Jump to content

Xiaomi Redmi Note LTE

Recommended Posts

Czas się wykazać, na naszym forum nie widziałem jeszcze artykułu temu poświęconemu. Na fanpage'u Xiaomi ewidentnie widać, że jutro premierę będzie miała odświeżona wersja Redmi Note'a. Screen sugeruje, że będzie wyposażona w modem LTE, w pasku statusu widnieje napis China Mobile 4G.

https://www.facebook.com/454663297993392/photos/a.456929781100077.1073741828.454663297993392/541168426009545/?type=1&theater

Z ciekawością czekam na dalszy rozwój wypadków.

Edited by MAR1O

"FDD-LTE version will be available from Aug 26, 2014

Dwa tygodnie różnicy pomiędzy wersją chińską, a tą przystępną dla nas. Widać, że Xiaomi powoli skraca czasy oczekiwania na wersje międzynarodowe. 

będzie wydajniejszy ale,

na S będziesz miał częstrze aktualizacje - co tydzień

na S działają lepiej apki, ma otwarty kod i łatwiej do niego dostosować apki.

i moze jeszcze kilka ale to już muszą sie mądrzejsi wypowiedzieć.

będzie wydajniejszy ale,

Częstsze aktualizacje - nieprawda. Seria Redmi dostaje tylko Stable i jakoś Redmi 1S, który nie jest na MTK nie wyłamuje się z tej zasady.

Kolejna nieprawda - nie spotkałem się jeszcze z jakimiś głosami, jakoby na MTK aplikacje działały gorzej lub nie działały w ogóle.

Problemem głównym MTK jest po prostu jego wsparcie, które wiąże się z tym, że MediaTek nie wydaje kodów źródłowych lub robi to bardzo późno, w konsekwencji czego źródła dla Redmi (MTK 6589T) wyszły w sierpniu (w sumie ciekawa informacja o której nie słyszałem, ale ufam że Acid ma rację. :P). Ten ośmiordzeniowiec ma wsparcie na KitKata, ale już na przykład na Lkę trzeba będzie myślę długo poczekać.

będzie wydajniejszy ale,

1. Będzie wydajniejszy, ale nie dużo bardziej. W Qualcommie 1So ma problem z wyciekiem pamięci
  2. Aktualizacje raz na miesiąc, co tydzień tylko seria Mi
  3. Apki działać będą raczej tak samo, nie powinno być różnicy. Otwarty kod ma jedynie Mi2/2S, żaden inny Xiaomi nie

Przede wszystkim, LTE może mieć lepsze wsparcie ze względu na Qualcomma, dodatkowo od razu 4.4. Jednakże dalej będzie to telefon z niższej półki, jak cała seria Redmi. Również brak dual sima może mieć wpływ na decyzję o zakupie.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...