pazuzel

Brak Usługi / Zasięg/ Soft ? Dziwaczny problem

Recommended Posts

Witam,

Jakiś czas temu pojawił sie problem z ładowaniem mojego Redmi Note 2, postanowiłem więc zamówić nową płytkę z wejściem i dokonać wymiany. Tak też się stało, ładowanie teraz działa cacy, miód malina wszystko, pojawił się natomiast problem z zasięgiem, SIM1 to Play, a łapie zasięg tylko z plusa, gubi go co chwilę gdy nim ruszę, SIM2 to T-mobile - tutaj w ogóle nie mam zasięgu. Z tego co się zorientowałem to przy tym module/płytce USB podłączony jest kabel odpowiedzialny za antenę, nie widzę możliwości złego lub nieprawidłowego podpięcia tego kabla. sprawdzałem również na starej płytce - jest dokładnie tak samo. Przed wymianą zasięg był super, teraz ani na nowym ani na starym nie hula.

Czy mógł pokrzaczyć się soft ? Wcześniej akutalizowałem soft z Metodą 1 opisaną  na stronie głównej, gdy chcę wgrać najnowszy soft to przy 99% pokazuje błąd ( nie wiem o co kaman), próbowałem też Metody 2, problem ten sam, nie działa.  

Może ja coś uszkodziłem podczas wymiany ? Prawdą jest że kabelek jest cienki i delikatny ale wymiana nie była trudna, trwała 2 minuty, odpiąłem jedną taśmę i kabelek, odkręciłem 3 śrubki i analogiczne podpiąłem nową część.

Próbowałem powrotu do ustawień fabrycznych jak i ustawiania sieci na 3g / 2g. Nic nie pomogło

Z góry dziękuję za pomoc.

Edited by pazuzel

Ok, problem rozwiązany.

Działa na starej części, odsyłam na wymianę nową część. Prawdopodobnie uszkodzona jest antena w tej nowej części.

Guest
This topic is now closed to further replies.