Skocz do zawartości

Mi4 - notoryczna utrata dostępu do Internetu, ale połączenie nie zostaje zerwane


geekboy68k

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam mały problem z WLAN na MIUI Global 8.2.1.0 (MXDMIDL) - ROM z oficjalnej dystrybucji, na bieżąco aktualizowany. Mój telefon to Mi4 LTE.

Pozwolę sobie napisać w punktach, bo tak będzie mi prościej zobrazować... :D
1. Łączę się z domową siecią Wi-Fi - tu wszystko przebiega bez problemu, telefon szybko wynajduje połączenie i pobiera adres przez DHCP, a sygnał jest mocny i stabilny...
2. Korzystam normalnie z Internetu - gier on-line, przeglądarki, Facebooka...
3. Po kilku-kilkunastu minutach Internet przestaje działać - w grach objawia się to connection errorem, w Firefoksie stroną "Nie odnaleziono adresu", itd. - generalnie żadna aplikacja korzystająca z Sieci nie bangla. Mimo wszystko samo połączenie nie zostaje zerwane i wciąż widnieje m. in. na pasku powiadomień.
Co jakiś czas telefon jednak łączy się z Siecią, bo m. in. powiadomienia z Facebooka pojawiają się na pasku, ale po chwili problem pojawia się ponownie. Pomaga też restart połączenia, ale tu także jedynie na chwilę.

Próbowałem:
1. Wyłączyć tryb "Zarządzaj użyciem baterii przez aplikacje",
2. Wyczyścić cache w trybie recovery.

Co może być nie tak?

Dodam, że na połączeniu GSM problem z Internetem nie występuje. Także sam problem nie jest "od nowości", pojawił się w którymś momencie.


Będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez geekboy68k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@geekboy68k kolega @RegimeOfTerror moze miec racje, ja kiedys mialem problem z routerem taki, ze dziala na jednym telefonie a np. na PC juz nie, nie pomagaly wgrywania firmaware, ponowan kofirguracj itp. itd. po prostu padl i koniec, pomogla wymiana routera na nowy. Sprawdz z jakims innym routerem czy masz ten sam problem, jezeli nie, masz router do wymiany, moze juz wyzional ducha ;]

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kamillm napisał:

W tych czasach przy obecnych łączach to raczej już takich problemów nie powinnyśmy mieć ;)

Nie napisałem słowa o łączach ? Napisałem o obciążeniu urządzenia a nie łącza. Obciążenie lokalne nie zewnętrzne, nie przepustowość łącza a sieć lokalna. A dokładnie sam router, jak kilka klientów połączonych to mogą być problemy zwłaszcza gdy nie ma ustawionych odpowiednich regułek, kolejkowania itp. Wystarczy klient torrent i każdy router się zamuli po jakimś czasie. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick. Czesto uzywam torrenta, przynajmniej kilka urzadzen w tym czasie jest podlaczanych po wifi plus jedno po Lan, nigdy w zyciu nie doswiadczylem problemow ze stabilnościa łączą, routera itp. itd. nic sie nie zawiesza nic sie nie muli, a router restartowalem ostanio jak pradu nie było, czyli jakies ponad pol roku temu. Nie stosuje kolejkowan, regul, wszystko na stock ustawieniach. Nie wiem moze mam jakis wyjatkowy router, ale w sumie to mam taki w miare standardowy asusa za 100 zl ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@slimdick. No wlasnie jak kupowalem to zastanawialem sie nad tp-linkiem lub asusem i wertujac fora zdecydowalem sie na asusa i nie zaluje, kazdemu polecam routery asusa, ladnie to dziala i chodzi a mam ich sztuk 2 jeden dsl drugi adsl obydwa super :)

Tez u kolegi w pierwszej kolejnosci szukalbym problemu z routerem, zgadzam sie z Toba w 100%.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.03.2017 o 14:14, geekboy68k napisał:

Będę wdzięczny za pomoc.

Nie znam położenia routera w Twoim domu czy mieszkaniu. Proponuję sprawdzić, czy nie jest schowany gdzieś pod szafką. Być może przegrzewa się, czego skutkiem są restarty i przerwy w pracy. Miałem podobnie z routerem Orange światłowód. Pomogło umocowanie go na ścianie, w nieosłoniętej przestrzeni.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do routera podpięte są jeszcze 2 notebooki i iPad, problem na nich nie występuje - nawet, gdy znajdują się w tym samym miejscu co telefon.

Swoją drogą zrobiłem małą "rekonstrukcję historyczną" i stwierdziłem, że problem pojawił się w momencie wyłączenia nadawania publicznego SSID przez router, bo wcześniej wszystko było w porządku.

Zgłaszam błąd do supportu MIUI, temat można chyba uznać za wyczerpany. Dzięki wielkie wszystkim zaangażowanym :)

Edytowane przez geekboy68k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...