martin87

Użytkownicy
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About martin87

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam. Często zdarza się, że wklepując spację załapuje mi przycisk home (przycisk dotykowy, poza ekranem), da się jakoś wydłużyć czas reakcji na ten przycisk by np ten przycisk reagował np na przytrzymanie, a nie reagował na sam dotyk. W ustawieniach znalazłem opcję wyłączania przycisków nawigacyjnych dla pojedynczych aplikacji (i ich reaktywowania przez dwuklik), ale to nie daje efektu żadnego. Redmi Note 4 SD/3/32, obecnie bez root, rozgryzam jak go jeszcze zrobić, jeśli pod root są tego typu możliwości.
 2. Gdzieś ktoś mi w komentarzach wpisał, że ten model ma niezbyt stabilny GPS, problemy z łączeniem, stabilnością, to ten model odpuściłem na rzecz Redmi 4x i ten praktycznie idealny, poza tym że bateria nadal niewymienna. W obu modelach baterię można wymienić serwisowo, ale w żeby ją podmieniać np. w lesie to już mało wygodne. Redmi 4x chwalą raczej za baterię, choć mocno zdrożał. A też nie jest za duży tak jak Redmi 5 Plus. Baterie można na zapas wcześniej kupić teraz jak są łatwo dostępne i tanie, te oryginalne. Sama wersja Androida nie jest istotna, tel nie będzie pod gry, a pod komunikację tel/sms/komunikatory/gps. Jeśli Android 6/7 nie jest pod tym względem gorszy od Androida 5 (Samsung G360F) to nie powinno być żadnych problemów. Nie wiem po jakim czasie wsparcie jest zawieszane, na Androidzie 5 w zasadzie wszystko działa. Redmi 5 Plus jest zbyt wielki, nieporęczny, w finale niewygodny i łatwiej upuścić.
 3. Który z tych modeli jest najbardziej opłacalny i przyszłościowy? Byle by miał 4000mAh lub wyżej, wsparcie dla B20 i dobrze jakby łatwo było go zrootować. Tel tylko pod sms i GPS, to procesor nie jest mega istotny, byle był energiooszczędny, bo czas na baterii ma najwyższy priorytet, zwłaszcza że we wszystkich jest niewymienna. Tel powinien starczyć na 4-5 lat. Budżet do 700zł (+/- 50zł) Redmi 4x (tu ceny zauważalnie skoczyły do góry) Redmi Note 4/Note 4 Pro (nie wiem czym się różnią) Redmi Note 4x nie ma chyba wsparcia dla B20
 4. Samsung ma knox i root zostawia z automatu flagę że był rootowany i gwarancja jest zawieszana. Jeśli bateria w praktyce nie będzie trzymać tych dwóch dni tj 48h. To wolałbym mieć jednak tą łatwą wymienność. Obecny samsung wg. recencji też niby trzyma dwa dni, a w praktyce na dwóch bateriach 2000mah nie mogę się zbliżyć nawet do 24h i bez gier i pierdół tego typu. Dla mnie czas baterii jest mocno istotny, zwłaszcza na wyjazdach gdzie nie mam dostępu do prądu (battery packi się u mnie nie sprawdzały), a GPS jest częściej używany. Dla mnie czas pracy na baterii i stabilność pracy systemu ma najwyższy prioryret niż kompatybilność z grami etc.
 5. Co innego ją wymieniać w domu (zresztą nie jestem serwisantem), a co innego gdzieś na mieście. Bo raczej brałbym jakąś baterię zapasową, pierwsza padnie to podmianka na drugą. Tak robię obecnie, a teraz zdjąć klapkę zmienić i cały proces.
 6. Widziałem na YT to 6minut długo, nie tak prosty proces jak w starych samsungach gdzie to trwało 6 sekund:).
 7. Jak wygląda sprawa z awaryjnością tego modelu (32GB, 3GB RAM)? Myślę zakupić ten model jako nowy w sklepie, pewnie odczekać max rok i zrobić roota, nie męczyć się dłużej bez roota. Często psuje się ten model? Czy można jakoś serwisowo przerobić ten model by jednak bateria była łatwo wymienna dla usera?
 8. ROM zostawiłbym oryginalny i tak, no ale to musi mieć jakiś ślad po root, jak nie ma to nie wykryją
 9. Samsung z automatu odrzuca, bo jakaś tam flaga się zmieniła.
 10. Czy można Xiaomi Redmi 4x/Note 4 legalnie zrootować bez utraty gwarancji czy jest tak jak w przypadku np. Samsunga odrazu utrata gwarancji? Używany byłby raczej oryginalny ROM, chodzi o sam ROOT. Zakup w pl. Z tego co wiem, można odblokować bootloader za przyzwoleniem Xiaomi (bootloader to raczej nie root).