Skocz do zawartości

Mi band 2 + endomondo + xiaomi


annette888

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj tak

Uwidocznij opaskę w Mificie

odinstaluj Mifita

wykryj opaskę w bluetooth w telefonie i wtedy spróbuj .

Jak nie pomoże to: ustawienia -->zainstalowane systemowe aplikacje, i tam odszukaj pozycje bluetooth (chyba 3 powinny być), wejdź w nie po kolei , wyczyść dane aplikacji i zobacz czy to pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.06.2018 o 19:33, Netoper napisał:

Spróbuj tak

Uwidocznij opaskę w Mificie

odinstaluj Mifita

wykryj opaskę w bluetooth w telefonie i wtedy spróbuj .

Jak nie pomoże to: ustawienia -->zainstalowane systemowe aplikacje, i tam odszukaj pozycje bluetooth (chyba 3 powinny być), wejdź w nie po kolei , wyczyść dane aplikacji i zobacz czy to pomogło.

Nie działa :( przy próbie parowania opaski z bluetooth pojawia się coś takiego 

Screenshot_2018-06-09-19-42-42-875_com.xiaomi.bluetooth.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, zainstaluj z powrotem MiFit, wejdź w zainstalowane programy, wyczyść dane w apce MiFit, odinstaluj MiFit, restart fona, wejdź w aplikacje systemowe wyczyść dane w tych trzech apkach związanych z Bluetooth, restart fona, zobacz czy fon wtedy w ustawieniach Bluetooth wykryje opaskę.


Poleciało z fona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale telefon za każdym razem gdy odinstaluje mi fit widzi opaske. Problem polega na tym, że ja jej nie mogę sparowac. Bo wymusza kontakt z mifit. Normalnie jak każde inne urządzenie da się sparowac z telefon tak tu pojawia się komunikat jak wyżej. Że można sparowac po instalacji mi fit. A jak zainstaluje mi fit to albo nie pojawia się wcale w bluetooth albo wymusza otwarcie mi fit 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zrobiłaś czyszczenie danych aplikacji w tych apkach Bluetooth?
Ja miałem podobne problemy ale z gadget bridge, raz mi się amaz połączył i później lipa, że 3 godziny walczyłem i w końcu pomogło właśnie wyczyszczenie danych w apkach odpowiadających za Bluetooth, nie wiem konkretnie która bo po kolei wszystkie wyczyściłem, i po wyczyszczeniu gadgedbridge od pierwszego strzała wykrył amaza.


Poleciało z fona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze kończą mi się pomysły, u mnie pomogło wyczyszczenie danych z apek systemowych powiązanych z obsługą bluetooth, wtedy mi zniknął ten wpis żeby skorzystać z Mifita, z tym że wcześniej też wyczyściłem dane z Mifit i odinstalowałem MiFit.

Coś Ci trzyma w pamięci fona info że był/jest zainstalowany MiFit, ale co jeszcze może być oprócz danych w apkach bluetooth to nie mam pojęcia.

spróbuję zaraz screena zapodać o które apki chodzi

Screenshot_2018-06-11-19-16-20-283_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez Netoper
add screen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie ten sam problem. Endomondo nie znajdowało mojej opaski. Oto co mi pomogło:

Nie musisz parować opaski bezpośrednio w menu bluetooth, wystarczy że będzie widoczna i połączona przez Mi Fit i/lub Mi Heart Rate (btw polecam apke i kupno wersji premium do wspolpracy z endo).

Jak zobaczysz na tym filmie :

https://www.youtube.com/watch?v=4SecKw5mnQk

menu łączenia z czujnikiem bluetooth smart wyglądało inaczej niż w najnowszej wersji Endo (teraz chyba 18.5). Teraz już nie ma takiej zakładki jak w 1min 06 sek. filmiku. U mnie to okazało się kluczowe. Ściągnąłem wersję 18.4.4 gdzie jeszcze była taka zakładka, wykonałem wszystkie kroku z filmu, w tym także aktywowanie czujników z 1min 06 sek. filmu i nagle endo widziało moją opaske.

Teraz za każdym razem jak mam włączone bluetooth to Endomondo samo łączy się z opaską nawet po aktualizacji do najnowszej wersji.

 

PS

Gdzieś na forach wyczytałem, żeby parować opaskę na włączonym GPS-ie i tak właśnie kombinowałem. Może placebo a może coś w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 12.06.2018 o 11:50, Onfiskator napisał:

Miałem dokładnie ten sam problem. Endomondo nie znajdowało mojej opaski. Oto co mi pomogło:

Nie musisz parować opaski bezpośrednio w menu bluetooth, wystarczy że będzie widoczna i połączona przez Mi Fit i/lub Mi Heart Rate (btw polecam apke i kupno wersji premium do wspolpracy z endo).

Jak zobaczysz na tym filmie :

https://www.youtube.com/watch?v=4SecKw5mnQk

menu łączenia z czujnikiem bluetooth smart wyglądało inaczej niż w najnowszej wersji Endo (teraz chyba 18.5). Teraz już nie ma takiej zakładki jak w 1min 06 sek. filmiku. U mnie to okazało się kluczowe. Ściągnąłem wersję 18.4.4 gdzie jeszcze była taka zakładka, wykonałem wszystkie kroku z filmu, w tym także aktywowanie czujników z 1min 06 sek. filmu i nagle endo widziało moją opaske.

Teraz za każdym razem jak mam włączone bluetooth to Endomondo samo łączy się z opaską nawet po aktualizacji do najnowszej wersji.

 

PS

Gdzieś na forach wyczytałem, żeby parować opaskę na włączonym GPS-ie i tak właśnie kombinowałem. Może placebo a może coś w tym jest.

Sposób ze ściągnięciem wersji starszej (18.4.4) u mnie zadziałał! Dziękuję! Po aktualizacji do najnowszej Endomondo już widziało Mi Banda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...