Skocz do zawartości

Telefon nie chce wejść w tryb Download


Arturr300

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam Redmi 3S International 3/32GB z romem 8.0.3.0 Global. Niestety ten rom ma wiele błędów, chciałem wgrać sobie dzisiaj Global Dev 6.11.10.

Niestety przy próbie wejścia w Download telefon po prostu się restartuje i włącza się normalny system. :( Próowałem zarówno poprzez kliknięcie w Download w menu (Vol+ i POWER) jak i przez wpisanie "adb reboot edl" na włączonym telefonie (sterowniki do adb posiadam). I w obydwóch przypadkach efekt jest dokładnie taki sam.

Dziwna sprawa, proszę o pomoc :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Arturr300 napisał:

Dziwna sprawa, proszę o pomoc :(

Trzeba użyć komendy fastboot oem edl w konsoli w będąc w katalogu z plikami adb, a telefon musi być podłączony w trybie fastboot. Wcześniej możesz wydać komendę fastboot device żeby sprawdzić czy jest wykrywany. Wchodzenie z tego menu do download niestety w tym modelu nie działa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Arturr300 napisał:

Telefon wciąż podłączony pod USB. Co teraz zrobić?

To jesteś już drugą osobą dzisiaj z czymś takim. U mnie miałem przy wgrywaniu tego romu podobny komunikat, ale okazało się że wgrało się prawidłowo. Odłączyłem przytrzymałem długo power i zaczęło się uruchamiać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odłączeniu, długim przytrzymaniu power odpalił się. Poczekałem z 10-15 minut i włączył się normalny system, jednak z moimi danymi (a zaznaczyłem Flash All). Czyli chyba nie dotarło do jakiegoś końcowego momentu wgrywania.

 

Ściągłem teraz najnowszego MiFlash stąd: http://en.miui.com/thread-307744-1-1.html i chcę wgrać rom jeszcze raz. Niestety teraz mi ADB nie działa. Jak macie jakiś pomysł to napiszcie :) Połączenie z komputerem w celu przesłania plików też nie działa.

W menedżerze urządzeń pokazuje się "Android Phone" i nie ma nawet menu Właściwości (w którym można było usunąć sterownik).

 

Edit: ADB już działa, pomogło chyba zrestartowanie komputera.

Chcę wgrać ten ROM jeszcze raz.  I teraz ważne pytanie:

Użyć najnowszego MiFlash czy tego jakiego teraz używałem (2016.04.01.0)?

 

Edytowane przez Arturr300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Arturr300 napisał:

W menedżerze urządzeń pokazuje się "Android Phone" i nie ma nawet menu Właściwości (w którym można było usunąć sterownik)

Tak pokazuje przy podłączonym telefonie w fastboot? Spróbuj zrestartować komputer i jeszcze raz podłączyć. Coś mocno pokopali w nowych romach dla tego telefonu. Niestety nie jestem w stanie przypomnieć sobie którą wersję global dev wgrywałem u siebie na samym początku, bo za pierwszym razem nie było żadnych błędów. Chyba wersję przed, albo po 6.9.29 . Prawie na pewno moim zdaniem problem leży po stronie romu fastboot.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem na laptopie i mogłem zobaczyć swoje pliki, potem zrestartowałem komputer i na komputerze udało mi się już nawet ADB odpalić :) Tak więc była to chyba wina komputera, już działa.

Chcę go wgrać jeszcze raz, użyć tej samej wersji MiFlash? (2016.04.01.0)

I czy spróbować inny rom, czy instalacja tego może się powieść?

 

 

Dziękuję bardzo za pomoc i szybkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ci doradzić, ale z tym romem jest jakiś problem, u mnie było podobnie tylko ja wgrywałem z zachowaniem danych i nic się nie stało. Lepiej chyba spróbować ściągnąć jakiś wcześniejszy np następny po 6.9.29 czyli chyba 6.10.7 albo jakoś tak. I użyć raczej tej samej wersji MiFlasha, na tej nowszej w ogóle nic mi nie zadziałało, flashowanie trwało 15 sekund.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zaryzykuję jeszcze raz wgranie tego samego rom-u z zachowaniem danych - wipe zrobiłęm z poziomu telefonu.

 

Zaraz dam znać co i jak ;)

 

edit:

Jeszcze nie wgrałem. Przy próbie wpisania "fastboot oem edl" pojawia się komunikat "remote: device locked- oem edl is not allowed"

Spróbowałem ten sposób, niestety nie pomógł... http://en.miui.com/thread-384989-1-1.html

Edytowane przez Arturr300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Arturr300 napisał:

Cóż, zaryzykuję jeszcze raz wgranie tego samego rom-u z zachowaniem danych - wipe zrobiłęm z poziomu telefonu.

 

Zaraz dam znać co i jak ;)

 

edit:

Jeszcze nie wgrałem. Przy próbie wpisania "fastboot oem edl" pojawia się komunikat "remote: device locked- oem edl is not allowed"

Spróbowałem ten sposób, niestety nie pomógł... http://en.miui.com/thread-384989-1-1.html

Chyba musisz ponownie sprawdzić sterownik fastboot, odinstaluj go, zresetuj kompa i pozwól na ponowną instalację sterownika, powinno pomóc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogło :/ Czyli tylko kabel deep flash pomoże?

