Jump to content

Promocja z okazji otwarcia sklepu

Yills
 Share

Recommended Posts

"Oficjalny dystrybutor", w tytule 24 msc gwarancji, a w treści, że dają 12 miesięcy gwarancji producenta (jak zamówię u Chińczyków to też ją mam...). Pewnie i mają oryginały, ale to samo można mieć taniej, zamawiając samemu...
Gwarancja też pewnie jest - dopóki istnieje sklep.

Ps. a, no i "woreczek XIAOMI" - no kurcze pieczone   :huh:

Edited by DrDee
Pseudocenzura

Wieloletnie doświadczenie... 01.07.2014 :mrgreen:

http://centrumopinii.com/biz/natalia-boguszewska-05-530-gora-kalwaria,235092338.html

Gonić stąd te dziadostwo.

No to raptem 1,5 miesiąca to ja już mam większe buehhe

A tak serio po co pisać takie rzeczy i jeszcze wstawiać tutaj na forum jak wszyscy wiemy ile działa firma Xiaomi i jak jest z dostępnością sprzętu.

Edited by tosshi2

Wieloletnie doświadczenie... 01.07.2014 :mrgreen:

http://centrumopinii.com/biz/natalia-boguszewska-05-530-gora-kalwaria,235092338.html

Gonić stąd te dziadostwo.

Może trochę za ostro?

Niech sobie handluje, tyle że nieładnie oszukiwać i pisać bzdury w opisie aukcji i tytułować sie "oficjalnym dystrybutorem". To jawne kłamstwo.

Nikt nie krytykuje jej za to, że chce handlować i sprowadza sprzęt, ale niech tak nie kłamie. Ona jest importerem a nie oficjalnym dystrybutorem, certyfikaty autentyczności, chciałbym to zobaczyć bo certyfikaty wydaje producent dla swoich dystrybutorów. Xiaomi nie ma dystrybutorów bo sprzedaje wszystko przez swój sklep internetowy.

Ale wiecie co, jedna rzecz jest fajna (której ona pewnie nie wie) jak kupicie od niej telefon po roku możecie z nią się sądzić o zwrot pieniędzy, dlaczego? Bo wprowadziła was w błąd a to powoduje nieważność umowy.

Nikt nie krytykuje jej za to, że chce handlować i sprowadza sprzęt, ale niech tak nie kłamie. Ona jest importerem a nie oficjalnym dystrybutorem, certyfikaty autentyczności, chciałbym to zobaczyć bo certyfikaty wydaje producent dla swoich dystrybutorów. Xiaomi nie ma dystrybutorów bo sprzedaje wszystko przez swój sklep internetowy.

Ale wiecie co, jedna rzecz jest fajna (której ona pewnie nie wie) jak kupicie od niej telefon po roku możecie z nią się sądzić o zwrot pieniędzy, dlaczego? Bo wprowadziła was w błąd a to powoduje nieważność umowy.

Za pół roku, to tej działalności może już nie być, także wiesz... szkoda tylko tych, którzy u niej kupią

Jedziecie po Niej jak po "łysej kobyle". A skąd wiecie, że np. nie jest to druga działalność gospodarcza założona do handlu detalicznego, żeby na pierwszej (męża, ojca itp) nie wejść w kasę fiskalną?

Pozdrawiam

OsekLtd

Edited by osekltd

Jedziecie po Niej jak po "łysej kobyle". A skąd wiecie, że np. nie jest to druga działalność gospodarcza założona do handlu detalicznego, żeby na pierwszej (męża, ojca itp) nie wejść w kasę fiskalną?

Pozdrawiam

OsekLtd

A czy fakt działalności to jedyny kwiatek w jej ofercie? Zdaje się, że wypunktowaliśmy co trzeba

Pozdrawiam

OsekLtd

Tutaj nie chodzi o to, tylko niech nie kłamie,

Edited by tosshi2

Panowie... Rozumiem poirytowanie, ale nie trzeba zaraz ogromnych dyskusji, o pieniądze tyle razy były kłótnie, z których jedna skończyła nadużyciami.

Moim zdaniem nie ma co się rozpisywać, żyjemy w kapitalistycznym państwie, każdy sprzedaje i kupuje za ile chce. Jeśli ktoś szuka jelenia lub nim jest albo konkuruje niższą ceną to trudno, świata nie zbawicie.

Wiesz gdyby opis sklepu był taki:

- Bezpośredni importer z Chin

- Współpraca z wiarygodnymi partnerami z Chin

- Doświadczenie

- weryfikacja każdego urządzenia pod względem oryginalności

to nikt nie napisałby złego zdania, a tak kłamstwa rażą w oczy.

Edited by tosshi2

A może pisząc, "oficjalny dystrybutor", ma na myśli to, że legalnie działa, wystawia FV/paragony, połaci podatki (nie tylko VAT, też PIT, 4R)?

