Skocz do zawartości

Aplikacja Muzyka - problem z tagami zawierającymi 'Ó'


Rekomendowane odpowiedzi

Dotyczy: Mi5S Plus, MIUI 8.2 by xiaomi.eu 6.12.22 (na innych nie miałem możliwości sprawdzenia)

Witam. Nie wiem czy to tylko u mnie problem z tagami czy jakiś ogólny, ale wrzuciłem ostatnio trochę .mp3 na telefon i w aplikacji Muzyka częściowo wyświetla się niepoprawnie. Wszystko mam zawsze dobrze otagowane i żaden inny odtwarzacz nie miał problemów dlatego zacząłem drążyć temat. To do czego doszedłem do błędne lub całkowite nie wyświetlanie muzyki gdy w tagu jest literka 'ó' (u z kreską). Dotyczy to zarówno nazwy albumu jak i utworu. To co do tej pory próbowałem robić to zmieniałem kodowanie w tagach, za pomocą Mp3Tag próbowałem tagów w wersji ID3v1, ID3v2.4 UTF-8, ID3v2.3 UTF-16 i ID3v2.3 ISO-8859-1 i nie przyniosło to żadnych rezultatów. Tagowałem też za pomocą Foobara, nie pomogło. Ktoś również zauważył ten problem albo jest to znana przypadłość? A może ktoś jest w stanie potwierdzić, że ma jakiś album, który zawiera 'ó' i jest w stanie powiedzieć jakim programem/sposobem taguje muzykę lub w jakiej wersji i kodowaniu jest tag? Z innymi polskimi znakami nie ma problemów, co zresztą widać na screenach. W Poweramp wyświetla się wszystko poprawnie.

Wrzucam screeny na dowód:

Małpa - Mówi - album nieznany

Screenshot_2016-12-26-11-53-29-158_com.miui.player.png

Łona & Webber - Nawiasem Mówiąc - album nieznany. Przy okazji nie widać tutaj albumu Małpa - Mówi.

Screenshot_2016-12-26-11-53-42-393_com.miui.player.png

Nazwa utworu - Są rzeczy których chciałbym nie pamiętać - ze względu na 'ó' nie rozpoznana, wstawia nazwę pliku.

Screenshot_2016-12-26-11-53-53-743_com.miui.player.png

Znalazłem zgłoszenia błędów na en.miui.com, więc to powtarzalny problem:

http://en.miui.com/thread-186477-1-1.html

http://en.miui.com/thread-202594-1-1.html

Edytowane przez grzybiarz91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...