Skocz do zawartości

mi4c od Goldway'a problem z baterią i kartą SIM


janosikk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Doszedł do mnie wczoraj telefon od Goldway'a, osobiście będą mógł go testować dopiero dziś po 17, narazie używał go mój brat i coś jest z nim nie tak.
 Telefon przyszedł rozładowany, po naładowaniu i włożeniu karty SIM, nie wykrywa jej. Dodatkowo przez noc ze 100% spadło do 0. Dzisiaj po naładowaniu do 100% przez 1,5h od odłączenia od ładowarki spadło o 30%.

Telefon ma wgrany jakiś chiński soft z częściowym spolszczeniem, ogólnie chciałem odrazu wgrać xiaomu.eu, ale czy na tym chińskim sofcie nie powinno normalnie wykrywać karty SIM i bateria nie powinna działać normalnie.

Czy wina może leżeć w oprogramowaniu, czy po prostu trafił mi się wadliwy egzemplarz? Co powinienem zrobić w takiej sytuacji, otwierać spór?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, janosikk napisał:

Witam

Doszedł do mnie wczoraj telefon od Goldway'a, osobiście będą mógł go testować dopiero dziś po 17, narazie używał go mój brat i coś jest z nim nie tak.
 Telefon przyszedł rozładowany, po naładowaniu i włożeniu karty SIM, nie wykrywa jej. Dodatkowo przez noc ze 100% spadło do 0. Dzisiaj po naładowaniu do 100% przez 1,5h od odłączenia od ładowarki spadło o 30%.

Telefon ma wgrany jakiś chiński soft z częściowym spolszczeniem, ogólnie chciałem odrazu wgrać xiaomu.eu, ale czy na tym chińskim sofcie nie powinno normalnie wykrywać karty SIM i bateria nie powinna działać normalnie.

Czy wina może leżeć w oprogramowaniu, czy po prostu trafił mi się wadliwy egzemplarz? Co powinienem zrobić w takiej sytuacji, otwierać spór?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdawiam.

 

Pierwsza rzecz jaka musisz zrobic to wgrac xiaomi.eu pozniej mozesz sie martwic. Na syfmiui dzieja sie rozne dziwne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, janosikk napisał:

Witam

Doszedł do mnie wczoraj telefon od Goldway'a, osobiście będą mógł go testować dopiero dziś po 17, narazie używał go mój brat i coś jest z nim nie tak.
 Telefon przyszedł rozładowany, po naładowaniu i włożeniu karty SIM, nie wykrywa jej. Dodatkowo przez noc ze 100% spadło do 0. Dzisiaj po naładowaniu do 100% przez 1,5h od odłączenia od ładowarki spadło o 30%.

Telefon ma wgrany jakiś chiński soft z częściowym spolszczeniem, ogólnie chciałem odrazu wgrać xiaomu.eu, ale czy na tym chińskim sofcie nie powinno normalnie wykrywać karty SIM i bateria nie powinna działać normalnie.

Czy wina może leżeć w oprogramowaniu, czy po prostu trafił mi się wadliwy egzemplarz? Co powinienem zrobić w takiej sytuacji, otwierać spór?

Z góry dziękuje za pomoc i pozdawiam.

 

Winter is Coming. Oby to była wina oprogramowania a nie tego że gdzieś go w transporcie przymrozili, elektronika jak i bateria nie lubi niskich temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, janosikk napisał:

Rozumiem, ale jeśli wgram xiaomi.eu i problem zostanie to nie będzie problemu z powrotem do "syfmiui"? bo z tego co rozumiem żeby bawić się w ewentualne zwroty/gwarancję musi być "oryginalne" oprogramowanie.

To co masz wgrane to nie jest oryginalne oprogramowanie ;) Na ten model jest tylko wersja China http://en.miui.com/download-293.html

 

54 minuty temu, kamillm napisał:

Jeszcze nie ma az takich mrozow ;] -8 nic nie zrobi baterii ;]

Zalecenia są takie 0°C-40°C a ujemna temperatura wpływa na stan baterii. Wyłącz telefon i zostaw na noc w samochodzie zobaczymy czy się rano włączy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje wgrać xiaomi.eu, ale napotykam problem. Najpierw za pomocą " głośność-góra + power. " telefon przeszedł mi do "miui recovery 2.01" czyli jest odblokowany jak rozumiem, jednak gdy podłącze go w trybie fastboot do komputera wyświetla komunikat że "telefon nie jest podłączony, upewnij się że jest w trybie fastboot"

Dodam że  wychodzi samoistnie z tego tryby po około minucie. Jakieś rady co może być nie tak?
 

Edytowane przez janosikk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, janosikk napisał:

Dodam że  wychodzi samoistnie z tego tryby po około minucie. Jakieś rady co może być nie tak?

Tez tak mialem, że jak nic nie robiłem to mi wychdoził za automatu, ale jak juz np. wlaczylem wfrywanie softa, to zostawal w tym trybie.

8 godzin temu, janosikk napisał:

"telefon nie jest podłączony, upewnij się że jest w trybie fastboot"

cos ze sterownikami? Przeinstaluj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie sterowniki, instalowały mi się tylko te automatyczne przy podłączeniu do kompa pierwszy raz, telefon był normalnie wykrywany, dodatkowo pokazuje mi się mała partycja z jakimś oprogramowaniem, zainstalować to? Ewentualnie próbować instalować jakieś inne sterowniki z neta? Szukałem i coś tam instalowałem i nic nie pomagało.

Dodam jeszcze że próbowałem kilku kart SIM i żadna nie jest widoczna. Druga rzecz telefon potrafi sam sie uruchomić. Wyłączyłem go normalnie i patrze jest uruchomiony, po nocy gdzie miał 100% i był wyłączony rano jest 0%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, janosikk napisał:

No właśnie sterowniki, instalowały mi się tylko te automatyczne przy podłączeniu do kompa pierwszy raz, telefon był normalnie wykrywany, dodatkowo pokazuje mi się mała partycja z jakimś oprogramowaniem, zainstalować to? Ewentualnie próbować instalować jakieś inne sterowniki z neta? Szukałem i coś tam instalowałem i nic nie pomagało.

Dodam jeszcze że próbowałem kilku kart SIM i żadna nie jest widoczna. Druga rzecz telefon potrafi sam sie uruchomić. Wyłączyłem go normalnie i patrze jest uruchomiony, po nocy gdzie miał 100% i był wyłączony rano jest 0%.

Wystarczy zainstalować program MiPCSuite to Ci zainstaluje wszystkie potrzebne sterowniki.

MiSetup3.2.1.3111_2717.exe

Zapewne to oprogramowanie co masz na tej partycji to Chińska wersja tego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując zmiana softu rozwiązała również problem z baterią, dzięki wszystkim za rady. Dodam że w momencie pisania tematu napisałem też do Goldway'a i opisałem problem, odpisał że jest to znany problem z softem i jako rozwiązanie podał wgranie innego, najlepiej... xiaomi.eu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, janosikk napisał:

Podsumowując zmiana softu rozwiązała również problem z baterią, dzięki wszystkim za rady. Dodam że w momencie pisania tematu napisałem też do Goldway'a i opisałem problem, odpisał że jest to znany problem z softem i jako rozwiązanie podał wgranie innego, najlepiej... xiaomi.eu :)

Sam wgral swoj syfmiui zeby doradzić, zeby wgrac xiaomi.eu, co te chińczyki to ja nie wiem ;D

2 godziny temu, Tommalek napisał:

Jaki soft pomógł?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

Kady xiaomi.eu by pomogł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...