Skocz do zawartości

Parowanie i łączenie przez bluetooth


wapid

Rekomendowane odpowiedzi

Problem polega na łączeniu Mi5s przez bluetooth z zestawem samochodowym. Telefon paruje się z zestawem i wszystko jest ok, ale po rozłączeniu mimo, że telefon w ustawianiach ma jako sparowany ten zestaw, to ponownie muszę wpisywać  na telefonie PIN. I tak jest za każdym razem po rozłączeniu. Inne sparowane urządzenia działają prawidłowo. Kilka romów wstecz wszystko było ok. I nie wiem, czy coś ja poprzestawiałem, czy to taki rom? 

Co i jak szukać i ustawić by Ta para funkcjonowała prawidłowo bez ponownych logowań. Zaznaczę jeszcze, że robiłem reset zestawu i czyściłem telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już w innym wątku opisywałem moje problemy z BT, ale podzielę się raz jeszcze.

Ja mam taki problem. Wchodzę do auta to ładnie się podłącza pod BT,  ale jak naciskam przycisk na kierownicy to się łączy, ale nic nie słychać, muszę przełączyć na telefonie na głośnomówiący i spowrotem na zestaw Bt aby działało i było słychać rozmówcę. 

Jak ktoś do mnie dzwoni to nie ma problemu, odbieram i wszystko działa. 

Wcześniej na R3p działało ale nie łączył się automatycznie. 

Po aktualizacji do 7.2.16 dalej jest to samo. Problem z połączeniem wychodzącym inicjowanym z zestawu samochodowego. Od wczoraj moje auto nie widzi moje telefonu. Restarty itd nic nie dały.

Z BT na Xiaomi sa problemy odkąd pamiętam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służbowy C5 i Octavia - zero problemów. Na dowolnym sofcie z MI5S. Wysiadam, wsiadam, zawsze łączy, działają media, działa zestaw głośnomówiący. Roidmi i Roidmi 2S w innych autach - tak samo. Nie zauważyłem żadnego problemu z BT. Nie rozłącza, działa prawidłowo, jakość też bardzo dobra.

Edytowane przez sp4ubw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie w kijance ceed z tym tel są problemy. Na R3PRO było ok ale nie łączył się z automatu.

Pokombinowałem i jest tak. Jak włączę sobie wustawieniach BT z obsługą multimediów to faktycznie mogę się połączyć i wszystko działa, ale jak jadę na navigacji to co komunikat przełącza się głośniki w aucie. Więc twierdzę, że tak źle i tak nie jest dobrze :(

Możesz sprawdzić u siebie jak jest z tymi ustawieniami?

Edytowane przez dobot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że normalne to oczywiście, ale jest możliwość wyłączenia multimediów wtedy navi nie słychać na głośnikach, ale wtedy jest problem z zainicjowaniem połączenia. Połączenie się uruchamia ale nie słychać na głośnikach, muszę przełącyć na telefon potem na BT i działa, ale jest to uciążliwe.

Jak mam włączone multimedia w ustawieniach BT w telefonie to zainicjowanie połączenia działa i od razu słychać, ale słychać też navi.

Ostatni telefon na którym mi wszystko działało jak trzeba to był  RN2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli korzystasz z google maps i przeszkadza Ci nawigowanie z głośników samochodu to wyłącz komunikaty w aplikacji, jest taka opcja. Wyłączenie komunikatów przez BT.

Mi akurat pasuje, że gada z głośników. Dla mnie to zaleta, nie wada.

Screenshot_2017-02-22-13-22-25-341_com.google.android.apps.maps.png

Edytowane przez sp4ubw
zrzut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja przy sparowaniu mi5s z BT w swojej Skodzie nie widzę problemów w trybie HFP. Napotkałem za to problem w trybie PREMIUM przez protokół rSAP. 

Początkowo ucieszyłem się, że mój Xiaomi sparował się jako premium, lecz zachwyt szybko opadł, bo po rozłączeniu telefon nie potrafi ponownie zarejestrować karty w sieci, na forum miui znalazłem temat gdzie ktoś to poruszył ale pozostało bez odzewu. Ewidentnie wina niedopracowanego softu - zostaje mi więc tylko tryb Hand Free Profile. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z parowaniem kontrolera Mi Vr do gogli MI VR tych białych . Telefon  Mi 5s widzi przez BT ale nie chce się z nim połączyć sparować. Reszta , zestaw głośnomówiący, inny kontroler działają. Kontroler Mi Vr nie chce się sparować.

Czy ma ktoś jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...