Skocz do zawartości

Digitizer, wyświetlacz, lcd do mojego RN3P :)


ziomo75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pewien problem,

Pękł mi wyświetlacz w RN3Pro i nie wiem jaki zamiennik kupić :/ , czy po prostu nie dostanę podróbki

http://allegro.pl/digitizer-wyswietlacz-lcd-xiaomi-redmi-note-3-pro-i6631719661.html

Czy ten będzie dobry?

 

Jeśli nie to proszę Was abyście podali mi tutaj źródła skąd kupię oryginał :) Najlepiej za polskie pieniądze, dziękuję :)

 

W załączniku jak to wygląda.

15423774_960342230768496_1765187215_n.jpg

Edytowane przez ziomo75
dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za niecałą 100ke nie spodziewaj się oryginału - tzn panel LCD (IPS) będzie firmy BOE zapewne taki, jak są montowane fabrycznie (xiaomi w Redmi note 3 montuje wyświetlacze 3ch firm - Sharp, BOE i Tianma). Za to digitizer może nieco odbiegać od fabrycznego. 

Oryginał za to znajdziesz tutaj https://goo.gl/TVHn5F

 

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na jakości nie stracę raczej, no nie?

Bo z gorszego szkła to sobie wlepię hartowane i będzie gitara, a powłoka oleofobowa to też niepotrzebna jakby jak szkło na nim.

Zobacz sobie ogólnie jak to wygląda.

Edytowane przez ziomo75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

https://goo.gl/h3FV6b cena obecnie $23.70. Nie żebym polecał bo zrobiłem tam jednorazowy zakup. Ale w moim przypadku jestem zadowolony.

Podświetlenie przycisków działa tak jak w oryginale. Paluchy na ekranie widać ale w stopniu w którym nie zwracam na to uwagi. Nie pamiętam jak było na oryginalnym ekranie bo miałem na nim szkło hartowane. A na szkle było dokładnie tak samo palce widać, może nawet gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie masz (producent LCD i Digitizera) możesz sprawdzić. Wejdź w informacje o telefonie, kliknij kilka razy w "wersja jądra", później pkt "software version" i na dole pod kreską masz informacje. 

TP Version: digitizer (zapewne FocalTech) 

LCM: information (zapewne BOE) 

Screenshot_2016-12-30-10-41-06-143_com.android.settings.pngScreenshot_2016-12-30-10-41-19-232_com.longcheertel.cit.pngScreenshot_2016-12-12-18-04-12-710_com.longcheertel.cit.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atmel to producent chipów i układów scalonych (kiedyś potentat pamięci eeprom I²C). Prawdopodobnie ich układ  został zastosowany jako kontroler digi (ten mały chip na taśmie) i dlatego się zgłasza tak :-)

Xiaomi mocno dywersyfikuje dostawy podzespołów i korzysta z mnóstwa elementów od innych producentów, a to na co się trafi to rosyjska ruletka. :-)

A tzw zamienniki są z reguły robione z tych samych podzespołów, co fabryczne.

Ew zalecam ostrożność przy zakupach samych ramek (bezel) w Chinach do Redmi Note 3 Pro. Testowałem 8 sprzedawców i wszystkie były kiepskie. Albo lcd średnio dawał się wkleić, albo słabo dawało się zatrzasnąć telefon - kiepskie formy wtryskarki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...