Jump to content

Ciągłe prośby o podanie pin w MIUI v29 i wzwyż


Recommended Posts

Witam.

Mam problem z MIUI we wszystkich wersjach powyżej 24 na Redmi 1S. W telefonie mam dwie karty sim (obie do rozmów), w slocie nr 2 mam kartę z ustawioną blokadą pin, której nie mogę zdjąć bez kontaktu z operatorem ale dzięki temu zauważyłem ten błąd(?). Otóż, co jakiś czas telefon prosi mnie o podanie nr pin, tak jakby sam się restartował (niestety, naocznie tego nie zaobserwowałem) lub rozłączał tą kartę i łączył ponownie. Ma ktoś podobny problem? Co może być tego przyczyną i jak ją rozwiązać? Dodam, że na MIUI v24 nic takiego się nie dzieje.

Link to post
Share on other sites

To chyba samoistne resety. U mnie na mi2s tak sie czasem zdarza. Bywalo ze nawet kilka razy dziennie. Teraz rzadziej ale tez sa sytuacje ze wyjmuje telefon z kieszeni a tu tak jak po restarcie i trzeba podac pin

Raz mi sie zresetowal jak trzymalem telefon w reku. Niestety nie wiem jak temu zaradzic chcialbym to naprawic. Zdjecie pinu posrednio rozwiwzuje ten problem.

Link to post
Share on other sites

Nie zauważyłem, żeby włączał się tryb samolotowy, w ustawieniach zasilania panelu sterowania mam wyłączone automatyczne jak i zaplanowane przełączanie.

@zgred83: Też mi się wydaje, że to są resety ale nie jestem w stanie tego potwierdzić... musiałbym cały dzień patrzeć w telefon. Tak czy inaczej coś jest nie tak.

Edited by mattrock
Link to post
Share on other sites

Dzięki za podpowiedź, tak też zrobię. Wpadło mi teraz do głowy, że jak mnie prosi o pin to nie ma powiadomienia o wywaleniu aplikacji aktualizacja, które zawsze po restarcie wyskakuje i chyba nie znika tak samo z siebie. No nic, zobaczymy czy będzie grał.

Link to post
Share on other sites

Najnowsze wieści, po odblokowaniu nie pytał o pin ale obie karty były nieaktywnie. Wszedłem więc w kontakty celem wykonania kontrolnego połączenia głosowego i otrzymałem komunikat żeby wyłączyć tryb samolotowy, wszedłem więc w ustawienia i cóż się okazało... tryb samolotowy jest wyłączony. Włączyłem go niezwłocznie i po chwili wyłączyłem aby złapał zasięg, niestety uaktywnił tylko jedną kartę, dopiero restart pomógł. Takich jajec jeszcze nie miałem.

Link to post
Share on other sites

Miałem taką sytuację, że wczoraj telefon sam mi się zresetował. Mam ustawiony dźwięk startowy więc widziałem co się stało. Dziś rano znowu to samo. Słysze dźwięk startowy i reset. Wpisałem pin zablokowałem i włożyłem telefon do kieszeni. Nie minęła minuta znowu reset. Po ok 15 minutach podobna sytuacja. Dwa resety w przeciągu 1-2 minut. Takiego przypadku jeszcze nie miałem. Teraz na razie jest ok. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam ponownie,

Wiem, że w złym dziale założyłem ten temat ale nie chcę zakładać drugiego takiego samego dlatego kontynuuje wątek tutaj.

Problem opisywany powyżej nadal występuje i na pewno nie są to restarty telefonu. Po prostu wywala mnie z sieci pomimo zainstalowania wersji 45 (notabene najlepszej moim zdaniem, bateria dwa dni bez żadnego problemu). Po wykonaniu full wipe nie zmieniam żadnych ustawień które mogłyby mieć na to wpływ. Zauważyłem też pewną prawidłowość, jeżeli przetrzymam telefon bez resetowania kilka dni (dwa powiedzmy) problem znika ale nie zawsze jest to możliwe ponieważ często telefon całkowicie wyłącza moduł GSM i tylko restart pomaga. Jak myślicie, może to być problem z samym sprzętem i nie ominie mnie serwis?

Link to post
Share on other sites

Faktem jest, że po każdym uruchomieniu telefonu wyskakują mi komunikaty żeby zarejestrować karty w chmurze ale ja nie mam zamiaru nikomu podawać swoich numerów telefonu a tym bardziej płacić za smsy międzynarodowe. Może ktoś potwierdzić tą zależność?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

U mnie wywalanie z sieci właśnie występuje często (co kilka godzin), choć zdarza się (rzadko), że kilka dni telefon działa bez zarzutu. Zainstalowałem po długiej przerwie MIUI v24 (4.6.12) i z siecią GSM nie ma żadnych problemów. Cóż oni takiego dodali w późniejszy wersjach systemu, że (u mnie przynajmniej) dzieją się takie rzeczy? Używam telefonu służbowo i nie mogę sobie pozwolić, żeby ktoś nie mógł się do mnie dodzwonić, to dyskwalifikuje całkowicie ten smartfon, a przecież rozmowy głosowe to jak się nie mylę podstawowa funkcja tego typu urządzeń i powinna działać bez zająknięcia.

Link to post
Share on other sites

ja mam wyłączoną blokadę pin, ale okresowo zdarza się, że mnie też wywala z sieci, pomaga restart.

Nie jest to często, ale muszę sprawdzać , czy jestem zalogowany do sieci, czy też mnie wyrzuciło.

Wymień kartę sim na nową w salonie operatora.

by Fleksy

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...