Skocz do zawartości

Xposed na Redmi Pro


santos

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie jak w temacie, czy ktoś już na naszych Redmi Pro próbował? Może potwierdzić że hula jak należy?

Myślałem porzeźbić troszkę z xposed bo chciałbym gęstszej siatki ikon, np 5x6 a nie jak systemowo 4x5. Widziałem na screnie któregoś z forumowiczów taki układ ikon i wyglądało to korzystnie a myślę że przy 5,5 cala i FHD efekt byłby zadowalający.

Edytowane przez santos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem Kolego. Ale osobiście za profanacje uważam używanie wszelakich launcherow na Miui. Xiaomi kupuje się dla Miui a launchery są dobre dla innych marek, np dla takiej pewnej, która fabrycznie instaluje paskudny, mało praktyczny i mało intuicyjny taczwiz hahahaha

Edytowane przez santos
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa Xposed od SolarWarez. Do tego tego typu ustawienia masz albo w xMIUI albo w MIUI8 Tweaks. Z tym że xMIUI już jakiś czas nie jest aktualizowany i nie wszystko w nim działa, w sumie powiedziałbym że mało co działa. Za to MIUI8 Tweaks działa bardzo fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem tak... 

W pliku BulidProp zmieniłem wartość na  ro.sf.lcd_density = 320, dzięki temu niektóre aplikacje działają w trybie tabletowym np Facebook. Zresztą wszystko fajniej wygląda. Aplikacja pogody trochę niedopasowała się do tej rozdzielczości i zniknęło tło pod ikonami pogody i kalendarza, ale zmiana motywu to naprawiła.

Później zastosowałem się do tego poradnika o zmianie rozmiaru siatki:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maćku, co dokładnie zmienia edycja tego pliczku build.prop? Na czym dokładnie polega wskaźnik dpi? Czy do dalszej edycji czyli ten plik z tematu który zamiescileś zmiana dpi jest konieczna czy nie? I kolejne pytanie- czyli ten plik z owego linka od Ciebie jak rozumiem jest uniwersalny i działa tak na Mi4 autora jak i naszych Redmi Pro?

Pytanie lekko OT: jaka jest różnica między wskaźnikiem PPI a DPI? PPI to jak wiadomo zagęszczenie pikseli na wyświetlaczu, im większa rozdzielczość na danym rozmiarze wyświetlacza, tym większa wartość PPI- czyli mówiąc potocznie tym obraz ostrzejszy i wyrazniejszy. A na czym dokładnie polega DPI? Skrót oznacza "dot per inch" czyli "pikseli na cal" co na pierwszy rzut oka może wydawać się wskaźnikiem takim samym jak PPI....

Edytowane przez santos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka pytań co do instalacji xposed ale już wszystkie sam rozwiązałem, a postu usunąć nie mogę.
Zainstalowałem youtube background i śmiga jak szalone wszystko.
Ale mam jeszcze jedno pytanie bo przy aktualizacji miui muszę za każdym razem wgrywać roota od nowa, czy xposed też będę musiał?

 

Edytowane przez Macin1207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...
Dnia 16.10.2017 o 18:00, skejcikk1 napisał:

Witam, zaktualizowałem dzisiaj Redmi Pro do MIUI 9 i po próbie aktualizacji xposed wyskakuje mi takie coś :
Czy ktoś wie co należy zrobić żeby działało xposed?

Ja próbowałem wszystkich obecnie dostępnych możliwości włącznie z magisk i chyba pozostaje jedynie czekać...

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to xposed dla naszych telefonów już wyszedł i działa, sprawdziłem osobiście.

Wystarczy wpisać miui 9 xposed 6.0 w google i od razu pierwszy link z xda, wrzuciłbym go ale nie wiem czy mogę wrzucać linki.

Edytowane przez Macin1207
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2017 o 17:23, Macin1207 napisał:

Jeżeli ktoś jest zainteresowany, to xposed dla naszych telefonów już wyszedł i działa, sprawdziłem osobiście.

Wystarczy wpisać miui 9 xposed 6.0 w google i od razu pierwszy link z xda, wrzuciłbym go ale nie wiem czy mogę wrzucać linki.

Działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, ptrfree napisał:
U mnie działa bez zarzutu po instalacji przez magisk.

Dałbyś instrukcje tutaj, lub na priv z linkami, jak to zrobiłeś?
Po zainstalowaniu przez recovery xposed-v87-sdk23-arm64-miui złapałem bootloopa, a po instalacji xposed-v87.1-sdk23-arm64-miui9 od SolarWareza wyskakuje info, że zainstalowane ale nie aktywne :/

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Nie ma to jak zacytować post tuż nad swoim, wraz z obrazkiem, zajmując pół strony wątku. Brawo!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałbyś instrukcje tutaj, lub na priv z linkami, jak to zrobiłeś?
Po zainstalowaniu przez recovery xposed-v87-sdk23-arm64-miui złapałem bootloopa, a po instalacji xposed-v87.1-sdk23-arm64-miui9 od SolarWareza wyskakuje info, że zainstalowane ale nie aktywne :/

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Usuń supersu przez recovery, zainstaluj magisk. Jak masz już aktywny magisk to ściągasz paczkę pod niego z linku o którym pisał wyżej Marcin1207 i instalujesz archiwum z tejże apki. Robisz reset i nie powinno być komplikacji. Zwróć też uwagę na wersję xposed installer.
Innej możliwości nie testowałem.cd3976f1b6f0d61c6aed1fac8f43a6c4.jpg

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...