Skocz do zawartości

Nie działa WIFI


sokkol

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

2 dni temu stałem się posiadaczem telefonu Redmi Note 3 Pro SE zamówiony na aliexpress. Zauważyłem niepokojąca rzecz, telefon na MIUI 7 (taki dostałem od sprzedawcy) nie chciał się połączyć poprzez WIFI, cały czas wyświetlało się łączenie/zapisana w statusie sieci. Po aktualizacji do najnowszego MIUI 8 Global Stable telefon połączył się z WIFI jednak prędkość jest bardzo słaba, po ponownym rozłączeniu wifi i próbie połączenia sytuacja powtarza się jak na poczatku (cały czas wyświetla się łączenie/zapisana w statusie sieci). Od czasu do czasu uda się połączyć z wifi (nie wiem od czego to zależy). Dodam, że 2 telefon samsung A3 jest połączony do tej sieci wifi + 2 laptopy. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwiej przejść na global dev przez aktualizacje z pliku zip bo raczej jak natym nie będzie działać dobrze to sprzętowa wada.

Miui polska oparte jest na global więc ten sterownik wi-fi powinien być ten sam przynajmniej teoretycznie

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łatwiej przejść na global dev przez aktualizacje z pliku zip bo raczej jak natym nie będzie działać dobrze to sprzętowa wada.
Miui polska oparte jest na global więc ten sterownik wi-fi powinien być ten sam przynajmniej teoretycznie

Zgadza się stąd to taka ostatnia deska ratunku :)... Przejdź na global dev i zdaj relacje

Wysłane z mojego Redmi Note 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chodzi o wgranie z pliku zip ROMu z tego linka "Developer ROM>Full ROM pack" ? : http://en.miui.com/download-301.html#449

W tym momencie mam wgrany  Stable ROM>Full ROM pack  z tego samego linka.

Nie mam odblokowanego bootlodera nie próbowałem też jeszcze innych "specyficznych narzędzi i tricków" do wgrywania ROMU (staram się narazie jak najwięcej poczytać na ten temat na tym forum). Czy coś dodatkowo będzie mi potrzebne po wgraniu ROMU Global Dev?

Czy będę mógł bez problemu wrócić na Global Stable?

Edytowane przez sokkol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sokkol Nie nic nie trzeba odblokowywać wrzucić ZIP na tel i przed aktualizacją naładowanić baterie bo troszkę to trwa potem zrobić aktualizacje w Google Play Chrome i Android system Webview itd.

Ja sam jest na drodze 6.12.29 i parę razy bez problemu skakałem przez aktualizacje dev stable bez problemu.

Edytowane przez Snajper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem połączenie w innym mieszkaniu na innym routerze.  Wygląda,  że wszystko jest ok.  Dzięki za pomoc.  Na poprzednim routerze (linksys) zmieniłem kanał na 1 co też w pewien sposób pomogło,  z bliska bez problemów mogłem się łączyć,  natomiast z większej odległości czasem pojawiał się ten sam problem, mimo tego,  że jakość sygnału była "doskonala" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem kiedyś problem z wifi na innym fonie, łączył się z wifi normalnie a internetu nie było, problem rozwiązało ustawienie w opcjach routera, dokładnie ustawienia wifi, "Szerokości pasma kanału", było ustawione na 20/40Mhz, a pomogło ustawienie na samo 20Mhz, i problem zniknął.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, od wczoraj mam problem z wifi. Telefon łączy się z każdą siecią lecz żadna strona w przeglądarce ani nigdzie indziej się nie wczytuje. 

Stało się to z dnia na dzień. Telefon leżał cały czas nie ruszany. Nie upadł ani nic podobnego. Internet mobilny działa normalnie.

Nie jest to na pewno wina routera. Wszystkie inne urządzenia działają prawidłowo.

Wgrałem najnowszy global przez MiFlash i nic to nie pomogło.

Proszę o jakieś podpowiedzi co można jeszcze zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzień dobry,

Będę wdzięczny za pomoc w opisanym poniżej problemie: 

W moim telefonie nagle przestało działać WiFI. Nawet nie reaguje na klikanie w ikonkę (podobny problem pokazuje ktoś na tym filmiku: 

Ikona Wi-Fi w ogóle u mnie nie działa, natomiast gdy włączam przez ustawienia->Wi-FI po przesunięciu przełącznika nic się nie dzieje, nie wyszykuje żadnych sieci. 

Proszę o pomoc, stało się to nagle, nawet ciężko mi to wiązać z aktualizacją aczkolwiek może bug ujawnił się po czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pavelol Nie wiem czy ta naprawa jest opłacalna . Możesz napisać do Zexon72 . On chyba robi takie rzeczy lub do Micenter . A próbowałeś instalacji systemu na nowo ? Zawsze warto spróbować aby wykluczyć winę oprogramowania . Instalacja w miflash z opcją clean all w trybie edl . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...