Skocz do zawartości

Kupno Xiaomi Mi5


MiSzorSX

Rekomendowane odpowiedzi

A więc jestem nowy na forum :) 

Mam w planie kupić xiaomi mi5 3/32. Co do tego telefonu mam kilka pytań i nie tylko :D A więc jakie sa najmniejsze wady tego smartfona (wszystkie)? Następne to czy są wszystkie aktualne oprogramowania do niego i nie ma problemów z przejścia z Global na polska ? Jak to jest z gwarancją w Chinach kupując z AllieExprees (link niżej) ? Na czasie mi nie zalezy, ale czy zostanie normalnie zrealizowane ? na ten moment więcej pytań mi do głowy nie przychodzi. Z góry dzięki za pomoc :D

Pozdro 

https://shoppingcart.aliexpress.com/shopcart/shopcartDetail.htm

Przypomniało mi się. Jeszcze jak to jest z jego ceną ? bo teraz na goldway można go kupić za 228 $ i czy w najbliższym czasie ta cena spadnie bo ma wyjść xiaomi mi6 :D Jeżeli tak to kiedy można się tego spodziewać ? I tak na marginesie może ma ktoś jakiś kod rabatowy chętnie przygarne :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MiSzorSX napisał:

A więc jestem nowy na forum :) 

Mam w planie kupić xiaomi mi5 3/32. Co do tego telefonu mam kilka pytań i nie tylko :D A więc jakie sa najmniejsze wady tego smartfona (wszystkie)? Następne to czy są wszystkie aktualne oprogramowania do niego i nie ma problemów z przejścia z Global na polska ? Jak to jest z gwarancją w Chinach kupując z AllieExprees (link niżej) ? Na czasie mi nie zalezy, ale czy zostanie normalnie zrealizowane ? na ten moment więcej pytań mi do głowy nie przychodzi. Z góry dzięki za pomoc :D

Pozdro 

https://shoppingcart.aliexpress.com/shopcart/shopcartDetail.htm

Najprościej czytaj i  znajdz na forum odpowiedzi na zadane pytania. Wszystko jest ładnie i przystępnie opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, majdan12 napisał:

@MiSzorSX

Nie kupuj Mi 5 w tej wersji,wybierz wersje 3 GB RAM - 64 GB ROM z tych 32 GB zostaje za mało na pliki użytkownika a teraz dopłacisz trochę pieniędzy a kiedyś będzie siebie zadowolony ze to zrobiłeś i nie kupiłeś wersji z 32 GB ROM.

Tylko że u Goldway nie ma wersji 64GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie z te 26GB z 32GB  w moim Samsungu Galaxy Alphie było za mało. 2 dni temu wymieniłem na Xiaomi Mi5 64GB i już mam zajęte 20GB. 15 to muzyka :D Także dla niektórych rzeczywiscie to mało.

Samego Mi5 zdecydowanie polecam. Dodatkowo 64GB ma lepszy zegar procesora niż wersja 32GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Nezumi napisał:

Za mało? 26Gb to mało? Jak dla kogo... Ja mam zajęte ledwo 10Gb...

@MiSzorSX

Przy obecnym kursie 36% = 151.24 zł czy to jest dużo przy zakupie telefonu za około 1000 zł? nie bronie zakupu wersji 3 GB RAM - 32 GB ROM jeśli zdajesz sobie sprawę ile zajmuje minuta nagrania w 4K (Nagranie 4K przerobione do 1080p lepiej wygląda niż nagranie wykonane w 1080p) i jesteś zdecydowany używać długo ten telefon bo nie zmieniasz telefonu częściej jak 3 lata to możesz kupić tą najtańszą wersje,ale zapamiętaj że ja zalecałem wersje 3 GB RAM - 64 GB ROM.

Aktualnie możesz nie zużywać dużo miejsca,ale co będzie za 2-3 miesiące? tego nie wiesz i ja też,ale czy warto sobie zamykać drzwi do świata przez jakieś 151.24 zł,wydaj około 1000 zł na podstawową wersje? nie sądzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, majdan12 napisał:

@MiSzorSX

Przy obecnym kursie 36% = 151.24 zł czy to jest dużo przy zakupie telefonu za około 1000 zł? nie bronie zakupu wersji 3 GB RAM - 32 GB ROM jeśli zdajesz sobie sprawę ile zajmuje minuta nagrania w 4K (Nagranie 4K przerobione do 1080p lepiej wygląda niż nagranie wykonane w 1080p) i jesteś zdecydowany używać długo ten telefon bo nie zmieniasz telefonu częściej jak 3 lata to możesz kupić tą najtańszą wersje,ale zapamiętaj że ja zalecałem wersje 3 GB RAM - 64 GB ROM.

Aktualnie możesz nie zużywać dużo miejsca,ale co będzie za 2-3 miesiące? tego nie wiesz i ja też,ale czy warto sobie zamykać drzwi do świata przez jakieś 151.24 zł,wydaj około 1000 zł na podstawową wersje? nie sądzę.

 

Nie każdy ma te dodatkowe "150zł". Sytuacje i potrzeby są różne. Jeżeli autor wytrzymywał wcześniej z 16Gb, to 32Gb będą dla niego wystarczające. Dlaczego ograniczamy się tylko do pamięci wewnętrznej? Przecież Mi5 wspiera OTG, więc dlaczego by nie kupić sobie za jakiś czas penka z USB-C? Ja tak robię, bo filmy z penka odpalę sobie też na TV, czy PC, wpinam i jest. No i filmy 4K? Bezsens, ale to tylko moje zdanie, różnice w jakości obrazu są znikome. Wszystko zależy od tego, co potrzebuje autor, nie co potrzebujemy my, dlatego nienawidzę tego typu tematów... Skąd obca osoba ma wiedzieć, co jest lepsze dla niego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nezumi napisał:

Nie każdy ma te dodatkowe "150zł". Sytuacje i potrzeby są różne. Jeżeli autor wytrzymywał wcześniej z 16Gb, to 32Gb będą dla niego wystarczające. Dlaczego ograniczamy się tylko do pamięci wewnętrznej? Przecież Mi5 wspiera OTG, więc dlaczego by nie kupić sobie za jakiś czas penka z USB-C? Ja tak robię, bo filmy z penka odpalę sobie też na TV, czy PC, wpinam i jest. No i filmy 4K? Bezsens, ale to tylko moje zdanie, różnice w jakości obrazu są znikome. Wszystko zależy od tego, co potrzebuje autor, nie co potrzebujemy my, dlatego nienawidzę tego typu tematów... Skąd obca osoba ma wiedzieć, co jest lepsze dla niego?

Nikt za nikogo nie wybierze,tylko chciałem napisać mój punkt widzenia,który może by uświadomił nie świadomego kupującego,ale jak autor pytania jest świadomy,to niech zakupi to co potrzebuje :) 

Telefon przyjdzie na 99% z Global Stable i na nim odblokuje się Bootloader.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majdan dzieki za zainteresowanie ale rzeczywiście chyba te 32 mi starczą. Tak myślę. Muzyki mam maksymalnie z 300 zdjęć tez podobnie a nagrań praktycznie nie nagrywam bardzo rzadko. gier maksmylnie z 3 i isnta fb mesenger snapchat i to chyba wrzystko ale napewno więcej się znajdzie. Co do pendrive fajna opcja ale i tak musze dać prawie podobną sume więc wole juz 64 kupić. Poczekam do ltego-kwietnia gdy wyjdzie mi6 cena spanie i wtedy myslę kupię 64 Gb wersje. Po miedzy 2GB a 3GB RAM jest róznica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...