Skocz do zawartości

Skaczący zasięg PLUS


vexi1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od około 2 tygodni nawiedza mnie problem słabego zasięgu w PLUS. Mam ten telefon od stycznia 2016 i nie było żadnych problemów z tym telefonem. APN plus konfigurowane ręcznie ze strony plus. Znam już je na pamięć przez częste kombinowanie. W każdym razie mniej więcej do początku czerwca nie interesowały mnie żadne APN bo miałem randomowo z systemu narzucone wartości i wszystko grało nie było problemu z zasięgiem. (domyślnie telefon narzucał wartości 3G i przez ten czas cały czas na tym byłem). Od niedawna komunikaty "tylko połączenia alarmowe", "brak usługi", więc zacząłem szukać informacji w sieci i po zmianie APN pod 4G LTE problem nadal występuje. Znajdę miejsce w domu gdzie mam zasięg 4 kreski, przesunę telefon przykładowo o 5 cm w lewo i zasięg gubi. Każda z możliwych opcji preferowanych sieci wypróbowana i nie przynoszą efektów. Stąd moje pytanie czy wina leży po stronie PLUSA czy może telefonu? Obecny ROM to MIUIPolska 6.1.21 (rozwojowa) Mam ten Rom praktycznie od początku i nie sprawiał problemów. Siła sygnału dokładnie w tym momencie to ~ 120 dBm 21 asu a widnieje tylko jedna kreska zasięgu 4G. Czyżby ROM siadał? Bardzo proszę o pomoc.

Edytowane przez vexi1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tpawel napisał:

Ewidentnie zasieg, pytanie czy nie modernizują nadajnika albo coś. Zaloguj się na forum plusa i podpytaj. Jest fajny temat tam

Dzięki, napisałem. No jest do dziwne bo w pracy zero problemów z zasięgiem. Po powrocie do domu zaczyna się krążenie po domu i szukanie odpowiedniego miejsca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tpawel napisał:

No roznie bywa. Wystarczy że zmodernizowali nadajnik,zrobili rekonfigurację, zmienili azymunt czy tilt anteni już masz problem,

Odnośnie sieci telekomunikacyjnych jestem zielony więc zadam to pytanie. Jeśli coś takiego zaszło jakie są rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...