Skocz do zawartości

Brak trybu Fastboot a system nie wstaje


latet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam grubszy problem ze starym Redmi Note 1 3G (MTK). W skrócie: źle poszła aktualizacja systemu zapuszczona z poziomu apki 'Aktualizacje' (więc plik z ROM-em nie nazywał sie update.zip. Telefon daje sie uruchomić wyłącznie w trybie Recovery (Mi Recovery). W żaden sposób nie mogę wejść w Fastboot.

Próbowalem wipe user data, wipe cache, nic to nie pomogło.

Co robić?

DziękI!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję, ale otrzymuję błąd jak na screenie.

Nie wiem, co robię źle. Wyjęta bateria, SPFlash gotowy, czeka, podłączam tel. (bez trzymania żadnych przycisów, ale tez próbowałem z trzymaniem Vol–) i bład jak na obrazku za każdym razem.

Moze to fizyczne uszkodzenie tel.? Zanim padł w czasie aktualizacji, to generalnie coraz gorzej chodził, sypał błędami z dnia na dzień gorzej.

Przechwytywanie w trybie pełnoekranowym 2017-01-01 164903.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, majdan12 napisał:

Chyba trzeba będzie kupić świeczki i zapalić bo to chyba trup telefon.

Tak mi się zdaje, ale zanim poszczułem go SP Flashem, to przynajmniej w ogóle reagował – tzn. włączał się, pokazywał "błąd aktualizacji" i stał tak w Recovery. Nic więcej. Po próbie Flashowania - zero reakcji na włączanie. Natomiast kolejne próby SP FLash-em przy wyjętej baterii wyglądają cały czas tak samo, ten sam komunikat o błędzie, co za 1. razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, latet napisał:

Tak mi się zdaje, ale zanim poszczułem go SP Flashem, to przynajmniej w ogóle reagował – tzn. włączał się, pokazywał "błąd aktualizacji" i stał tak w Recovery. Nic więcej. Po próbie Flashowania - zero reakcji na włączanie. Natomiast kolejne próby SP FLash-em przy wyjętej baterii wyglądają cały czas tak samo, ten sam komunikat o błędzie, co za 1. razem.

A próbowałeś na inny wydaniach systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, latet napisał:

Tak, a także z innych pecetów.

Może ktoś coś wykombinuje bo podobno telefony z procesorem MTK można z kompletnego warzywa do życia postawić za pomocą przewodu USB,ale to już muszą przyjść osoby które takie kombinacje wykonywały ja nie miałem takich doświadczeń bo nie było okazji uśmiercić jakoś telefon,poza mała wpadką ze złym poradnikiem z en.miui

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od kolegi z forum odnośnie ożywienia telefonu.

1. Dobry krótki kabel (SPFT jest czasem bardzo wybredny pod tym względem). 
2. Naładowana bateria w telefonie na co najmniej około 50% (choć niektóre MTK podnoszą się nawet bez baterii i wgrywają firmware wesoło). 
3. Nowa wersja SPFlash, sterowniki MTK do danego SoC (na szczęście są uniwersalne więc można nawet od innego fona z tym samym cepem brać) to podstawa podstawy a tam widzę jakieś guano italiano rumuńskie  
4. Poprawne pliki, !GŁÓWNIE PRELOADER!, najlepiej z najnowszej kompilacji, jak preloader się uwali to urządzenie nie reaguje kompletnie na nic i jest cegłą, Top important też sama wersja softu i rozłożenie partycji (ale jak scatter przyjmuje to powinno być OK). 
5. Jeśli się nie ma kopii NVRAM to pod żadnym pozorem nie robi się formatowania pamięci! Chyba że ktoś ma w nosie łączność bezprzewodową i kalibrację czujników  
6. Po załadowaniu pliku scatter wybiera się poniżej opcję "Download Only" albo ewentualnie "Firmware Upgrade", nigdy, przenigdy nie bierze się opcji z formatowaniem bo j.w. rak, onkologia, amputacja i taka sytuacja... 
7. Download Agenta też się z reguły nie rusza, dla odblokowanych bootloadrerów bierze się MTK_AllInOne_DA, przy zablokowanych i szyfrowanych bierze się inne więc wara od tego. 
8. Jeśli błąd się powtarza może trzeba przy podłączeniu przytrzymać jakiś przycisk np Vol+/Vol- ? 
9. Jeśli nie to niestety wrak  Przez kombinowanie umarła pamięć najpewniej sądząc po komunikacie...

W ustawieniach SPFT czasem warto zaznaczyć opcję "DA DL All with Checksum", głównie to działa na oryginalnych softach od producenta bo wtedy SPF jeszcze sprawdza sumy kontrolne.

Naprawa wykonywana na USB 2.0

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, latet napisał:

Bardzo mnie zainteresował punk 5. Ten o NVRAM. Jesteś w stanie go rozwinąć?

Nie rozumiem gdzie i co widzisz włosko-rumuńskie?

Tak jak napisałem na samym początku tamtego postu to wypowiedź kolegi z forum i mogę napisać do niego czy udostępni jakiś kontakt do siebie abyś mógł mu zadać pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...