Skocz do zawartości

Mi Note - zmieniać wersje systemu?


tomek1221

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na wstępie podkreślam, że jestem dość zielony w temacie. Koło 2 tygodni temu kupiłem nowego Mi Note'a. Mam na nim Androida 4.4 oraz MIUI 7, tym samym mam pytanie, czy jest sens wgrywać nowszego Androida? Jakieś plusy minusy? Czy lepiej zostawić tak jak jest?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek1221 napisał:

Na wstępie podkreślam, że jestem dość zielony w temacie. Koło 2 tygodni temu kupiłem nowego Mi Note'a. Mam na nim Androida 4.4 oraz MIUI 7, tym samym mam pytanie, czy jest sens wgrywać nowszego Androida? Jakieś plusy minusy? Czy lepiej zostawić tak jak jest?

Nie zmieniać. Po przejściu na Androida 6.0 bateria jest o 50% mniej wydajna.

Samo pytanie nie wymagało zakładania nowego wątku. To, że jesteś zielony, nie tłumaczy Cię z lenistwa, a takim jest niewyszukiwanie informacji tylko chodzenie na skróty, po najmniejszej linii oporu i zamiast zadawania pytań, zakładanie nowego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim note po przejściu na andka 6 bateria raczej podobnie trzyma( lecz jestem jednym z nielicznych co tak mają) szczerze dla mnie miui na andku 6 czyli miui8 ma inni wygląd ale na andku 4.4 też było oki. Jedynie na ostatnich aktu jest mały Bug z bluetooth z wskazaniem zużycia baterii po za tym wsio oki. Jak ci dobrze chodzi na andku 4.4 to na siłę nie zmieniaj no chyba że podoba ci się wygląd miui8.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, MD13 napisał:

Na moim note po przejściu na andka 6 bateria raczej podobnie trzyma( lecz jestem jednym z nielicznych co tak mają) szczerze dla mnie miui na andku 6 czyli miui8 ma inni wygląd ale na andku 4.4 też było oki. Jedynie na ostatnich aktu jest mały Bug z bluetooth z wskazaniem zużycia baterii po za tym wsio oki. Jak ci dobrze chodzi na andku 4.4 to na siłę nie zmieniaj no chyba że podoba ci się wygląd miui8.

Raczej jedynym, któremu nie zmieniło się zużycie baterii. Na obydwu Mi Note, które miałem, wyglądało to identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jedynym, któremu nie zmieniło się zużycie baterii. Na obydwu Mi Note, które miałem, wyglądało to identycznie.

No to nikt więcej tak nie ma?? To to już dziwne. Nie wiem dlaczego tak jest. Może po prostu nie kombinuje. A optymalizację miui w ustawieniach programistycznych macie włączoną?

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majdan12 napisał:

Ja na swoim Mi Note nie miałem MIUI bazującym na Android 6.0.1 tylko napisałem to co w internecie dość często można było przeczytać.

Mam niby możliwość sprawdzenia czy faktycznie Android 6.0.1 będzie tak samo długo pracował na baterii co 4.4.4 i może to sprawdzę.

Jestem ciekaw. Niestety ten egzemplarz Mi Note dostałem z IB już Andkiem 6.0.1, więc jedyne co mogłem zrobić to wrócić wg poradnika do 4.4. Poprzednie modele, które miałem, były oryginalnie na 4.4. W jednym przypadku sam zmieniłem 4.4 na 6.0 i spadek wydajności baterii odczułem natychmiast. W tym jest od początku słabo... :(

Byle do lutego. Będzie Mi Note 2... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...