Skocz do zawartości

Nie można sprawdzić stanu bezpieczeń...


Thedyzma

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie mam jak zweryfikować swojego Redmi Note 3 Pro po wgraniu nowego TWRP 3 i instalacji romu EU bo dostaję komunikat jak w tytule.

Po odpaleniu fastboota sprawdziłem że mam już odblokowany bootloader. Wyczyściłem  telefon przez twrp, wgrałem plik xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_V8.2.1.0.MHOCNDL_v8-6.0.zip na karte pamieci i zainstalowałem. Instalacja przebiegła bez problemów. Po uruchomieniu zaczęła się konfiguracja telefonu: ustawiłem język, podpiąłem się do wifi, i gdy mialem wypełnić "Wpisz się na konto Xiaomi" pojawił się komunikat jak w tytule z dopiskiem "Wystąpił Błąd" i do wyboru Cofnij lub Ponów. Przez wycofanie nie mogę odpalić telefonu a ponów nic nie daje. Resetowałem telefon kilka razy , czyściłem i wgralem nawet starszą wersję xiaomi.eu_multi_HMNote3Pro_V8.1.2.0.MHOCNDI_v8-6.0.zip ale efekt jest ten sam: nie mogę uruchomić telefonu.

Po restarcie pojawił się wiecej mówiący komunikat: Aplikacja Ustawienia przestała działać.

Będe bardzo wdzięczny za sugestie.

Pzdr

Thedyzma

PS. System z jakim kupilem telefon to był 8.0.1 Global... nie wiem czy to coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustalmy wersję telefonu, bo wszystko wskazuje, że masz inną niż sądzisz, pomijając fakt, że tak naprawdę Redmi Note 3 Pro nie istnieje. 

Poszukaj na tylnej naklejce telefonu lub na tylnej części pudelka tzw numeru TENAA. 

2015112 lub 2015116 - Redmi Note 3 Snapdragon (kenzo) 

2015161 - Redmi Note 3 SE (kate) ten jest sprzedawany w oficjalnej, polskiej dystrybucji. 

Sądząc po objawach Twój sprzęt to (kate). Wgraj właściwy system a wszystko będzie, jak należy. 

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na pudełku numer 2015112 więc jest to raczej Redmi Note 3 Snapdragon (kenzo). Wymiary fizyczne tez na to wskazują.

Mam zainstalowany twrp 3.1.0.0 ale niestety nie ma on funkcji Info o sprzecie :-) ale po przekopaniu sieci i filmików wygląda ze mam normalną chińską wersję. To że jest ze snapem wiem na pewno bo przed spapraniem telefonu puszczałem testy i sprawdzałem co ma w środku.Nie chcę więc wgrywać Kate bo podobno zbrikuję telefon (poza tym nie widzę takiej instalki).

Co mogę jeszcze sprawdzić lub zrobić?

pzdr

Pomóż mi Obi Wan Acid, jesteś moją jedyną nadzieją :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem . Wgraj oficjalne miui global lub china z androidem 6 za pomocą miflash , sprawdź czy nie zablokowało bootloadera , jeśli tak to odblokuj ponownie , potem twrp i miui polska . Będziesz musiał zrobić format data co spowoduje całkowite wyczyszczenie telefonu .

Edytowane przez mariusz.ur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to co zasugerował Mariusz.ur. Wgrałem Miui Global Dev za pomocą MiFlasha i telefon działa OK. Ale mam kilka pytań:

Czy przez Mi_flasha zawsze trzeba wgrywać rom DEV zamiast stable?

czy teraz mogę zainstalować wersję stable przez zwykła aktualizację z pliku zip?

gdzie jest opcja importu kontaktów z plików kopii z karty SD?

Dzięki i pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...