Skocz do zawartości

Problem z nagrywanie video (w samochodzie)


zmylna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Dzisiaj wpadłem na pomysł, że zainstaluje program do rejestracji przebiegu jazdy w samochodzie (AutoGuard Blackbox).

Wszystko pięknie do momentu rozwinięcia prędkości powyżej 50km/h. W tym momencie ekran telefonu zaczyna falować (nie, nie drży tylko faluje) tak jakby go coś zakłócało. Pierwsze co mi przyszło do głowy to to aby odłączyć telefon od ładowarki samochodowej ale niestety nie pomogło. Następne co zrobiłem to uruchomiłem aplikację systemową i spróbowałem nakręcić film podczas jazdy. Niestety dokładnie to samo działo się z wyświetlaczem co w poprzedniej aplikacji. Obraz jest w porządku kiedy się jedzie powoli lub stoi :]

Sam nie wiem co o tym myśleć. Poprzednik Galaxy S2 nie miał tego problemu, a środowisko pracy się nie zmieniło.

Jakieś pomysły ? Bo ja zgłupiałem...

Link do nagrania:

http://youtu.be/-H43-q8gw7E

Obejrzyjcie proszę do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś z innym ustawieniem fokusa? Np. ręczny.

Acid to, nie focus. To że on sobie próbuje łapać ostrość i to widać to jedno. Ale chodzi mi o falowanie ekranu. Pod koniec filmu to bardzo ładnie widać (2:50 czarny element uchwytu po prawej stronie).

Chyba, że sugerujesz, że mechanizm autofocus-a może pod czas jazdy zakłócać ?

Kręciłem trochę filmów za pomocą Mi3 i takiego efektu nie było. Występuje tylko podczas jazdy. Pierwsze wrażenie jest takie, że silnik samochodu zakłóca wyświetlanie (?) Choć wydaje się to co najmniej dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale by było jasne.. to piszesz o falowaniu ekranu telefonu czy obrazu z filmem? Bo wprowadzasz pewny zamęt. Ja jak przeczytałem ekran/wyświetlacz to cały czas myślałem o falowaniu ekranu, czyli patrzysz na ekran a on faluje. Natomiast opisujesz falowanie obrazu nagranego filmu, tak?

Pierwsze co to mi wpadło do głowy to fokus właśnie. W sensie może to być programowa sprawa, bo jeśli jest cały czas pomiar ostrości to może przy szybko zmieniających się obrazach i punktach pomiaru ostrości kamera głupieje.

A czy zakłócenia od silnika to raczej wątpie... Przecież dużo samochodów ma nawigację czy inne ekrany wbudowane i nic nie faluje przy większych prędkościach.

No chyba, ze spróbujesz pojechać rowerem 50km/h. Wtedy sprawdzisz czy to silnik ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale by było jasne.. to piszesz o falowaniu ekranu telefonu czy obrazu z filmem? Bo wprowadzasz pewny zamęt. Ja jak przeczytałem ekran/wyświetlacz to cały czas myślałem o falowaniu ekranu, czyli patrzysz na ekran a on faluje. Natomiast opisujesz falowanie obrazu nagranego filmu, tak?

Jedno i drugie

Jak patrzę na ekran podczas nagrywania filmu to faluje. Ku mojemu zdziwieniu po obejrzeniu nagranego filmu efekt ten jest utrwalony.

Przed chwilą nagrałem filmik będąc w domu i wszystko jest jak należy.

Pierwsze co to mi wpadło do głowy to fokus właśnie. W sensie może to być programowa sprawa, bo jeśli jest cały czas pomiar ostrości to może przy szybko zmieniających się obrazach i punktach pomiaru ostrości kamera głupieje.

A czy zakłócenia od silnika to raczej wątpie... Przecież dużo samochodów ma nawigację czy inne ekrany wbudowane i nic nie faluje przy większych prędkościach.

No chyba, ze spróbujesz pojechać rowerem 50km/h. Wtedy sprawdzisz czy to silnik ;p

hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno i drugie

Jak patrzę na ekran podczas nagrywania filmu to faluje. Ku mojemu zdziwieniu po obejrzeniu nagranego filmu efekt ten jest utrwalony.

Przed chwilą nagrałem filmik będąc w domu i wszystko jest jak należy.

Tak ale faluje tylko fragment ekranu na którym jest nagrywany obraz czy cały ekran, łącznie z interfejsem systemu?

Bo jeśli to pierwsze to po prostu widzisz to co nagrywa kamera, czyli nie jest to powiedzmy błąd z zapisem czy coś. To optyka kamery wariuje.

Ja bym spróbował jednak ze stałym fokusem. Zmień Tryb ostrości z ciągły na ręczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nabijam się... Może masz Teslę i silniki elektryczne wywołują jakieś zakłócenia i to jakoś objawia się interferencją na ekranie LCD. Chociaż odłączyłeś ładowarkę i też to się działo, więc nie wiem co może być przyczyną.

No rozumiem. Najzwyklejszy w świecie diesel. Powiązałem problem z samochodem ponieważ efekt ustępował przy niższych obrotach silnika a nasilał się przy wyższych. Nie sprawdziłem natomiast czy występuje tylko przy włączonej kamerze czy w każdym przypadku. Jutro to zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nerwowy napisał(a):

Hej. Spróbuj zmienić uchwyt telefonu, może on przenosi wibracje i aparat wariuje. Ewentualnie niech pasażer nagrywa "z ręki" i zobaczysz wtedy czy jest różnica.

Wysłane z mojego MI 3W

Tez o tym pomyślałem żeby wypiąć z uchwytu i zobaczyc czy coś się zmieni. Jutro potestuje.

Dzięki.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

-- 28 lut 2014, o 21:41 --

No więc tak. Zrobiłem dzisiaj kilka testów. Nie wszystkie, które chciałem bo jechałem bez pasażera.

1. Przy porannej jeździe do pracy telefon o dziwo zachowywał się poprawnie (brak falowania)

- jechałem kilka min po szóstej więc było znacznie ciemniej niż podczas ostatnich testów. Ekran był przyciemniony adekwatnie do warunków panujących. Czyżby jasnośc ekranu odgrywała jakąś rolę ?

2. Podczas powrotu (godz. 15) było dokładnie to samo co wczoraj (ekran wariował).

- wyjęcie telefonu z uchwytu zdaje się, że pomagało bo efekt był prawie niewidoczny

- falowanie występuje tylko przy korzystaniu z tylnej kamery (telefon w uchwycie, włączona przednia kamera - wszystko ok)

- podczas postoju, włączona tylna kamera, telefon w uchwycie, dodawanie gazu - ekran faluje

- brak falowania ekranu na każdej innej aplikacji nie korzystającej z tylnej kamery

Wnioski

Wyglada na to, że przyczyną są drgania przenoszone przez uchwyt, które negatywnie wpływają na obraz z TYLNEJ kamery. Dziwne tylko to, że rano przy kiepskim świetle obraz był ok. Nie rozumiem tego.

Poza tym takie zachowanie aparatu uniemożliwia korzystanie z niego w celu np. zapisywania trasy. Potrzebuję innego uchwytu czy jak ? Poprzedni telefon nie robił żadnego problemu pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...