Skocz do zawartości

Pobieranie przez wifi


Marrat

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę niestety z kolejnym problemem, pobieranie plików z internetu lub aplikacji z Google Play na moim MI-3 jest bardzo spowolnione.

Internet w domu to UPC 60 MB/s a pobieranie czegokolwiek na telefonie odbywa się z prędkością na oko 0,5 MB/s, a powinno mniej więcej wynosić 5-6 MB/s. Poniżej zrzuty ekranów informacji o wifi i speedteście internetu. Dodam jeszcze, że próbowałem w ustawieniach samego routera obniżyć poziom zabezpieczenia lub zasięg wifi z "n" na mieszany b/g/n, lecz to też nic nie pomogło. Proszę o pomoc :)

 

post-2898-0-60094600-1405181130_thumb.pn post-2898-0-22894400-1405181133_thumb.pn post-2898-0-09661900-1405181138_thumb.pn

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transfery zależą nie tylko od strony pobierającej, czyli ciebie, ale również od strony wysyłającej. To może być jedna z przyczyn.
Druga to sprawdź w ustawieniach apki Pobieranie czy lepiej jest z opcją Szybkie pobieranie czy bez. To również może być przyczyną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ale pobieranie apek z Google Play nigdy nie zawodziło, myślę że są dobrą stroną wysyłającą a próbuję już od 2 dni coś pobrać większego i nic.

Opcję "szybkie pobieranie" też sprawdziłem w obu wariantach i bez zmian... myślę, że trzeba coś przestawić w routerze tylko co to może być?


Jak masz UPC 60 to na bank masz modem dual band. Włącz tam sieć 5Ghz i tak połącz się z MI 3. Zobacz czy jest różnica.

Na sieciach 2.4Ghz jest słabo jeśli mieszkasz w bloku i dużo ludzi ma neta. Też tak miałem.

 

Dokładnie masz rację mieszkam w bloku... próbowałem z siecią 5Ghz i Mi-3 nie widział wtedy mojej sieci wifi, uznałem że nie obsługuje 5 Ghz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobieranie 1,5 GB gry ma trwać pół dnia? Nieee to nie może być normalne, a poza tym pobieranie czego kolwiek z internetu też się ślimaczy :(

Teraz zastanawia mnie dlaczego telefon nie widzi sieci gdy przyłącze się na 5 GHz?

Edytowane przez Marrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... router przełączony na 5Ghz zmieniony tryb kanałów z "automatyczny" na manualny, czyli kanał "36" i dopiero wtedy telefon wykrył sieć w pobliżu. Potem było już z górki, normalna prędkość powróciła. Dzięki wielkie Acid :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...