Skocz do zawartości

Problem z przyciskiem Power lub z softem


piotrom87

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,


Od 8 miesięcy używam obecnego egzemplarza Redmi Note 3 Pro SD.

Niedawno zauważyłem pewien problem - przycisk Power nie reaguje tak jak trzeba. Tzn gdy ekran jest włączony i chcę go zablokować wciskając Power, wtedy ekran gaśnie i po chwili włącza się, tak, jakbym szybko przycisnął przycisk 2 razy. 

Dodam że dzieje się to rzadko (ok 1 raz dziennie). 

Czy ktoś spotkał sie z podobnym problemem? Może to być wina softu czy definitywnie przycisk się zaczyna psuć?

Nie robiłem jeszcze reinstalacji softu, a jedynie update jeszcze raz do posiadanej wersji (w aktualizacjach wybrałem manualnie paczkę do instalacji) i wydaje mi się że jest

odrobinę lepiej (albo to tylko moje odczucie).

Mam wersję 8.5.7.0.


 

Edytowane przez piotrom87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak mimo wszystko skłaniałbym się ku oprogramowaniu.

Zauważyłem, że kiedy ekran włączy się chwilę po zablokowaniu, to wtedy przyciski pod ekranem nie są podświetlone.

Czyli wygląda na to że po prostu jakiś proces go wybudza (inny niż po normalnym wciśnięciu Power, bo wtedy wybudza się ekran+podświetlają się przyciski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam to samo, i również mam go w etui (zwykłe, silikonowe). Dzieje się to rzadko, ale mam wrażenie, że telefon myśli, że dostaje jakieś powiadomienie, i dlatego ekran w ułamku sekundy wybudza się ponownie. Może to przez powiadomienie z messengera o dymkach chatu? Próbowałem z wyłączeniem "Podświetl przy powiadomieniach", ale niestety nie mogę tego sprawdzić na dłuższą metę, przez to co robię na codzień, i taka funkcja ułatwia mi życie. Mógłby ktoś to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...