Skocz do zawartości

Bateria rozładowuje się szybciej, ładowarka xiaomi dokupiona


Rivnin

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam pewien problem - bateria szybciej się rozładowuje plus w momencie podłączenia ładowarki bateria ładuje się naprawdę wolno (cała noc ledwo starcza, aby była na full). Próbowałem sprzątać pamięć z apek działających w tle. Zostały tylko systemowe główne i takie które włączają się same jak sklep i usługi google, DU Battery Saver, System Ad, System Android, jakiś Cleaner, Blocklist, Security, com.qualcomm.qcrilsgtunnel, themes, updater, permission manager, android core apps, dcshare, mihome, sms, mi video, teleyphone, klawiatura swiftkey i du speed booster. Zaczynam zastanawiać się czy to wina tych apek, systemu czy ładowarki, bo zdarza się problem o którym już czytałem na tym forum - czasami przestaje się telefon ładować albo nawet się rozładowuje. Jeśli wina systemu to prawdopodobnie zdecyduję się na xiaomi eu mimo, że mam nieco mieszane uczucia co do grzebania w systemie.

PS Problem zaczął się w momencie kiedy zacząłem używać ładowarki samochodowej xiaomi czyli parę tygodni temu.

Edytowane przez Rivnin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rivnin napisał:

Od jakiegoś czasu mam pewien problem - bateria szybciej się rozładowuje plus w momencie podłączenia ładowarki bateria ładuje się naprawdę wolno (cała noc ledwo starcza, aby była na full). Próbowałem sprzątać pamięć z apek działających w tle. Zostały tylko systemowe główne i takie które włączają się same jak sklep i usługi google, DU Battery Saver, System Ad, System Android, jakiś Cleaner, Blocklist, Security, com.qualcomm.qcrilsgtunnel, themes, updater, permission manager, android core apps, dcshare, mihome, sms, mi video, teleyphone, klawiatura swiftkey i du speed booster. Zaczynam zastanawiać się czy to wina tych apek, systemu czy ładowarki, bo zdarza się problem o którym już czytałem na tym forum - czasami przestaje się telefon ładować albo nawet się rozładowuje. Jeśli wina systemu to prawdopodobnie zdecyduję się na xiaomi eu mimo, że mam nieco mieszane uczucia co do grzebania w systemie.

PS Problem zaczął się w momencie kiedy zacząłem używać ładowarki samochodowej xiaomi czyli parę tygodni temu.

jaki soft? syfmiui?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to poprosimy po kolei informacje:

1. czy używasz w domu niezmiennie ori ładowarki i kabla xiaomi

2. co za ładowarkę kupiłeś do auta?

3. czy próbowałeś ładować w domu wyłączony telefon? jeśli tak, to jakie są efekty?

4. czy na razie masz "ori" system od Chińczyka czy używasz miuipolska? jeśli "ori" Chińczyk to koniecznie zmień na miuipolska lub coś sprawdzonego z XDA (cm13/cm14/slimrom).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, adamuadamu napisał:

to poprosimy po kolei informacje:

1. czy używasz w domu niezmiennie ori ładowarki i kabla xiaomi

2. co za ładowarkę kupiłeś do auta?

3. czy próbowałeś ładować w domu wyłączony telefon? jeśli tak, to jakie są efekty?

4. czy na razie masz "ori" system od Chińczyka czy używasz miuipolska? jeśli "ori" Chińczyk to koniecznie zmień na miuipolska lub coś sprawdzonego z XDA (cm13/cm14/slimrom).

1 Tak, rzadko kiedy gdzie indziej

2. Oryginalna xiaomi z dwoma wejściami metalową obudową i podświetleniem podczas działania

3. tak, po prostu się ładuje. może kapkę szybciej

4. system andek 5.1.1, miui 7.0.99.99 stabilny jest polski, ale nie wszędzie także obstawiam że miuipolska - był oryginalnie w telefonie

22 godziny temu, kamillm napisał:

jaki soft? syfmiui?

miui7.0.99.99 na andku 5.1.1. Był od nowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Rivnin napisał:

miui7.0.99.99 na andku 5.1.1. Był od nowości

Syfmiui i dziwisz sie, ze masz jakiekolwiek problemy? Ktory to juz watek w ktorym piszesz ze masz problemy i w ktorym pisze zebys zmienil na xiaomi.eu. Jeszcze raz i zglaszam Cie do moderacji!

@adamuadamu nie odpowiadaj mu, szkoda Twojeog czasu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kamillm napisał:

Syfmiui i dziwisz sie, ze masz jakiekolwiek problemy? Ktory to juz watek w ktorym piszesz ze masz problemy i w ktorym pisze zebys zmienil na xiaomi.eu. Jeszcze raz i zglaszam Cie do moderacji!

