Skocz do zawartości

zapetlenie ładowania systemu, po aktualizacji Kenzo V8.1.1.0.MHOMIDI_20161202


abakusso

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon ma ponad tydzien i przyjechał z Chin - nie wiem jaką miał oryginalną wersję systemu, ale prawdopodobnie oficjalna.
->Telefon do użytku przez lubą, więc nie zmieniałem systemu (bo i po co? :>). Po tygodniu pojawiła jej się automatyczna aktualizacja, została zatwierdzonam - po niej telefon zawisł.
Objawy: Logo MI 5s, później 3 kropki z napisem android i po 5sekundach reset. I tak w pętli aż do wyczerpania baterii.

W tym agonalnym stanie telefon dostałem do ręki. Co zrobię.

1. - razem z power - wchodzę w tryb fastboot (opcja + razem z power zablokowana, znaczy zablokowany bootloader i nie wgrane twrp)
2. Programem fastboot_edl uruchamiam EDL (w MiFlash widzę, że z cyferek zmienia się w COM 10 a w telefonie ekran przestaje świecić)
3. Wgrywam rom ze strony http://en.miui.com/a-234.html przez MiFlash 20160401
tu printscreen z ładowania http://prntscr.com/dl2yc1 systemu
tu prinscreen z zakończenia http://prntscr.com/dl2z21

próbowałem ze wskazaniem ROM w katalogu images i bez.

Po wgraniu poniższych (kenzo) efekt jest taki sam jak był - czyli resetuje się co 10s przy ładowaniu na 3 kropkach android.
*Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Developer Version Fastboot File Download
*Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download
*Redmi Note 3 Qualcomm Latest China Developer Version Fastboot File Download

Po wgraniu tego 40 min wisiał na 3 kropkach ładowania android - nie czekałem więcej niż 40min, wyłączyłem.
*Redmi Note 3 Special Edition Latest Global Developer Version Fastboot File Download

Zgłupiałem trochę co mam robić dalej. Jakiś zły rom wgrywam czy coś innego?
Na 100% jest to Note 3 Pro Snapdragon 650 Hexa Core.

 

Może jakieś inne romy?
Gdzie mogę znaleźć jakieś inne wersje kenzo - czy one wtedy już nie nazywają się kenzo.
Naściągałem innne romy- ale bez TWRP nie mogę ich załadować.

Co robić Panowie, jak żyć?

 

Edytowane przez abakusso
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walczyłem 2 dni z tym problemem i 1h po napisaniu na tym forum rozwiązałem problem :)))

Rozwiązałem problem. Zainstalowałem starszą wersję kenzo_global_images_V8.0.1.0.LHOMIDG_20160805.0000.29_5.1_global na której udało się przywrócić telefon do życia.

Wygląda jakby nowa, oficjalna wersja kenzo V8.1.1.0. nie chciała działać z tym telefonem.
Teraz już odblokuję botloader, twrp a następnie wgram rom z miuiu polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już miałem pisać, nawet specjalnie konto założyłem.

Wrzucając rom kate mogłeś uszkodzić sobie partycje EFS, sprawdź czy możesz dzwonić z tego telefonu(i czy w ustawieniach masz numery imei).

Czasami telefon może wpaść w bootloop przy nieoficjalnie odblokowanym bootloaderze - takie moje podejrzenie.(przy czym aktualizacja miui może zablokować bootloader spowrotem)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to skoro się udało sflashować ROM to bardzo dobrze. Aczkolwiek jesteś pewny że posiadasz wersje kenzo? Ponieważ jest jeszcze wersja Kate która obsługuje B20. Możesz to sprawdzić mierząc telefon. Kate ma 152 mm wysokości a Kenzo 150 mm. Ponieważ jeśli jednak posiadasz Kate i udało Ci się wgrać ROM kenzo na kate to niezbyt dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Numan
Doceniam Twój trud założenia konta. IMEI są :)  - czy da się dzwonić sprawdzę w domu - nie mam kluczyka do klapki.

@flexeii
A wiesz, że zgłupiałem sam na chwilę. Sprawdziłem co zamówiłem (tutaj Aliexpress)
Tytuł: Redmi Note 3 Pro Snapdragon 650 16GB ROM 2GB RAM 4050mAh
Specyfkacja
CPU Manufacturer: Qualcomm
Size: 150x8.65x76mm
W opise znalazłem jeszcze to:
"Redmi note 3 and Redmi note 3 pro have no difference except chipset, In China we call them all Redmi note 3,  Please check the CPU of this phone, you will find that it is just the one you ordered. "

Były też zdjęcia pudełka z chińskimi znaczkami - który jest który. Wychodzi, że mam Redmi Note 3 Pro :)



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...