Skocz do zawartości

Mi5 nie działa przez kilka dni


GrubyWieprz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam mi5/32gb z global roomem. Mój problem polega na tym, że telefon nagle się wyłącza i nie można go ponownie odpalić. Podłączenie do ładowarki i pc też nic nie daje. Dopiero po kilku dniach telefon po podpięciu zaczyna się ładować od 0% i znowu wszystko działa normalnie, można go wyłączać/włączać, aż do kolejnej awarii i tak w kółko.

Jakieś rady? Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie standardowy problem z PM'mi (kontrolery zasilania (na poniższym schemacie oznaczone jako U600 i U601) 

Niestety Mi5 ma wadliwe zaprojektowane ich chłodzenie i puszczają luty pod układami. 

Przelutowanie ich pomaga, ale czasem tylko na jakiś czas - najlepiej wymienić na nowe. 

 

Studio_20171114_200243.jpg

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dołączę się tematu. Mój Mi5 padł kilka dni temu. Objawy: brak reakcji na przyciski (różne kombinacje), czarny ekran, brak sygnalizacji ładowania (w czasie ładowania robi się ciepły), PC nie rozpoznaje urządzenia.  Wykonałem próbę uruchomienia Mi5 na podstawie https://www.youtube.com/watch?v=ED96PJ-qYMM. Wszytko przebiegło zgodnie z ww. opisem. Jednak telefon nie wstaje. Próbowałem kilka wersji romów - bez rezultatu. Niepokoi mnie fakt nagrzewania się podzespołów elektronicznych w okolicy kamery. 

Pozdrawaim,

Stulee

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To samo mi się przytrafiło tego samego dnia. Mam ten sam model jak użytkownik powyżej. Miałem go w rękach, myślałem, że się wygasił, ale jak próbowałem go włączyć to zero reakcji na cokolwiek. Jedyną oznaką tego że żył to że jak podłączyłem go do komputera i próbowałem fast boota to zapaliła się na chwile zielona dioda. Na początku też się grzał. Teraz nawet to nie występuje. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...