@adamuadamu nie odpowiadaj mu, szkoda Twojeog czasu

Jakbyś nie zauważył to zgłaszam RÓŻNE problemy! "Zmień na xiaomi.eu" Łatwiej powiedzieć niż zrobić jak ma sie tak ważne rzeczy na telefonie a które nie można przenieść (przynajmniej na razie) Zachowujesz się jak informatyk którego znałem kiedyś - jak powiedziałem że komputer mi spowalnia zalecił format, za jakiś czas było to samo i ta sama śpiewka za trzecim razem powiedziałem mu, aby sprawdził go przy mnie i okazało się, że problem nie był z softwarem z głowicą, a jemu po prostu nie chciało się tego sprawdzić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Rivnin napisał:

Jakbyś nie zauważył to zgłaszam RÓŻNE problemy! "Zmień na xiaomi.eu" Łatwiej powiedzieć niż zrobić jak ma sie tak ważne rzeczy na telefonie a które nie można przenieść (przynajmniej na razie) Zachowujesz się jak informatyk którego znałem kiedyś - jak powiedziałem że komputer mi spowalnia zalecił format, za jakiś czas było to samo i ta sama śpiewka za trzecim razem powiedziałem mu, aby sprawdził go przy mnie i okazało się, że problem nie był z softwarem z głowicą, a jemu po prostu nie chciało się tego sprawdzić. Pozdrawiam

Człowieku syfmiui = masa problemów, widać, że nie ogarniasz tematów MIUI i xiaomi. Gdy dostajesz telefon od sprzedawcy z syfmiui robisz jedna z dwóch rzeczy. Instalujesz china stable soft (mi4c tylko taki posiada) z miui.en lub xiaomi.eu. Nie porownoj komputerow do syfmiui bo nie w tym rzecz. Wszystkimi problemami ktorymi wystepuja na Twoim telefonie jest soft ktory posiadasz, wbij to sobie do glowy i przestan pisac ciagle nowe tematy z problemami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamillm napisał:

Człowieku syfmiui = masa problemów, widać, że nie ogarniasz tematów MIUI i xiaomi. Gdy dostajesz telefon od sprzedawcy z syfmiui robisz jedna z dwóch rzeczy. Instalujesz china stable soft (mi4c tylko taki posiada) z miui.en lub xiaomi.eu. Nie porownoj komputerow do syfmiui bo nie w tym rzecz. Wszystkimi problemami ktorymi wystepuja na Twoim telefonie jest soft ktory posiadasz, wbij to sobie do glowy i przestan pisac ciagle nowe tematy z problemami.

Porównałem do komputerów bo teraz mają masę zbliżonych funkcji do kompa, a syfmiui kojarzy mi się z vistą jakoś sobie z niąradziłem przez 8 lat bez reinstalki systemu tylko zainstalowałem pewne programiki i było ok.

Ten telefon polecił mi ktoś rok temu jak zmieniałem, a problemy zaczęły się parę miechów temu a nie na początku. Markę xiaomi znam tyle co gdzieś wyczytam przypadkiem. Wcześniej zaglądałem tylko na strony na którtych nic nie było że soft jest słabiutki. W przeróbki softu nigdy się nie bawiłem. bo jak kiedyś próbowałem to z telefonu zrobiła mi się cegła (sony xperia m). Dlatego szukam też innych sposobów, bo obawiam się powtórki z rozrywki. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Rivnin napisał:

syfmiui kojarzy mi się z vistą

to CI się naprawde dobrze kojarzy, brniesz coraz bardziej....... zle to laczysz, zle to rozumiesz. Oprogramowania modyfikowane przez sprzedawcow nie dosc, ze sa niestabilne, nic nie dziala to jeszcze sa pelne wirusow itp. itd. poczytaj troche zrozumiesz o czym pisze.

54 minuty temu, Rivnin napisał:

Wcześniej zaglądałem tylko na strony na którtych nic nie było że soft jest słabiutki.

Pokaz mi ta strone na ktorej jest napisane, ze soft ktory posiadasz nie jest slabiutki

55 minut temu, Rivnin napisał:

W przeróbki softu nigdy się nie bawiłem. bo jak kiedyś próbowałem to z telefonu zrobiła mi się cegła (sony xperia m). Dlatego szukam też innych sposobów, bo obawiam się powtórki z rozrywki. Pozdr

@Redmi2 zrobi Ci to za pare zlotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat to złoto. Do szczęśliwego zakończenia brakuje tylko tekstu że xiaomi to badziewie i autor tematu powinien przesiąść się na jakiś porządny tel, np. samsung.

 

1 godzinę temu, Rivnin napisał:

 a syfmiui kojarzy mi się z vistą jakoś sobie z niąradziłem przez 8 lat bez reinstalki systemu tylko zainstalowałem pewne programiki i było ok.


Powinno Ci się to kojarzyć z systemem który Janusz miał na kompie który troche używał, ale nie znał się na kompie więc był tam straszny syf. Potem mietek z cześkiem ukradli mu ten komputer, dali znajomemu hakerowi mirkowi, ten zainstalował piracki system (bez robienia formata) + oprogramowanie szpiegujące dla kolejnego hehe właściciela. + oczywiście dodatkowy adware, żeby robić pasywny dochód przedsiębiorczym chłopakom. No i Ty jesteś szczęśliwym posiadaczem tego sprzętu, taki masz sytem. Przetłumacz sobie tylko imiona na chińskie i masz historie powstania tego systemu. A jak Ci coś nie działa to reklamacje do xiao-mirka, który robił ten system, a nie zawracaj d. tutaj, albo wgraj coś normalnego. Jak nie chcesz odblokowywać bootloadera to wgraj oficjalny global.

Edit. a, mi4c. no to nie ma globala. wgrywasz xiaomi.eu, albo oficjalnego chinczyka jak umiesz chiński.

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...