Jump to content

Instalacja ''Klawiatura Xperia''


Recommended Posts

Ostatnio przerzuciłem się z klawiatury Google na klawiaturę Xperia która moim zdaniem jest lepsza.

Aby zainstalować klawiaturę Xperia,trzeba zastosować się do poniższych kroków.

1. Przechodzimy na stronę 

https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/sony-z3-keyboard-lollipop-update-t3056448

pobieramy plik Xperia_Keyboard_7.3.A.0.54_ARM64_ONLY.zip do pamięci wewnętrznej telefonu / karty pamięci / nośnik danych USB OTG.

2. Wyłączamy telefon.

3. Przytrzymujemy klawisz ''Głośność +'' oraz ''Włącznik'' puszczamy oba klawisze kiedy wyświetli nam się logo MI na czarnym tle czekamy aż uruchomi się TWRP.

4. W TWRP > Install > Select Storage > Wybieramy nasz nośnik danych na którym mamy .zip z klawiaturą Xperia i klikamy w przycisk ''OK'' > Znajdujemy plik .zip z klawiaturą Xperia.

5. Klikamy jeden raz w plik .zip z klawiaturą Xperia > Przesuwamy trzy strzałki w prawo na pasku z napisem ''Swipe to confirm Flash'' > Po skończonej instalacji klikamy w przycisk ''Reboot System'' i czekamy na uruchomienie się systemu.

6. Ustawienia > Języki i metody wprowadzania > Klawiatura wirtualna > Zarządzaj klawiaturami > Aktywuj ''Klawiatura Xperia'' > W wyświetlonym komunikacie o potrzebie zrestartowania systemu kliknij w ''OK'' > Uruchom ponownie system.

7. Ustawienia > Języki i metody wprowadzania > Obecna klawiatura > Aktywuj ''klawiatura międzynarodowa (Klawiatura Xperia)''.

8. Ustawienia > Języki i metody wprowadzania > Klawiatura wirtualna > Kliknij w  ''Klawiatura Xperia'' > Skonfiguruj ''klawiatura Xperia''.

  • Like 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
2 minuty temu, JestemMortem napisał:

Lub po prostu zainstalować aplikację STĄD. Nie trzeba się bawić w recovery tylko od razu po instalacji aplikacji przechodzimy do pkt 6 :)

Sprawdzałeś i jak działa? 

Nie usuwa się klawiatura po instalacji aktualnej wersji systemu?

Link to post
Share on other sites
  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...