Co do gwarancji, dla mnie nie ma nic dziwnego. Rok gwarancji producenta, a z zgodnie z polskim prawem, 2 lata odpowiedzialności sprzedawcy za zgodność towaru z umową.

PS

Robicie dym na forum, za każdym razem jak ktoś nowy coś chce sprzedać. Raz wam za tanio, drugi raz za drogo. Zdecydujcie się. Poza tym wiem, nikt nie lubi konkurencji.

PS2

Jeżeli chodzi o Xiaomi, to zapytane niedawno o współpracę i sprzedaż swoich telefonów w UE za pośrednictwem polskiej firmy, nie wykluczyło takiej możliwości.

Do tego, znam firmę, która bada ile będzie ją kosztować certyfikowanie dwóch urządzeń Xiaomi znakiem CE.

Pozdrawiam

OsekLtd

Edited by osekltd

Nie wiem czy wiesz ale xiaomi prowadzi podobną sprzedaż co amazon w USA. Czyli sprzęt sprzedawać po kosztach a zarabiać na usługach i akcesoriach. Dlatego mają taki tani sprzęt. Wiesz jaka cena jest Redmi 1S ze sklepu xiaomi? Około 350zł, tylko nikt z nas nie kupi po takiej cenie. Xiaomi z nikim nie współpracuje, tak jak amazon w USA. Co do certyfikowania sprzętu, oni i tak będą musieli kupić od kogoś z Chin albo jak mają adres w Chinach to od Xiaomi. Tylko oni kupią, nigdy nie będą oficjalnym dystrybutorem. Xiaomi ma taki profil sprzedaży.

Edited by tosshi2

Wiem jaką politykę prowadzi, wiem też jaką odpowiedź dostała firma zajmująca się importem z Chin.

Xiaomi stwierdziło, że oni na chwilę obecną nie potrzebują europejskich certyfikatów, więc nie są zainteresowani partycypowaniem w kosztach ich uzyskania. Jak chcą, to niech sami je sfinansują. Ale temat samego importu nie jest zamknięty.

Pozdrawiam

OsekLtd

Edited by osekltd

Za kilka Lat powstanie w jednym kraju sklep wysyłkowy na całą Unie oficjalny Xiaomi. Oni przecież są zainteresowani, w jednym z wywiadów powiedział to Hugo Barra ale na razie sobie odopuszczają bo rynek europejski jest strasznie wymagający, wolą pojawić się w krajach rozwijających. Przecież niedługo mają byc w Rosji.

Moim zdaniem mądra decyzja z ich strony bo jak ktoś chce to kupi ich telefon. Co do sprowadzania to jak się pojawi importer który będzie chciał sprowadzić np 100 albo 1000 telefonów to wtedy Urząd Celny poprosi o certyfikaty. Gdy zamawiasz 1, 2, 3 to mają to gdzieś ale przy dużej ilości już tak nie będzie.

Edited by tosshi2

Przy próbie importu około 20 telefonów, legalnie, przez agencję celną ze wszystkimi papierami, na firmę, cofnęli z powrotem do Chin - brak certyfikatu CE potwierdzającego spełnianie norm urządzeń telekomunikacyjnych ( m in.: PN-EN 62209-2:2010). Po dwie trzy sztuki przechodzi bez problemu.

Ja to wiem, dlatego nigdy w Europie nie powstanie duży sklep ze sprzętem xiaomi. Bo to jest takie zamknięte koło. Xiaomi pewnie spełnia normy (Zopo np. wyrobiło certyfikat CE i sprzedaje już na Europę) tylko wyrobienie certyfikatu CE jest strasznie drogie a nie zdziwiłbym się gdyby Xiaomi weszło na rynek europejski i Apple albo Samsung pozwał ich za ściągnięcie czegoś, bo oni są dużym zagrożeniem dla nich. W chinach Xiaomi bodajże już przegoniło Samsunga w sprzedaży.

Edited by tosshi2

Nie chodzi tylko o Xiaomi, rozmawialiśmy też z innymi producentami. Problemem jest kasa, każde wprowadzane na rynek urządzenie (model) trzeba oddać do firmy zajmującej się "badaniami", żeby potwierdziła stosownym certyfikatem spełnianie norm Unijnych i Polskich, dopiero wtedy importer może wystawić dokument potwierdzający zgodność z CE i oznaczyć produkty tym symbolem. A uwierz mi, nie jest to tania usługa. Obecnie sprawdzamy jak sprawa wygląda z innymi produktami, np powerbanki.

Edited by osekltd

Jest w europie dostawca Xiaomi i sprzedaje telefony do sklepów w Czechach. Uzyskał nie dawno CE w laboratorium w UK. Młody gość. A chce swój telefon zrobić i szuka osób co by mu port zrobili.

Wysłane z MI4 W

• 4 weeks later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...