jack78

Błąd aparatu - Nie można połaczyć z aparatem

Recommended Posts

Witam,

Mam problem z aparatem w RN3 Pro. Przy próbie uruchomienia aparatu wywala "Błąd aparatu - Nie można połączyć z aparatem", nie można również przełączyć sie na przedni aparat. Latarka działa bez problemów, można ją uruchomić z poziomu aplikacji aparat.Telefon tak już kupiłem używany, licząc że problemem jest w sofcie, ale sprawdzałem już MIUI Polska, MIUI Stable i MIUI Global Dev.

Czy problem leży w samym aparacie, czy raczej w płycie głównej?

Proszę o przeniesienie do działu RedMi3 Pro - pomyliłem działy

Screenshot_2018-01-22-20-10-30-768_com.android.camera.png

Screenshot_2018-01-22-20-10-38-331_com.android.settings.png

Edited by jack78

Sprawdzałeś czy naprawia coś w tej kwestii opcja Uprawnienia/Naprawa SELinux/Fix Contexts w ustawieniach zaawansowanych w TWRP? Powinna zadziałać, jeśli to problem softowy.

To nie recovery tylko chińskie menu serwisowe - recovery i lewy potem przycisk przeniosą cię do recovery

tapnięte z Redmi 4a

Jeśli dobrze wszedłem to mam tylko Reboot, Wipa Data, Connect with MiAssistant. :(

jest to Mi-Recovery 3.0

No to musisz twrp zainstalować i tam sprawdzić.

tapnięte z Redmi 4a

Na razie sprawa umarła.

Padło mi ładowanie w moim podstawowym RedMi Note 4, poszedł na serwis i chwilowo nie mogę grzebać w Redmi 3 Pro, bo stał się moim jedynym telefonem. Jak 4-ka wróci z serwisu to będę dalej drążył temat aparatu.

Po wgraniu TWRP wykonałem Fix Contexts , następnie reset telefonu i już nie wstał. Mam ciągle logo MI.COM  i nic się nie dzieje.

Hm, no to musisz wgrać soft przez TWRP od nowa najwidoczniej, ew. zrobić full wipe...

Co do aparatu - nie mam najmniejszego już w tym momencie pojęcia co się spartoliło.

Próbuję wgrać, ale jest kłopot.

Odpalam telefon w trybie fastboot, ale miflash go nie widzi, a telefon sam wychodzi z trybu fastboot po jakiś 1-2 minutach. Spróbuję jeszcze jutro w pracy na drugim lapku, bo na tym wiem że juz nie raz miałem kłopot z flashowaniem, a w pracy ruszało za pierwszym razem.

Inny komp, ew. odpalenie fastboota kilka razy powinno pomóc.

Do TWRP możesz wejść? wszystkie 3 przyciski/vol+ i power

Do TWRP nie mogę wejść. Trzymając 3 przycisku mam tylko ciągle restarty telefonu.

Chyba udało mi się postawić telefon od nowa. Z fastboot wgrałem global dev za pomoca MiFlash. Chyba za 10 razem zauważył telefon i własnie mam pierwsze uruchomienie. Pewnie z 10 minut to potrwa. Domyślam sie TWRP już nie będzie, tylko fabryczny tryb serwisowy.

• Like 1

Niestety wymiana aparatu nic nie dała.

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka