Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej.

Jak to jest że CPU-Z pokazuje tylko 4 rdzenie procesora które działają , a pozostałe są zastosowane ??

Nie powinny działać wszystkie.

Włączam gry i szybko przechodziłem do cpuz i nadal tylko 4

Czy to normalne ? cc3fcad7bbe67cfd5d9d144675dd452c.jpgdbc229a2bb043cc7060d34cbcef18754.jpg

Opublikowano

Mam to samo na MIUI, one chyba są wyłączone by telefon działa jak najdłużej na jednym ładowaniu.

Na custom romach działa wszystkie 8 rdzeni, lub 6 (zależy od romu) i 2 możesz włączyć w kernel auditor.

Na MIUI nie są się włączyć rdzenie kernel auditorem. 

 

 

  • Like 1
Opublikowano

Też się zawiodłem, szukałem info na ten temat i jedni pisali, że uruchamiają się dopiero w wymagających grach, inni że w ogóle. Inni, że są wyłączone w celu oszczędzania energii. No ale ja jak miałem MIUI to ładowałem telefon raz na 5 dni. 

Opublikowano

No bateria nie jest zła, ja na telefonie non stop, filmy, gry i cały dzień trzyma. Co nie zmienia faktu że chciałbym żeby wszystkie działały.

 

Ja już wiem.

To nazywa się technologia  Big.Little 

Procesory włączają się tylko jak trzeba.

Opublikowano (edytowane)

Polecam odblokować bootloader i zainstalować Lineage 14.1 unnofocial. Dopracowana lepiej niż oficjalne Lineage na hydrogen. Ja osobiście używam od niedawna Ulneash Oreo. 

 

Tylko jaki sens jest blokowania dwóch ostatnich? Jak jest ich 4 duże i 4 małe. 

Minnie udało się zmusić ich do pracy w normalnych warunkach. W custom romach pracują wszystkie z częstotliwością w zależności od potrzeby. 

Edytowane przez Bartos
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...