Skocz do zawartości

Aktualizacja oprogramowania a problem z autoobracaniem ekranu?


Bas

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jako, że jestem zupełnie zielona w tematach oprogramowania telefonów mam do Was pytanie.

Rok temu kupiłam Redmi 3S, z wersją MIUI polska, ostatnio przyszła informacja o jakiejś aktualizacji telefonu, którą ściągnęłam. Okazało się, że to ta wersja Global 9.5 (tzn teraz to dopiero widzę... nie interesowałam się na bieżąco co wypuszcza Xiaomi jeśli chodzi o aktualizację systemu).

Pewnie w ogóle bym tego nie zauważyła, gdyby nie fakt, że nie działa mi teraz autoobracanie ekranu (sprawdzałam już, nie mam włączonego 'Nie obracaj';)), nie wiem czy wynika to z tej właśnie aktualizacji, czy może to już jakaś usterka w telefonie?

No i mam do Was pytanie, czy jeśli przerzuciło mnie teraz na wersję Global (nie wiem czy to dobrze, czy źle...), to czy mogę wrócić do MIUI Polska? No i jak sprawdzić czy kwestia obracania ekranu to jakaś usterka w telefonie, czy może kwestia aktualizacji?

Będę wdzięczna za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej kwestia aktualizacji. Jeżeli miałaś MIUIPolska/Xiaomi.eu to niemożliwe jest, aby soft Ci się sam zaktualizował do Globala... Możesz zrobić 3 rzeczy... Ponowić aktualizację globala lub odblokować BL i zaktualizować sobie do xiaomi.eu, ostateczność to czysta instalacja/fabryczne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm chyba, że miałam od zawsze Global, tylko po prostu polską wersję językową, i myślałam, że to MIUIPolska ;)

Ponowić aktualizację Global? Póki co nie wyszukuje mi żadnych nowych aktualizacji systemu, jest jakaś opcja, żeby ją zainstalować jeszcze raz?

Zastanawiam się nad resetem ustawień do fabrycznych, tylko nie chciałabym czegoś po drodzę zepsuć ;P ;)

No ale nieobracanie się ekranu jest bardzo irytujące i trochę upośledza ten telefon mimo wszystko ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze strony mi.com/download musisz pobrać paczkę zip do swojego modelu, wrzucić na forum, a następnie zaktualizować poprzez Aktualizacje_>(...)->Zainstaluj z pliku .zip. Telefon nie łapie obracania w żadnej aplikacji, nawet po ponownym uruchomieniu telefonu, czy tylko w danej aplikacji? Bo np. w aplikacji SMS na globalu obracanie się nie działa i tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nezumi

Nie łapie w żadnej niestety. Dzięki za wszystkie rady, będę działać :) a jak nie, to zrobię reset po prostu.

@FromWP

dlatego czasem boję się aktualizować cokolwiek, bo takie kwiatki wychodzą i tylko mi ciśnienie podnoszą ;)

 

Edit:

@Nezumi

wiesz, że zwykłe uruchomienie telefonu ponownie pomogło? Ręce opadają. A ja już chciałam reset robić...

Przecież tyle razy telefon ponownie się uruchamiał przy aktualizacji systemu! Naprawdę nie ogarniam czasem jak to działa...

Edytowane przez Bas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...