Jump to content

Współpraca SmartHome z innymi systemami zigBee

jojoro
 Share

Recommended Posts

Kupiłem sobie centralkę Fergusona SmartHome + parę czujników. Generalnie jest ok, ale chciałbym do tego systemu dołączyć sobie jakieś bajery od Xiaomi np. czujniki do doniczek, może włączniki. inni producenci też robią różne akcesoria ZigBee. Czy to wszystko razem zadziała? Czy trzeba kupować oddzielne centralki dla różnych czujników? Może jest jakiś uniwersalny program/sprzęt, który to wszystko połączy?

Edited by jojoro

Kupiłem sobie centralkę Fergusona SmartHome + parę czujników. Generalnie jest ok, ale chciałbym do tego systemu dołączyć sobie jakieś bajery od Xiaomi np. czujniki do doniczek, może włączniki. inni producenci też robią różne akcesoria ZigBee. Czy to wszystko razem zadziała? Czy trzeba kupować oddzielne centralki dla różnych czujników? Może jest jakiś uniwersalny program/sprzęt, który to wszystko połączy?
Bezpośrednio nie można że sobą połączyć tych urządzeń. Rozwiązaniem może być, o ile obsługuje fergussona wspomniany w innym wątku home assistant.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

• 2 weeks later...

No niestety tego fergusona to nic nie obsługuje. Szkoda, bo jak dla mnie to sprzęt wygląda jak kopia Xiaomi, zasada działania taka sama. Ale widać każdy producent strzeże swego rynku. Skusiłem się na fergusona ze względu na fajny tani domofon w zestawie, ale już widzę, że generalnie jest to złom.

Centrala fergusona praktycznie codziennie traci połączenie wifi i pomaga tylko wyjęcie z gniazdka. Czujniki na drzwiach działają jak chcą - najczęściej co drugie otwarcie, ale może to wina tego, że drzwi i futryna metalowe. Z czujnika CO (czadu) mogę odczytać tylko "Stan OK/Alarm".

Same bramki to jakby porównać mercedesa do roweru. W fergusonie mogę tylko włączyć lampkę czujnikiem otwarcia drzwi no i oczywiście uzbroić alarm. To wszystkie sceny. No szał nie do ogarnięcia.

W weekend leci na alle... to wszystko.