Skocz do zawartości

TWRP nie instaluje


PCguest

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich. A zatem jak w temacie TWRP nie instaluje rom-u. Telefon odblokowany, twrp zainstalowane bez problemow, moge formatowac, wipe cache I dalvik, natomiast nie moge zainstalowac. Wybieram plik rom.zip bez znaczenie global czy China, proces instalacji dochodzi do skip check MDk5, lub MountFn i nastepuje restart telefonu. Jesli macie jakies propozycje co z tym zrobic, chetnie poczytam i sprawdze, pozdrawiam Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzych dniach prob przywrocilem telefon do zycia za pomoca sp flash tool, i oryginalnego romu z http://bigota.d.miui.com/V8.0.3.0.MBFMIDG/nikel_global_images_V8.0.3.0.MBFMIDG_20160805.0000.29_6.0_global_ccd512218e.tgz

po restarcie na ekranie wyswietlil sie proces uruchamiania a nie tylko logo MI jak poprzednio, utracilem wprawdzie twrp no ale najwazniejsze tel dziala :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś czy archiwum z samym romem nie jest uszkodzone? Pobierz jeszcze raz najnowszą wersję i spróbuj od nowa, w razie czego wiesz jak wrócić do poprzedniego stanu. Zresztą jak masz twrp to backup zrób i testuj.
Ja dzisiaj zrobiłem bez problemu cały proces czyli bootloader+twrp+miui.eu i wszystko bez najmniejszego problemu przeszło.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Czesć @ll,

Chcialbym powrócić do wątku 

Próbowałem zmieć rom z chinskiego na polski 

Przeszedłem  poradnik 

https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

Czyli odblokowałem bootloadera

Pobrałem TWRP  nikel  ten tez próbowałem  

przejchalem instrukcje ponizej 

 
Umieszczamy pobrane wcześniej recovery (twrp.img) w katalogu z fastboot.exe
Otwieramy wiersz poleceń (ctrl+shift+prawy przycisk myszy w oknie eksploratora)
Przechodzimy do fastboot na telefonie (przycisk głośność-dół + power)
Sprawdzamy obecność urządzenia fastboot devices (musi się pokazać ID)
Następnie: fastboot flash recovery twrp.img
Na koniec fastboot boot twrp.img
Dla urządzeń z fabrycznym Androidem 6 (np. MI5, MIMAX, MI5S, HMNote4, HMPro itd) w TWRP przechodzimy do menu Wipe > Format data i wpisujemy yes co usunie fabryczne szyfrowanie partycji danych.
Jeśli recovery ma chiński język to wg tego filmu zmienimy go na Polski
Z menu Reboot wybieramy Reboot recovery i ponownie podłączamy urządzenie do komputera, którego pomięć wewnętrzna powinna być teraz widoczna po wybraniu w TWRP przycisku Mount > Mount internal storage
Nastepnie wrzucilem xiaomi.eu_multi_HMNote4_7.5.4_v8-6.0.zip

i coz instaluje...

instalacja trwa moze 2 sec (nawet pasek progress nie zdarzy sie przesunac) następnie telefon się resetuje i wstaje z napisem mi.com i zawieszka...

Macie pomysl co zrobić?

Z gory dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Andrzej_K napisał:

Efekt jest taki ze w chwile gdy wskaże sie zip z romem  to wtedy phone moze analizuje ten ROM przez 2 sec i następuje restart (sam z siebie).

A potem już tylko  ekran startowy phona czyli literki  MI 

Zrób to w taki sposób:

Skoro masz odblokowany bootloader i zainstalowane TWRP, to uruchom telefon do niego. Zrób wszystkie trzy resety: w sekcji Wyczyść (Wipe) zrób Formatowanie danych (Format data), reset całkowity (Factory Reset), a na koniec Czyszczenie zaawansowane (Advanced wipe) i zaznacz wszystko poza SD Card i System, przesuń żeby wykonać. Potem ponownie uruchom telefon. Niech się uruchomi do chińskiego systemu. Po zalogowaniu do konta Xiaomi (nie pomijaj), sprawdź czy masz włączone debugowanie USB, podepnij telefon, wgraj do pamięci głównej (obok folderów MIUI, Android, etc.) ROM z polskim systemem. Ponownie uruchom telefon do TWRP i spróbuj zainstalować ROM.

Daj znać jak poszło.

Jak rozumiem, masz właściwy ROM dla swojego telefonu?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samym wstępie

@mrosi jesteś wielki !!!  ogromne podziękowania.

Wykonywałem  juz te kroki "Wyczyść (Wipe) zrób Formatowanie danych (Format data), reset całkowity (Factory Reset), a na koniec Czyszczenie zaawansowane (Advanced wipe)"ale w innej kolejności.

I wykonałem je dziś dokładnie jak napisałeś wrzucilem phonowi xiaomi.eu_multi_HMNote4_7.5.11_v8-6.0.zip tą wersje. Nawet nie wiesz jak cieszy przesuwający sie pasek postępu.

Pozdrawiam

Andrzej

Edytowane przez Andrzej_K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Andrzej_K napisał:

Na samym wstępie

@mrosi jesteś wielki !!!  ogromne podziękowania.

Wykonywałem  juz te kroki "Wyczyść (Wipe) zrób Formatowanie danych (Format data), reset całkowity (Factory Reset), a na koniec Czyszczenie zaawansowane (Advanced wipe)"ale w innej kolejności.

I wykonałem je dziś dokładnie jak napisałeś wrzucilem phonowi xiaomi.eu_multi_HMNote4_7.5.11_v8-6.0.zip tą wersje. Nawet nie wiesz jak cieszy przesuwający sie pasek postępu.

Pozdrawiam

Andrzej

Cieszę się, że pomogłem. W końcu... ;) 

Doinstaluj jeszcze paczkę dodatków MIUI Polska, do pobrania stąd:

http://miuipolska.pl/d/Acid/Dodatki_MIUIPolska_05022017.zip

W ten sam sposób jak ROM, czyli z TWRP. Po instalacji nic nie czyść tylko wybierz przycisk uruchomienia systemu, który pojawi się po instalacji.

Dodatki zawierają klawiaturę MIUI (dawniej klawiatura Xperia, bardzo podobna wyglądem i działaniem do Swype), Samouczek i aplikację bezpośredniego kontaktu z serwisem Acida, a co najważniejsze, bloker reklam. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 hours ago, mrosi said:

Cieszę się, że pomogłem. W końcu... ;) 

Doinstaluj jeszcze paczkę dodatków MIUI Polska, do pobrania stąd:

http://miuipolska.pl/d/Acid/Dodatki_MIUIPolska_05022017.zip

W ten sam sposób jak ROM, czyli z TWRP. Po instalacji nic nie czyść tylko wybierz przycisk uruchomienia systemu, który pojawi się po instalacji.

Dodatki zawierają klawiaturę MIUI (dawniej klawiatura Xperia, bardzo podobna wyglądem i działaniem do Swype), Samouczek i aplikację bezpośredniego kontaktu z serwisem Acida, a co najważniejsze, bloker reklam. :)

@mrosi instalacja dokonana - dodatki wyglądają bardzo fajnie.

Jeszcze raz ogromne dzieki !!!!;) za wielką pomoc ;)

Pozdrawiam

 

Edytowane przez Andrzej_K
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.