Skocz do zawartości

MIUI-niebezpieczny?


tomasov

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden z użytkowników z innego forum napisał:

cyt"Miałem okazję się pobawić Xiaomi i to co zobaczyłem, mnie osobiście przeraziło. Wszystko jest kopiowane na serwery do chin, czy tego chcemy czy też nie. Poza tym, w systemie zaszyty jest backboor, który pozwala na pełną zdalną kontrolę nad nim, przez chińskie serwery. Pomijam backdoory, które znajdują się w samym Androidzie i aplikacjach Google. Bo to też mnie ostatnio pięknie zaskoczyło (np: da się zdalnie zainstalować aplikację, na telefonie, który jest teoretycznie odcięty od konta google, przez zmianę hasła na nim). "

Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam prośbę, napisz do tamtego użytkownika skoro jest specem, programistą czy developerem (no bo musi być skoro takie konkrety pisze), o napisanie który plik w jakiej aplikacji jest backdoorem? Tymczasem zamykam temat bo bzdury same. Jak będzie konkret to proszę o info na PW.

Albo dobra... odblokuję bo jeszcze ktoś rzuci, że chińska cenzura na forum ;p

BTW: to bzdury. Boisz się? Kup sobie telefon stacjonarny i dzwoń.

Jak nie to bierz Xiaomi, Google, Apple czy Blackberry. Amerykańce siedzą w NSA a Xiaomi u chińczyków. I tak źle i tak nie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid "BTW: to bzdury. Boisz się? Kup sobie telefon stacjonarny i dzwoń"

Kup sobie radio bo w TV pokazują same bzdury.-to żadna odpowiedź!Mój trzeci post i już zaczyna się czepianie o pierdolety choć skutecznie zniechęca do forum jeśli tylko taki był zamiar?!

To nie ja napisałem a jeden z użytkowników iOS

Drugi post:

http://myapple.pl/entry.php?b=955&bt=6031

Zapytałem z ciekawości nie z obawy!To wszystko!ech :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acid "BTW: to bzdury. Boisz się? Kup sobie telefon stacjonarny i dzwoń"

Kup sobie radio bo w TV pokazują same bzdury.-to żadna odpowiedź!Mój trzeci post i już zaczyna się czepianie o pierdolety choć skutecznie zniechęca do forum jeśli tylko taki był zamiar?!

To nie ja napisałem a jeden z użytkowników iOS

Drugi post:

http://myapple.pl/entry.php?b=955&bt=6031

Zapytałem z ciekawości nie z obawy!To wszystko!ech :?

Nie ma co się zrażać ;), też byłbym ciekawy ale w takim przypadku chciałbym znać szczegóły na poparcie zarzutów, ale po linku, który dałeś to już jest wszystko jasne, nie bierze się poważnie tego co piszą sekciarze kościoła niezjedzonego jabłka :lol:, bez obrazy ale w większości przypadków to fanatycy niestety mam paru znajomych i żal mi ich bo żadne argumenty do nich nie trafiają.

Więc to o co pytałeś, jest jak dla mnie ciekawe i chciałbym zobaczyć jakąś analizę oprogramowania MIUI przeprowadzoną rzetelnie z konkretami. Tak jak to jest w przypadku ostatniej luki w Openssl (który dotyczy też Apple) lub wcześniejszych backdorów jakie wciskali Samsung, Apple, itp. Bo dzięki temu znaleźli się ludzie, którzy potrafili to załatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie rozwalił do łez ten komentarz :

W iOS9 może pojawi się przesyłanie zdjęć przez BT i zostanie to okrzyknięte rewolucją.

Co do śledzenia przez chińskie serwery, a co nas nie śledzi w tych czasach?

Niby iOS nie ma takich możliwości, czy telefony z windowsem?

Bez jaj, od 10 lat mogą przeglądać nasze rozmowy i trzeba się z tym pogodzić,

świata nie zbawicie, tak po prostu jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...