Skocz do zawartości

DVB-T na Hongmi oraz innych Andkach


Endriu

Rekomendowane odpowiedzi

Naszła mnie ciekawa myśl i jestem ciekaw co o tym sądzicie :lol:

Otóż posiadam tuner pod USB http://www.media-tech.eu/produkty/tuner ... usb/MT4171 i ciekawe, czy po OTG dałoby się odpalić DVB-T.

Sterowników na oficjalnej stronie pod Androida nie widać, ale może ktoś z Was to przerabiał lub by mógł się zagłębić w tym temacie ;)

Widziałem na YT różne tunery odpalone na Androidzie i wiem jedno, że to ma prawo działać :D

Nie wiem ile by wytrzymała bateria, ale jeśli chociaż 45min, to meczyk w plenerze z ziomkiem przy piwie dałoby się odpalić, a na przerwę można gdzieś telefon wpiąć i ponownie zasiąść do drugiej połowy.

Temat bardzo ciekawy - zapraszam do dyskusji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten tuner to nie zadziała z żadnym Andkiem. Potrzebujesz takiego co działa na linuksach bez sterowników (tzn. ze sterownikiem w jądrze). Najlepiej jakby ktoś już przygotował moduł do Androida, bo sam raczej niczego nie wykombinujesz. A co do czasu działania to jest znacznie lepiej niż 45 min. (kilka godzin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli kogoś to interesuje - można oglądać DVB-T na tunerze Auvisio dedykowanym dla Androida. Działa on na moim Red Rice na dwóch aplikacjach - iDTV Mobile oraz Air DTV. Niestety nie odtwarza poprawnie programów w HD (TVP1, TVP2) - czasem obraz pojawia się na chwilę, czasem słychać tylko głos. Przypuszczam, że powinny także działać inne tunerki z micro-usb dla Androida (np. Overmax - z wyglądu identyczny jak Auvisio). Mój tunerek kupiłem na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mixol, a mógłbyś daj jakiegoś linka do aukcji Allegro? Albo pełną nazwę Twojego tunera? Dzięki :)

Obecnie brak takiego tunera na allegro - ale jest to coś takiego:

http://opera.allegro.rs/mini-odbiornik-dvb-t-do-telefonu-tabletu-auvisio-k-i4103229532.html

Dodam jeszcze, że tunerek działa też na tablecie Prestigio MultiPad 10.1 Ultimate 3G (na tych samych 2 apk-ach, co na RedRice i także bez odbioru kanałów HD). Dołączona antenka (a raczej 2 anteny - jedna miniaturowa teleskopowa, druga podłączana przez przejściówkę) spisuje się raczej w niewielkiej odległości od nadajnika, natomiast po podłączeniu normalnej anteny ze wzmacniaczem odbiór ulega znaczącej poprawie.

Edytowane przez mixol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Moim skromnym zdaniem lepszym rozwiązaniem byłby domowy serwerek ze streamem dvb-t bądź dvb-s. Ja osobiście czasem korzystam ze stremowania z przerobionego nbox'a. Żadnych kabli wszystko przez wifi. Potrzebna jest tylko apka AndroidDreamer z marketu i odpowiedni dekoder/serwer :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem lepszym rozwiązaniem byłby domowy serwerek ze streamem dvb-t bądź dvb-s. Ja osobiście czasem korzystam ze stremowania z przerobionego nbox'a. Żadnych kabli wszystko przez wifi. Potrzebna jest tylko apka AndroidDreamer z marketu i odpowiedni dekoder/serwer :)

Do zastosowań domowych jak najbardziej masz rację, natomiast na wakacjach (bez dostępu do wi-fi) tunerek dvb-t może być przydatny.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...