Skocz do zawartości

Zamówienie telefonu do UK a Podatek...


KucharSP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem obecnie w Anglii i przymierzam się do wymiany mojego RN3 MTK 3/32 na Mi5 lub RN4X o ile będzie na Snapie. 

Moje pytanie brzmi czy zamawiał ktoś już z Was do UK telefon z Chin? Jak z podatkiem, clem itd?

Zamawiać od Goldway Sellers Shipping Method czy zwykłą? 

Jaki jest czas oczekiwania przy wysyłce do UK?

Czy brać tylko pod uwagę Goldway czy Dreami też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, KucharSP napisał:

Ciekaw jestem czy jest sens zamawiać SSM, nie chodzi o pieniądze ale o to czy normalnie doliczaja jakieś opłaty ;) sam pewnie idzie szybciej.

Sprobuj zasiegnac info na telchina.pl wydaje mi sie ze te tam byl watek o zamawianiu sprzetu z chin do UK. Ewentualnie tam zadaj pytanie. Kiedys obilo mi sie o uszy, ze tam polityka celna dla odbiorcy indywidualnego nie jest tak strasznie restrykcyjna jak w Polsce. Ale konkretow nie znam i nie bede w ciemno doradzal. 

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w DE więc nie wiem czy tak samo jest w UK, ale w listopadzie zamawiałem 2 telefony z GearBest. Pierwszy wziąłem szybkim DHL, szło 3 dni, celnicy trzymali telefon jeszcze tydzień i dowalili ponad 50 jurków podatku i opłat. Drugi wziąłem darmowym Germany Express. Przyszło po trochę ponad tygodniu bez żadnych dodatkowych opłat czy problemów. Od tej pory DHL omijam szerokim łukiem. Właśnie czekam na dwie kolejne paczki GearBest, oczywiście z darmową przesyłką.

+++I have nothing to do with this text above. CozzY+++

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho nie ma sensu kupować ubezpieczenia od podatku przy darmowej przesyłce. Takich zwykłych przesyłek pocztowych i tak celnicy nie sprawdzają (albo prawdopodobieństwo jest niezwykle małe) więc jest to wyrzucenie pieniędzy w błoto.

+++I have nothing to do with this text above. CozzY+++

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...