Skocz do zawartości

Nieznany nadawca


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Wersja MIUI i posiadany smartfon: MIUI-4.2.21, Xiaomi Mi2S

Opis znalezionego błędu / problemu:

 Dzisiaj już dostałem 2 smsy, gdzie w pasku powiadomień było napisane "Nieznany nadawca", a po otworzeniu ich, a raczej próbie otworzenia to po prostu znikały i wywalało do pulpitu. O co może chodzić? Sprawdziłem firewall i nie ma nic zablokowane.

Logcat
jeśli napotkałeś FC, koniecznie wstaw logcat!

Dodatkowe informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już dzisiaj kilka smsów z kilkoma osobami i normalnie się pisało, a tylko te dwa miały taki dziwny przypadek. Spróbuję zainstalować ADB na kompie (kiedyś próbowałem i były problemy z instalowaniem tego) i przy nastepnej okazji jak dam radę, to zrobię logcat. 

 

Co do nowszych wersji to ciągle mam dylematy, bo podobno nowsze wersje są mniej oszczędne, a obecne funkcjonowanie telefonu nie sprawia mi problemów. Jedyna rzecz, dla jakiej zainstalowałbym KK 4.4, to apki z google play wymagające 4.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sms'ów, to w pierwszej kolejności sprawdź firewall'a, czy nie masz włączonego filtrowania wiadomości od nieznanych numerów lub blacklisty,

po drugie w aplikacji, jak widzisz wątki, przeciągnij kilka razy palcem w dół po ekranie, jak byś biegł, wejdziesz w ukryte sms'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem chyba rozwiązany, pomogło: 

 

po drugie w aplikacji, jak widzisz wątki, przeciągnij kilka razy palcem w dół po ekranie, jak byś biegł, wejdziesz w ukryte sms'y

 

Znalazłem tam dwa kontakty, których nie wrzucałem tam nawet...Myślę, że to sprawka niedawnego wipe i backupa, ale backup byłsprzed kilku dni, gdzie też nie robiłem tego wtedy, tylko kilka miesięcy wcześniej. Całkiem zapomniałem, że istnieje taka funkcja. Temat do zamknięcia!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...