Jump to content

Speaker 2 BT4 uszkodzny - zawiesza się


empe4
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

ostatnio kupiłem Original XiaoMi Bluetooth 4.0 Speaker 2 ze strony GearBest. Głosnik przyszedł grał ale był problem z ładowaniem micro usb w środku ułamane. Pokombinowałem trochę z wtyczką no i jakoś na sztuke to ładowało tylko głośnik dość się nagrzewał. Głosniczek naładowałem, włączyłem ale dioda się zapala słychać dzwięk przy włączaniu no i to tyle dalej nic nie idzie więcej zrobić, głosnik się nie łączy przez BT, Aux, SDcard. Wygląda jakby głośniczek się zawieszał. Czy to może być wina uszkodzone baterii ? czy raczej software ?

 

Dzięki!

Link to comment
Share on other sites

Już napisałem godzinę po otrzymaniu paczki ;) tylko zaoferowali mi zwrot 20 USD i głośnik zostaje u mnie (zapłaciłem 34funty). Odwołałem się od ich decyzji bo do 3 dni jak zostanie zgłoszone uszkodzenie powinien być 100% zwrot kosztów.

Ciekawi mnie tylko czy bateria może powodować zawieszanie się głośniczka bo jeśli zostawią mi go to pozostaje naprawa :)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli się nie nagrzewał przed Twoją naprawą usb no to widocznie zrobiłeś zwarcie. Przelutuj jeszcze raz, może będzie dobrze, a może się już uszkodziło coś z układu zasilania.

Edited by wtbn
Link to comment
Share on other sites

ciężko stwierdzić bo gdy otrzymałem głośnik to już się nie ładował ..  w środku micro USB jest  bolec na którym są styki był wykrzywiony w drugą stronę .. ustawiłem bolec za pomocą igiełki tak jak powinien być i podczas ładowania speaker powinien świecić się na czerwono lecz się nie świecił zostawiłem go tak wpiętego na kilka minut i po czasie lekko się zgrzał to odłączyłem głośnik (nie był jakiś mega gorący tylko trochę ciepły) .. kilka razy pokombinowałem z portem aż w końcu zaczął się świecić podczas ładowania  tylko że po naładowaniu i odpaleniu zwiecha ..

czytałem że czasem telefony się zawieszają i po wymianie baterii wszystko wraca do normy .. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dostałem ok. 97% zwrotu z GB i głośnik u mnie tylko musiałem się odnieść do ich regulaminu, 3 dni od dostawy mamy zgłoszenie do supportu że głośnik jest uszkodzony:)

support raz dziennie odpisywałem więc nie jest tak źle z GB jak niektórzy piszą ;)

 

wczoraj próbowałem otworzyć głośnik i robi się problem .. bo ciężko wyciągnąć bebechy z metalowej obudowy ..

ma ktoś jakiś schemat gdzie są ew. zaczepy, czy to jest klejone ? na youtube nic nie znalazłem .. 

wszystkie śrubki wykręcone ..

20170209_192559.jpg

20170209_192607.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...