Skocz do zawartości

Kończenie rozmowy, dziwny dźwięk


krasy191

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem Xiaomi MI6 i od razu moją uwagę zwrócił dziwny dźwięk podczas rozłączania rozmowy. Telefon zachowuje się tak jakby włączał tryb głośnomówiący i po rozłączeniu rozmowy słychać głośne BIP. Czy też tak macie w swoich MI6?

Może wiecie jak to wyłączyć?

Mój ROM to 8.2.2.0 MIUI Global

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że dzisiaj rano wykonałem kilka telefonów i było ok, nic nie zmieniałem i raptem znowu się zaczęło, więc nie jest to chyba wina jakiejś włączonej opcji, a ogólnie softu, może w przyszłości się to zmieni. No chyba, że jest to uzależnione np. od warunków w jakich jesteśmy, sygnału i rodzaju sieci, nie wiem chyba trzeba się przyzwyczaić.

Jakbyście gdzieś znali rozwiązanie albo przyczynę tego problemiku to dajcie znać.

Pozdrawiam.

Damian.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak również, co więcej przed przesiadką na Mi6 w moim Redmi 2 Pro działo się to samo. Zaczęło mnie to strasznie irytować w ostatnim czasie więc chyba też od całkiem niedawna zaczęło się to dziać bo zwrócił bym na to uwagę odrazu. Wersja na mi6 Global 8.2.2.0 na Redmi 2 Pro Global 8.1.3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

Zmień rom na miuipolska

Wysłane z MI6
 

Niestety ja mam to samo na miuipolska tyle że na redmi note 4... Co ciekawe to chyba nie jest wina softu bo na globalu z tego co kojarzę działo mi się to samo...;/

Edytowane przez Wojusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to może być wina akurat tego, ale wczoraj bawiłem się motywami i pobrałem sobie jakiś inny niż ten standardowy /lub inny z wbudowanych/ i jak narazie dzień chodzi i nie ma tego dźwięku. Spróbujcie u siebie i dajcie znać czy działa.

Miałem też taki przypadek, że jak ten dźwięk był to miałem dużo apek w tle otwartych, jak rozmawiam i tylko dialer działa to też dźwięku nie ma.

Może jakiś proces go trzyma?

Wiem, że to grzebanie po omacku ale cóż jakoś sobie radzić trzeba :)

Narazie mam normalnie cicho, pytanie na jak długo, hihi.

Aha zawsze pomaga jak zrobię restart i telefon działa na czysto, wtedy też tego nie ma. Stąd przypuszczenie, że to jakiś proces, może z jakiejś aplikacji wbudowanej, którą z czasem uruchomię?

Nie wiem, trochę to frustrujące, czytałem też posty na zagranicznych forach i też jakiegoś złotego rozwiązania nie ma.

Pozdrawiam.

Damian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem wrócił jak bumerang :(

Zacząłem grzebać w ustawieniach telefonu, łopatologicznie, metodą prób i błędów uruchamiałem po kolei aplikacje i natrafiłem na jedną po uruchomieniu której problem występował, SNAPCHAT, on w swoich uprawnieniach miał możliwość dowolnej regulacji głośności. zabrałem mu uprawnienie do "Telefonu" i problem jak ręką odjął.

Sprawdźcie jak to u was wygląda, jeżeli nie jest to Snapchat to szukajcie wśród innych aplikacji, które mają uprawnienia nadane do "Telefon" i mogą wpływać na głośność.

Pozdrawiam.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...