Jump to content

Powrót do V8.2.1.0.LXKCNDL_v8-5.1 na Mi4c


lukas2792

Recommended Posts

Witam,

czy ktoś zna sprawdzony sposób powrotu z MIUI 7.4.27 dev na stable V8.2.1.0.LXKCNDL_v8-5.1 na Mi4c krok po kroku?

Mam obecnie twrp 3.0.3. Z tego co wiem trzeba najpierw podegrać chińskim softem żeby stary bootloader wrócił. Jakim? Skąd go pobrać? Czy muszę zrobić to przez mi flash czy mogę przez twrp? Najpierw zmienić twrp na 3.0.2 czy najpierw podegrać soft i dopiero wgrać twrp? Czy ktoś jest w stanie pomoc? Niestety od wersji 7.4.6 system strasznie się wiesza i wydaje się nie stabilny, a w poprzednich nie chce mi się ciągle bawić w odinstalowywanie aktualizacji sklepu play.

 

Link to comment
Share on other sites

Możesz wrzucić przez Mi Flash lub TWRP - do wyboru. Wchodzisz http://en.miui.com/thread-507973-1-1.html i pobierasz odpowiednią wersję (zależnie od preferowanej metody instalacji). Potem robisz jak Ci tam odpowiada i po instalacji odblokowujesz BL oraz z powrotem wgrywasz TWRP :) 
 

Ot cała filozofia :D

Edited by Antyhaker
Link to comment
Share on other sites

Właśnie próbowałem wgrać stable stąd https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=154258 przez twrp 3.0.3 ale system nie wstawał tylko wisiał na logo mi. Może przez to że nadal było twrp 3.0.3 albo po zainstalowaniu trzeba zrobić factory reset? Po wgraniu na czysto z uprzednim wipem nowego deva też mi nie wstaje dopóki nie zrobię factory reset.

Link to comment
Share on other sites

@lukas2792, co Ci się dzieje z telefonem?

Odblokowany bootloader, twrp 3.0.3 i najnowsze miui od Xiaomi.eu - zero problemów ; )
Wyczyść tylko cały telefon i postaw system na czysto : )

Jeżeli chodzi o ostatniego, najnowszego stable'a to uważam, że nie warto - korzystałem długi czas. Za dużo błędów. Poniżej link do tematu, w którym przeczytasz o błędach tej wersji.

 

Link to comment
Share on other sites

Mam odblokowany bootloader oficjalną metodą, twrp 3.0.3 i zarówno na najnowszym xiaomi.eu jak i na poprzednich tel się zawiesza przy przeglądaniu galerii oraz zdjęć na facebooku, a najcześniej przy autoobracaniu. Momentami takie zwiechy trwają nawet minutę. Wgrywałem na czysto po wszystkich wipach 7.4.20 i problem nie ustąpił. Natomiast w wersji 7.3.23 wszystko działało szybko i płynnie. Straciłem już nadzieję że to poprawią chyba, że tylko ja mam taki dziwny przypadek :P

Link to comment
Share on other sites

Taki widok jak na załączonym zdjęciu mam na porządku dziennym. Przy autoobracaniu widać tylko fragment zdjęcia tel wisi na kilka sekund czasem dłużej potem się skaluje normalnie na cały ekran. To na pewno nie problem facebooka bo nawet bez niego w systemowej galerii dzieje się o samo. Samo przeglądanie zdjęć jest bardzo nie płynne a przy tym autoobracaniu to już masakra jest i wole się męczyć z błędami na stabilnym systemie niż bez a zamulającym.

Screenshot_2017-04-30-08-17-41-418_com.facebook.katana.png

Link to comment
Share on other sites

Udało się wrócić do stable 5.1 8.1.2.0 i ten sam problem. Może trochę mniej się przycina ale ten sam objaw. Wróciłem z powrotem do 7.4.27. Widocznie już taki urok tego telefonu albo jakiś problem z facebookiem. Dzięki za pomoc. Myślę, że temat można zamknąć.

Link to comment
Share on other sites

  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...