pazuzel

Brak Usługi / Zasięg/ Soft ? Dziwaczny problem

Recommended Posts

Witam,

Jakiś czas temu pojawił sie problem z ładowaniem mojego Redmi Note 2, postanowiłem więc zamówić nową płytkę z wejściem i dokonać wymiany. Tak też się stało, ładowanie teraz działa cacy, miód malina wszystko, pojawił się natomiast problem z zasięgiem, SIM1 to Play, a łapie zasięg tylko z plusa, gubi go co chwilę gdy nim ruszę, SIM2 to T-mobile - tutaj w ogóle nie mam zasięgu. Z tego co się zorientowałem to przy tym module/płytce USB podłączony jest kabel odpowiedzialny za antenę, nie widzę możliwości złego lub nieprawidłowego podpięcia tego kabla. sprawdzałem również na starej płytce - jest dokładnie tak samo. Przed wymianą zasięg był super, teraz ani na nowym ani na starym nie hula.

Czy mógł pokrzaczyć się soft ? Wcześniej akutalizowałem soft z Metodą 1 opisaną  na stronie głównej, gdy chcę wgrać najnowszy soft to przy 99% pokazuje błąd ( nie wiem o co kaman), próbowałem też Metody 2, problem ten sam, nie działa.  

Może ja coś uszkodziłem podczas wymiany ? Prawdą jest że kabelek jest cienki i delikatny ale wymiana nie była trudna, trwała 2 minuty, odpiąłem jedną taśmę i kabelek, odkręciłem 3 śrubki i analogiczne podpiąłem nową część.

Próbowałem powrotu do ustawień fabrycznych jak i ustawiania sieci na 3g / 2g. Nic nie pomogło

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edited by pazuzel

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, problem rozwiązany.

Działa na starej części, odsyłam na wymianę nową część. Prawdopodobnie uszkodzona jest antena w tej nowej części.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.