Czy spróbować jeszcze wejść w telefonie w Aktualizacje Systemu i kliknąć "Pobierz aktualizacje"? Dzisiaj już tak robiłem i wgrało taki sam rom jaki miałem (8.0.3.0)

Edit: Teraz jeszcze znalazłem wątek o blokowaniu EDL przez nowe aktualizacje:

I wyczytałem że można wgrać romy przez fastboota. Czy jest to dobra metoda?

Edytowane przez Arturr300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dziękuję bardzo.

Czyli teraz najlepszym rozwiązaniem jest używanie telefonu na tym romie, zrobienie kabla i wgranie wtedy China Dev żeby odblokować bootloader?

Bo skoro ROM jako tako działa to nic poważnego dziać się nie powinno?

 

Masakra, ile zabawy z tym :/ A już w kilku telefonach romy wgrywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Arturr300 napisał:

Masakra, ile zabawy z tym :/ A już w kilku telefonach romy wgrywałem.

Chyba tak, a w zasadzie na tym romie co wgrałeś powinien się odblokować, ja odblokowałem na global dev. Co do zabawy z tym modelem to naprawdę masakra. Nie wiem z czego to wynika, nic tu nie jest przewidywalne. Mam trzy, Redmi2, Redmi3 i Redmi3s. Przy tym samym sterowniku fastboota dwa pierwsze działają bez problemu, podłączam 3s i g... Z tymi romami fastboot też jakaś porażka. Na szczęście jak już się przebrnie przez trudności z wgrywaniem to działa ok, przynajmniej mój egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz ogromne dzięki za pomoc :)
Właśnie uzupełniam dane na koncie Xiaomi (security check) i wyślę prośbę o odblokowanie bootloadera.
Zanim dostanę odpowiedź i zrobię kabel to jeszcze przejrzę forum - zawsze się czegoś nauczę. I jak już będę miał trochę wiedzy to sam zacznę pomagać innym, jak na poprzednich forach :)

Szkoda że Xiaomi tak rzuca użytkownikom kłody pod nogi :( Rozumiem blokadę przed wgraniem customa; żeby sprzedawcy nie wgrywali jakichś syf-romów. Ale żeby nie dało się wgrać softa producenta? Pierwszy raz takie coś widzę...

A jeszcze zapytam od razu: czy kabel deep flash służy tylko do wejścia w tryb EDL? Czy umożliwia jeszcze wgranie plików których normalnie by się nie dało? Chodzi mi o to, czy wgrywając przez kabel z możliwością deep flash jest większe ryzyko uceglenia telefonu?

Edytowane przez Arturr300
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba słuzy tylko do wejścia w edl, bo potem przy wgrywaniu po rozwarciu przełącznika działa jak zwykły kabel usb. Co do rzucania kłod pod nogi, to chyba nie to, coś pokopali,  albo zapomnieli że wypuścili wersję international. Po aktualizacji przez ota do global stable 8.0.4 ta wersja w ogóle nie chciała działać z włożoną kartą sim. Na szczęście tą aktualizację dostali tylko nieliczni bo to była testowa beta. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne :) Na szczęście telefon u mnie jest widoczny w trybie fastboot więc nie powinno być problemów. A ROM jak na razie chodzi spoko.

Muszę pochwalić MIUI za funkcję backupu - jest świetna. Szkoda tylko że haseł wifi chyba nie kopiuje, ale to nie jest dla mnie wielki problem :)
 

Jeszcze raz dziękuję, dam znać, jak dostanę pozwolenie i odblokuję bootloader.

Pozdrawiam :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim.

Co prawda dzisiaj się zarejestrowałem bo dotychczas wyłącznie wystarczyła mi wiedza z tego co wyczytałem, jednak nadszedł czas na 1-szy mój post.

Dzisiaj zrobiłem dokładnie zrobiłem tak jak Wy i miałem identyczny błąd, jednak po restarcie telefonu na 1-szy rzut oka się nic nie zmieniło a jednak nie działa wifi nie można włączyć suwaka, mało z tym mc adres jest 02:00... i same zera. Gdy stosuję komendę fastboot oem edl mam info 'failed...", gdy stosuję fastboot_edl to samo. Praktycznie telefon działa ale co z tego jak nie mam sieci... 

Poza tym wszystko wygląda OK, BT, LTE działają. Przełaczałem w tryb samolotowy ale to nic nie dało. Ustawienia fabryczne również nic

Czy jest jakieś wyjście z tego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwałem to po kilkudziesięciu minutach. 

Wybrałem inną wersję Miflash i ponownie zacząłem wgrywać i tym razem pięknie wszystko się wgrało, unlock przeszedł bez zająknięcia i co najważniejsze wszystko pięknie działa zarówno Wifi jak i wszystko inne..

Resztę będę robił w poniedziałek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...