Skocz do zawartości

Awaryjność redmi 4x


martin87

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wygląda sprawa z awaryjnością tego modelu (32GB, 3GB RAM)? Myślę zakupić ten model jako nowy w sklepie, pewnie odczekać max rok i zrobić roota, nie męczyć się dłużej bez roota. Często psuje się ten model? Czy można jakoś serwisowo przerobić ten model by jednak bateria była łatwo wymienna dla usera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 2 razy był na gwarancji w sprawie wyświetlacza, w ciągu 3 miesięcy ale póki co, jest ok. Do niczego innego przyczepić się nie mogę, działa jak należy i jestem zadowolony. Wymiana baterii nie jest jakoś specjalnie skomplikowana, telefon da się rozebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego ją wymieniać w domu (zresztą nie jestem serwisantem), a co innego gdzieś na mieście. Bo raczej brałbym jakąś baterię zapasową, pierwsza padnie to podmianka na drugą. Tak robię obecnie, a teraz zdjąć klapkę zmienić i cały proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsung ma knox i root zostawia z automatu flagę że był rootowany i gwarancja jest zawieszana. Jeśli bateria w praktyce nie będzie trzymać tych dwóch dni tj 48h. To wolałbym mieć jednak tą łatwą wymienność. Obecny samsung wg. recencji też niby trzyma dwa dni, a w praktyce na dwóch bateriach 2000mah nie mogę się zbliżyć nawet do 24h i bez gier i pierdół tego typu. Dla mnie czas baterii jest mocno istotny, zwłaszcza na wyjazdach gdzie nie mam dostępu do prądu (battery packi się u mnie nie sprawdzały), a GPS jest częściej używany. Dla mnie czas pracy na baterii i stabilność pracy systemu ma najwyższy prioryret niż kompatybilność z grami etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awaryjnosc na poziomie 1-2%.
Mozesz zmieniac oprogramowanie jak chcesz i sprzedawcy nic tutaj do tego.

Rzadko sie psuje.

Bateria bez problemu powinna wytrzymac min2-3d intensywniejszego uzytkowania. Niestety nie jest wymienna wiec trzeba miec blisko serwis lub samemu nauczyc sie to robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunkach z ulotki ABC dołączonej do telefonu nie ma takiego rozróżnienia i stoi 6 miesięcy. Podobnie w warunkach zakupu w sklepach internetowych biorących towar od CK Mediateku (ulotki nie widziałem). 

Oby nikt nie musiał sprawdzać jak ona działa. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem w EuroRtvAgd już drugi taki telefon, w sensie bez klapki, za każdym razem miałem informację że bateria jako że jest nie wymienna podlega pod 24 m-ce gwarancji, z resztą pierwszy z tego powodu poszedł po 23 miesiącach do naprawy - dostałem zwrot gotówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzidexx napisał:

Jak byś sobie wyobrażał wymianę baterii w ceramicznym mi6 np. po 7dmiu niesiącach?

@pq78

Ja sobie niczego nie wyobrażam, informuję co jest w ulotce gwarancyjnej telefonu Xiaomi z dystrybucji ABC. Widać tu wyraźną różnicę i zapewne jest tak jak we wstawionym przez Ciebie linku. Jak będę miał do niej dostęp to wstawię treść. 

Dodatkowo przykre, że w przypadku Xiaomi gwarancja nie działa globalnie,  jak np. w Huawei. Nie odeślesz telefonu zakupionego w PL np. w Proline czy Sferis do autoryzowanego salonu naprawy, bo takich (jeszcze) nie ma. 

Screenshot_2018-03-03-23-04-30-613_org.ebookdroid.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np na telefony z oficjalnej dystr daje taka sama dlugosc gwarancji serwisowej na baterie jak na telefon co mam zaznaczone w kazdym ogloszeniu i kazdemu o tym mowie jak dzwonia. Wymiana baterii jest na moj koszt, tyle ze oczywiscie zanim bedzie wymiana serwis musi stwierdzic ze bateria nie dziala/jest wadliwa lub stracila 50% i wiecej swej pierwotnej pojemnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniać baterię... 4100mAh? W telefonie z Unibody, z niewymienną baterią... Zamiast zainwestować w Powerbank? Nie widzę sensu i logiki tutaj... Porównywać badziewnego szajsunga z touchwizem, czy innym syfem mającego 2000mAh, do 4x z 4100mAh... No nie mogę... Na forum są także takie tematy: 

prawie 700 odpowiedzi dot. baterii w tym modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...