meefisto

Amazfit Stratos

Recommended Posts

Witam, zakupiłam stratosa i za cholercie nie pokazuje żadnych powiadomień typu smsy, połączenie telefoniczne czy tam Facebooki i inne. Mam iPhone’a i w sumie to już nie wiem jak do tego dotrzeć. Już nie wiem co i jak mam włączyć żeby on ogarnął e7c5660da36cb74030b8b99111ca83e7.jpg

ec9ed90b0ab2a6deea1996013ba9e1d8.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na andku jest to głębiej ukryte: 

Profile ->  settings -> notifications -> 

Odklikujemy push notification oraz w "app notification settings" wybierany aplikacje których powiadomienia mają być wysyłane na zegarek.

Screenshot_2018-06-03-22-15-30-276_com.huami.watch.hmwatchmanager.png

Edited by RedXII

Mam pytanie więc sie podłączę.

Planuję zakup Stratosa ( niestety jestem sierotą po Pebble steel ).

Czy jeśli jest ustawiony język angielski to czy przychodzące na zegarem powiadomienia o np: smsach są z polskimi znakami ?

Nie robiłem sobie polskiej wersji stratosa, pracuję z angielską. Z whastsappa wyświetla polskie znaki, z smsami nie sprawdzałem ale wygląda na to że też nie powinno być w nich problemu. Inną kwestią jest czy czytanie z nadgarstka wiadomości jest wygodne...

Mam wersję international (angielską) i polskie znaki w smsach (i innych powiadomieniach) są wyświetlane poprawnie.

Dnia 2.07.2018 o 23:27, RedXII napisał:

Inną kwestią jest czy czytanie z nadgarstka wiadomości jest wygodne...

W samochodzie bardzo wygodne.

Jeszcze by mi się przydało by jak w Pebble'u mozna było odpowiedzieć na smsa ( z listy gotowych odpowiedzi )

Widze ze ludzie nad czymś takim pracuja

https://forum.xda-developers.com/smartwatch/amazfit/app-amf-amazfit-notifications-t3808848

Mam jeszcze pytanie dot. powiadomień o nadchodzących połączeniach. Gdzieś przeczytałem, że Stratos bobrze identyfikuje dzwoniących tylko jeśli w książce telefonicznej smartfona są wpisane pełne numery tzn. +48XXXXXX. Prawda to ?

Edited by abgar

To od końca może. W telefonie ma dodane kontakty bez +48, a mimo to bez problemu wyświetla mi na stratosie, ale zachowawczo powiem że również od telefonu może to zależeć. Stratos + Mi6 nie ma problemu. 

Szybkiego odpowiadania nie ma na razie, jak sam zauważyłeś.

Co do smsów powiem tak widać tylko ostatnią, jak ktoś pisze z whatsappa po drugiej wiadomości widzisz tylko 2 wiadomości od... żeby przeczytać je musisz wejść głębiej w zegarek. Jeżeli właśnie wiadomości cie najbardziej interesują to dolny przycisk jest "programowalny" o ile tak można to nazwać bo można mu nadać jedną z trzech funkcji szybkiego wybierania: aktywności fizycznej (szybkie wybranie np. bieg), pomiar tętna lub właśnie wiadomości. 

Z odczytu wiadomości na zegarku prawie nie korzystam, ot tylko zerkniecie kto pisał jak nie mam czasu sięgnąć po telefon.

Częściej korzystam z odrzucania lub wyciszania połączenia przychodzącego z zegarka.

A co do czytania wiadomości w samochodzie w czasie jazdy i nie ma tu znaczenia czy z telefonu czy z zegarka to szczerze potępiam.

Witam wszystkich

Kilka dnio temu kupiłem Stratosa i generalnie jestem zadowolony ale mam kilka pytań

1. Czy da sie rozłączyć zegarek z telefonem bez "rozparowania" i właczania trybu samolotowego? Często mam przez blutacza podłaczone słuchawki ale nie chce w tym czasie zeby zegarek sie łaczyl w telefonem.

2. opcja "dotknij podwójnie zeby odblokować"- u mnie jakoś nie działa

3. pomiar tętna- wg mnie jest wyjątkowo nieskuteczny. Nawet po 20 minutach biegu pokazuje mi czasami tętno na poziomie 55-70 co jest oczywystą niepraewdą!

4 I najwazniejsze- czy mogę ładować stratosa ładowarka od smartfona xiaomi? Parametry wyjsciowe tej ładowarki to U=5V I=2A

1. Nie da się, a przynajmniej ja z tym walczyłem i nic nie wymyśliłem.
2. Czasem działa, czasem nie, taki urok.
3. U mnie w miarę dobrze mierzy, zegarek dość ciasno na ręce i na bieżni pokazuje identycznie jak w zegarku.
4. Można, czemu nie? Zegarek weźmie tylko tyle prądu ile potrzebuje