Skocz do zawartości

Znikające miejsce na dysku


Kukurydza

Rekomendowane odpowiedzi

Problem wielokrotnie poruszany na różnych forach, ale niestety nigdzie nie można znaleźć satysfakconującego rozwiązania. O co chodzi - zakupiłem tydzień temu nowy komputer (laptop Acer Aspire 5 - jeden dysk SSD 256 GB). Z każdym dniem użytkowania znika mi miejsce na dysku C, aktualnie około 2-3 GB dziennie (wcześniej nawet 5-7 GB per day). Poza przeglądarką, antywirusem, Officem oraz typowymi, standardowymi aplikacjami od producenta sprzętu na dysku nie mam nic zainstalowanego, żadnych prywatnych plików, etc. Wyłączyłem tzw. hibernację, trochę pomogło ale summa summarum na niewiele się to zdało, bo miejsce na dysku wciąż znika (choć już w dużo mniejszym tempie).

Problemem raczej nie jest kopia zapasowa/punkt przywracania, ani aktualizacje. To także nie jest żaden wirus. Ma ktoś jakiś pomysł co może być problemem i jak sobie z tym poradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Satysfakcjonującego rozwiązania nie znalazłeś bo są różne przyczyny, pytanie zasadnicze co do tej pory wdrożyłeś aby dojść co Ci zawala dysk ?
Podstawą jest wyszukanie plików zawalających dysk i analiza jaka usługa czy jaki program je produkuje.


Poleciało z fona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.06.2018 o 15:37, Kukurydza napisał:

Problemem raczej nie jest kopia zapasowa/punkt przywracania, ani aktualizacje. To także nie jest żaden wirus. Ma ktoś jakiś pomysł co może być problemem i jak sobie z tym poradzić?

Nie pojawił się przypadkiem na dysku :C folder Windows.old...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@Kukurydza

mnie sie ostatni sparał kosz <--- ku888 Kosz! a ja sie głowiłem gdzie moje 180 gb miejsca :P miałem podobne symptomy długo nie zdawałem sobie sprawy że coś jest nie tak, aż nie wywaliłem dużego pliku :P i nie zwolnilo mi sie miejsce na dysku pomimo iż  w koszu pusto i miałem zonk xD.

w kazdym razie nie zawadzi ci obczaic https://support.microsoft.com/en-us/help/17590/automatically-diagnose-and-repair-windows-file-and-folder-problems w moim przypadku pierwsza opcja z usuwaniem plików oczywiście w twoim nie wiem kombinuj może coś znajdzie:P

a potem właściwości i oczyszczanie dysku (opcją oczyść pliki systemowe jesli to kosz albo inne cus )

Edytowane przez Lamcza
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...