Skocz do zawartości

słuchawki dżwięku przestrzennego


piotrkatowice

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

uprzejmie proszę o poradę, jakie słuchawki dżwięku przestrzennego polecacie, raczej do filmów a mniej do gier.

Zamierzam nabyć za kilka miesięcy, telefon z Daydream i oglądać na nim poprzez VR, filmy z dżwiękiem przestrzennym np. z Netflixa.

Jako laik, doczytałem się, że "wśród ślepców jednooki królem" i najlepsze są przestrzenne od Sony i Ultrasone.

Czy na rekomendowene przez Was słuchawki, można zainstalować kodeki Dolby Atmos ?

Miłego dnia - Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił Ci Mad Catz F.R.E.Q 9 świetne brzmienie i jedne z lepszych przestrzennych, nie mają porównania co do Mad Catz F.R.E.Q M gdzie muszle są malutkie oraz całość wykonana z plastiku. Cena: Jeżeli będziesz polował na Ibood-zie to za 330zł z wysyłką

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, piotrkatowice napisał:

Dziękuję Wojtku, ale nie odpowiedziałeś na pytanie, jak wymienione przez Ciebie słuchawki, sprawują się z kodekami DOLBY ATMOS ?

Nie odpowiedziałem ponieważ nie korzystałem z tych kodeków :P słuchawki miałem podpięte pod kartę z PC Asus Xonar DX , oraz dekoder Creative

2387-1269.jpg

 

podłączany do konsoli lub wymienionej karty za pomocą kabla optycznego Prolink z serii Exclusive

Pod linkiem recenzja słuchawek po angielsku, polskiej nie mogę znaleźć

http://www.trustedreviews.com/mad-catz-f-r-e-q-9-review

Słuchawek już nie mam sprzedałem, mało gram na słuchawkach a i filmy oglądam w stereo lub wymuszoną przestrzenność za pomocą dekodera, jak na razie mam Audio Technika ATH-M50x. I nie zanosi się na zamianę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marcin19883 napisał:

Może Creative Aurvana Live?

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka
 

No to raczej zły przykład, szanuję CAL-e używałem i nadal mam :D , ale one nie nadają się w ogóle do dźwięku przestrzennego, tak naprawdę koledze @piotrkatowice ciężko pomóc, bo on wymaga konkretnego modelu oraz pod konkretny kodek, a o to na tym forum jest bardzo ciężko :( Każde słuchawki są w jakiś sposób przestrzenne, i potrafią grać z kierunkowością, tak jak wspomniałem mam Audio Technica i są uniwersalne, ale to są głównie słuchawki stereo a gdy trzeba do filmów to albo oryginalny dźwięk albo wymuszam przestrzenność za pomocą dekodera lub karty muzycznej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję i zastanawiam się, kiedy wybuchnie rynek słuchawek z dobrym bajerem do dżwięku przestrzennego :)

Popyt wkrótce będzie olbrzymi, ponieważ wystartowało (kolejne w drodze) wiele firm z okularami VR, Daydream będzie wszechobecny za kilka miesięcy w flagowcach, wszystkich dużych producentów (za wyj. Appla).

Nawet Microsoft, zapowiada obsługę Dolby Atmos w swoich VR, od kwietnia.

Wiele platform, łączy siły i wspólnie z firmami od oprogramowania, zaczynają produkować prawdziwy dżwięk przestrzenny dla swoich materiałów.

Najwyższa pora na słuchawki... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...