Skocz do zawartości

Brak możliwości dodania odcisku palca, problem z powiadomieniami


KubasPoland

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jestem nowym użytkownikiem MIUI oraz smartfonów od Xiaomi w ogóle. Mam Note'a 3 od niecałego tygodnia i mam z nim dwa główne problemy, mianowicie nie mogę dodać odcisku palca oraz nie przychodzą mi powiadomienia z aplikacji, chyba że włącze którąś z nich (wtedy przychodzą wszystkie na raz). Gdy próbuję skonfigurować czytnik linii papilarnych ilustracja na ekranie sugeruje dotknięcie sensora lecz gdy przyłożę do niego palec nie dzieje się nic. Dodam tylko że czujnik działa jako touchpad. Co do powiadomień to nie dostaję ich np. z messengera, facebooka czy snapchata (możliwe że z innych też ale z tych najczęściej korzystam) jeżeli aplikacja nie jest włączona w tle. Próbowałem dodać te aplikacje do autostartu oraz wyłączyć kontrolę ich działania w tle, póki co nie przyniosło to rezultatu. Z góry dziękuję za wszelką pomoc, oraz proszę o wyrozumiałość gdyż wiele rzeczy jest tu dla mnie nowych. Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o messengera czy Facebook to wejdź w panel sterowania , uprawnienia , pozostałe uprawnienia i np. messengera i nadaj uprawnienia wyświetlane wyskakujących okien , działanie w tle itp , jaki masz rom ? Daj zrzut informacje o telefonie bo może masz coś z softem i dlatego czytnik nie działa poprawnie , jak ustawiasz czytnik to palec ma być nieruchomo , przykładasz , zawibruje , i tak kilka razy , zgodnie z informacjami na telefonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rn3 pro , więc nie wypowiem się na temat tego portu globala . Być może to wina tego romu . Poczekaj na opinie innych użytkowników tego telefonu . No jedynie co mogę tobie poradzić to wgranie xiaomi.eu 6.12.1 , poradniki są na forum , poczytaj , zobaczysz czy dasz radę , zawsze na forum ktoś Ci pomoże .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytam jeszcze o wgrywaniu ROMów, choć nie ukrywam że trochę mnie ten temat przeraża. Ale pewnie prędzej czy później to zrobię. Dzięki za szybką odpowiedź, czekam bo może ktoś miał też taki problem i się jeszcze wypowie.

Edit: Powiadomienia już działają, teraz tylko ten czytnik...

Edytowane przez KubasPoland
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...