Skocz do zawartości

Zmiana kanału HotSpot


marcin8702

Rekomendowane odpowiedzi

Wie ktoś może jak zmienić kanał częstotliwości przy udostępnianiu internetu hot spot?

domyślnie ustawiony mam nr 1 ale zakłóca mi się z innymi urządzeniami.

Próbowałem kilku aplikacji i ani jedna nie działa.

ROM: MIUIPolska_HM2013023_5.0-4.2.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm dobre pytanie. Nie znam bezpośredniej odpowiedzi na to pytanie, aczkolwiek na szybko poszukałem "grep -r "channel"" by wyszukać jakies wyrażenia z channel w nazwie.

I w MI3 jest chyba miejsce na to w /etc/hostapd/hostapd_default.conf. Można tam ustawić kanał dla AP. Aktualnie jest channel=6.

Niestety Hongmi nie ma tego pliku. Co nawet zrozumiałe bo zupełnie inna platforma.

Widzę dwie rzeczy które można spróbować jak chcesz się w to bawić:

1. W pliku build.prop jest kod:

ro.wifi.channels=
Jest puste, ale może jak tam coś się dopisze to zadziała też na wifi w hotspocie. Być może wymusi to kanał WiFi. 2. Poszukać czegoś w tych plikach:
system/etc/wifi/p2p_supplicant.conf
system/etc/wifi/wpa_supplicant.conf[/code]

Być może będzie coś o AP albo hostap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pliku

ro.wifi.channels=

jak wpiszę wartość to po resecie znika, może to jest monitoring aktualnej wartości sieci wifi...?

w plikach

KOD: ZAZNACZ CAŁY

system/etc/wifi/p2p_supplicant.conf

system/etc/wifi/wpa_supplicant.conf

nie znalazłem ustawień, ale kombinuje dalej...

Dzięki za pomoc jakby ktoś miał pomysł będę wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o router tylko o AP w telefonie...

Chodzi mi o zmianę kanału wifi w udostępnionym punkcie dostępu, tethering w telefonie...

udostępniam w telefonie internet do którego podłączam się laptopem po wifi...

Wiem o co chodzi, tylko do końca nie opisałeś problemu samego konfliktu kanałów, bo to, że kilka sieci w sąsiedztwie pracuje na tym samym kanale nie jest jakimś wielkim problemem żeby Ci sieć nie działała, no chyba, że to jakieś mega nadajniki :).

..i włam się wszystkim sąsiadom i im też zmień :>

I wtedy się obudziłeś ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem:

Włączam HotSpot w RedRice bedąc w biurze gdzie jest kilkanaście sieci wifi, wiele urządzeń bezprzewodowych i nie mogę się połączyć ani laptopem ani innym telefonem a jeśli się połączę to po chwili rozłącza mnie, na windows 7 ikona połączenia jest ale internetu nie ma, a na XP nie chce się połączyć,

Wystarczy że zejdę piętro niżej do innego pomieszczenia gdzie sieci wykrywa mniej (do dziesięciu).te same laptopy łączą się do tej sieci bez problemu.

Ciekawostka że w innym miejscu gdzie jest mało sieci bezprzewodowych mój laptop na windows 8.1 połączy się ale internetu też nie ma.Tak jak na win 7( na RedRice cały czas jest).

Domyślnie HotSpot w moim telefonie nadaje na kanale nr 1.

Dlatego chciałbym zmienić ten kanał i zobaczyć czy pomoże mi to na opisany problem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że kanał pomoże, ponieważ masz zasrane częstotliwości w Twoim otoczeniu ;)

Jeśli się połączysz w miejscu "z tłokiem" (wiele sieci na jednym kanale lub jednej częstotliwości, a te również się wybiera), wówczas Cię nie wpuści, wykopie po czasie, będziesz mógł normalnie korzystać albo będzie Ci okropnie wszystko lagowało i ping będzie okropnie skakał w górę, dla przykładu powyżej 300ms.

Musisz przesiąść się na czysty eter sieci, posłuż się tym i sprawdź co w okolicy piszczy :Dhttps://play.google.com/store/apps/deta ... i.analyzer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli faktycznie masz takie zagęszczenie to OK, odpal tą aplikację co Ci podał kolega Endriu i zrób nam screena, na tym pietrze, gdzie nic nie działa oraz screena na tym co działa :)

A jak się już będziesz bawił spróbuj może tych 2 alternatywnych aplikacji:

https://play.google.com/store/apps/deta ... acle&hl=en

https://code.google.com/p/android-wifi- ... ental1.apk

Pozwalają zmienić kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc ale nadal niepowodzenia...:-(

próbowałem tych aplikacji i niestety nie działają

testowałem różne konfiguracje i albo sie wysypują bo nie znajdują jakichś plików albo na innych ustawieniach startują "udostępniają teoretycznie" internet ale nie jest on widoczny na komputerze ani na telefonie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...