Skocz do zawartości

Nie do końca spolszczony telefon


mihaujp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem kilka dni temu dla osoby z rodziny Xiaomi Redmi 3S. Ogólnie telefon ok, ale mam 2 problemy:

1/ Telefon nie jest w pełni spolszczony np. W głównym ekranie zamiast Galeria jest Gallery, gdy przytrzymam zdjęcie pokazują się wszystkie możliwe opcje w j. ang (np. delete). Dla mnie nie stanowi to problemu, ale telefon został kupiony dla osoby, która średnio radzi sobie z nowinkami technicznymi oraz nie zna angielskiego.

Czy to niepełne spolszczenie to standart??

2/ Szukałem instrukcji obsługi do telefonu (zależy mi zwłaszcza po polsku), znalazłem tylko zbiorczą do telefonów ze strony https://drive.google.com/file/d/0Bwc7infyEIBcM3FCdndNbEVUeW8/view

Zakładam, że to jedyna instrukcja na jaką mogę liczyć?

Edytowane przez mihaujp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mihaujp napisał:

Czy to niepełne spolszczenie to standart??

Nie ale niektórzy kupują telefony w różnych dziwnych źródłach i wtedy często dostają ze śmieciowym romem w którym takie i dużo gorsze rzeczy mogą być. Musiałbyś wkleić zrzut info o telefonie z ustawień jaki tam rom jest wgrany. Instrukcje obsługi w obecnych telefonach sprowadzają się do sposobu wkładania kart sim i pamięci, może jeszcze rozmieszczenia przełączników, mikrofonu głośnika i na tym koniec. Forum jest bardzo dużą i rozbudowaną instrukcją, albo aplikacja Samouczek Miui Polska ze sklepu play.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon kupiłem w sklepie X-kom.pl. Ponieważ brałem go dla innej osoby, wolałem wybrać firmę, która ma sieć sklepów w całej Polsce i nie będzie problemów z gwarancją etc. Co ciekawe, specjalnie wybrałem się później do sklepu komputronik i okazało się, że w modelu, który był u nich na wystawie jest ten sam problem ze spolszczeniem. Więc zastanawiam się czy to może taka partia towaru czy standardowe, niedopracowane tłumaczenie. Screeny wrzucę ok 19 jak wrócę do domu. Ale spróbuję najpierw zrobić aktualizację. Może to pomoże.

Ja akurat nie potrzebuję żadnej instrukcji, dla mnie obsługa telefonu jest intuicyjna. Ale w przypadku osoby starszej, która nie radzi sobie za bardzo z tego typu produktami (a już zwłaszcza z korzystaniem z internetu)  to już inna sprawa. Musi być papierowa instrukcja. Czasami człowiek traci cierpliwość mówiąc 10 raz jak coś włączyć :( Dlatego teraz zabieram się za amatorskie spolszczenie instrukcji.

Edytowane przez mihaujp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtakim razie to nie taka partia, tylko taki rom. Fabrycznie wgrywany jest rom global stable. Nie używałem, więc nie wiem. Na global dev jedyne braki to chyba tylko w pogodzie zauważyłem, ale mogłem nie zwrócić uwagi bo używam menu po angielsku między innymi z powodu opaski Miband2. Jak ci się uda napisać  sensowną instrukcję obsługi Androida (Miui) to będzie duże wydarzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostalem Redmi Note 3 z bangood.com i też miał wgrany syfiasty rom niby multilanguage ale bez możliwosci aktualizacji.Wgralem na zablokowany btl.Miui 8.1.1 przez miflasha i wszystko smiga.
Niestety minus jest tylko taki że gdzie byś nie kupil telefonu Xiaomi(pomijam osoby z allegro lub olx które same wgrywają taski rom)mowa o sklepach online to i tak musisz sam wgrać wersje global deweloper lub stable.

wysławszy z Nexus 7 PureNexus-grouper+gappsy 6.0.1


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...