Skocz do zawartości

Zakup Xiaomi Mi5 Prime 3GB /64 GB ROM ( GLOBAL STABLE ROM )


M1si3k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zamiar kupić Xiaomi Mi5 Prime z Globalnym ROMEM stable z aliexpress przez DHL powód szybsza dostawa i sprzedawca zapewnia brak opłat celnych za pordukty do EU .

Link do aukcji --->  https://pl.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi5-M5-Mobile-Phone-Snapdragon-820-Quad-Core-3GB-RAM-32GB-ROM-5-15/32612664442.html?spm=2114.010208.3.12.5bdC2S&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10065_10068_10069_10084_10083_10017_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10054_10059_10078_10079_10073_10070_421_420_10052_10053_10050_10051,searchweb201603_4&btsid=f4a5dd53-86c1-49c7-bcc1-ad74508a5c97

I tutaj mam pytanie czy ten ROM rzeczywiscie ma aktualizacje OTA czy nie bo w opisie nie jest to sprecyzowane . Czy polecacie zakup tego telefonu  z tym romem czy brać z Oficjalnym Globalnym , Czym rózni sie oficialny globalny rom a globalny stabilny rom . Jeszcze odnosie OTA jeżeli nie ma tych aktualizacji to niebedzie problemów z wgraniem MIUI 8 global czy MIUI 8 Polska . Dziękuje z góry za odpowiedź :) 

system.png

specka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej pewny zakup z IBG? Zresztą jak koleś może ci zagwarantować brak opłat celnych i VATu? Przecież to jest loteria i jeśli się ktoś złośliwy na granicy trafi to otworzą paczkę i zobaczą co to jest i wtedy możesz zabulić za VAT i inne pierdoły, jeśli chodzi o IBG to masz chociaż pewność że żadnego syfu ci nie wrzucą i będziesz mógł robić aktualizację OTA bo z tego co wiem IBG wrzuca GLOBAL na smartphony od Xiaomi, btw. lepiej jest wrzucić ROM EU/MIUIpolska (to jedno i to samo) niż global, EU ma pewne rzeczy lepiej dopracowane niż GLOBAL. Kolejne btw. ROM global a stabilny ROM global? WTF? ROM global to ROM global, od ciebie zależy czy wrzucisz sobie wersję rozwojową czytaj dev czy wersję stabilną czytaj stable ot cała różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

również zastanawiam się nad zakupem Mi5 lub Mi5s z IBG. Czytałem na temat różnic obu smartphone i raczej bardziej jestem przekonany do Mi5. 

Natomiast odnośnie ceny - czy faktycznie opłaca się kupić telefon podczas promocji Halloweenowej (tym bardziej, że nie działają kody zniżkowe), czy może lepiej poczekać na początek listopada, albo do 11.11 ? Czy na IBG są duże promocje z okazji 11.11 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, SpinoRex napisał:

No dlatego pytałem, bo nie wydaje mi się, żeby IBG cokolwiek interesowały polskie święta :) 

:D

Napisałem o promocji " Halloween- owej", które to święto w tej formie, raczej do nas z zachodu przyszło, a nie o promocji z okazji święta niepodległości..  naszego.. polskiego :) Na to mają raczej wywalone. :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień 11.11 w Chinach czyli „podwójnej jedenastki” od paru lat wypromowano jako dzień zakupów, na podobieństwo dobrze znanego amerykańskiego dnia zakupów „Black Friday”. Sklepy tradycyjne jak i sklepy internetowe w tym dniu oferują wiele obniżek i promocji.

Edytowane przez Maaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacekdino napisał:

A kto napisał o takich promocjach?

TUTAJ  są te na IBG

Może się koledze daty świąt pomyliły  :-D

 

1 godzinę temu, SpinoRex napisał:

No dlatego pytałem, bo nie wydaje mi się, żeby IBG cokolwiek interesowały polskie święta :) 

Dla kolegów "pieniaczy" polecam się nieco trochę zorientować. Tak jak napisano powyżej 11.11 nie dotyczy Święta Niepodległości, a Chińskiego święta, podczas którego wiele sklepów daje duże promocje. Dlatego pytam o IBG, bo nie wiem jak to wyglądało np. rok temu. Czy ktoś ma doświadczenia w tym temacie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, SlenderJr napisał:

A nie lepiej pewny zakup z IBG? Zresztą jak koleś może ci zagwarantować brak opłat celnych i VATu? Przecież to jest loteria i jeśli się ktoś złośliwy na granicy trafi to otworzą paczkę i zobaczą co to jest i wtedy możesz zabulić za VAT i inne pierdoły, jeśli chodzi o IBG to masz chociaż pewność że żadnego syfu ci nie wrzucą i będziesz mógł robić aktualizację OTA bo z tego co wiem IBG wrzuca GLOBAL na smartphony od Xiaomi, btw. lepiej jest wrzucić ROM EU/MIUIpolska (to jedno i to samo) niż global, EU ma pewne rzeczy lepiej dopracowane niż GLOBAL. Kolejne btw. ROM global a stabilny ROM global? WTF? ROM global to ROM global, od ciebie zależy czy wrzucisz sobie wersję rozwojową czytaj dev czy wersję stabilną czytaj stable ot cała różnica.

O której aukcji z IGB mówisz niby ta ???  

https://www.ibuygou.com/p-white-xiaomi-mi5-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-3gb-ram-64gb-rom-7314.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, byczkins napisał:

 

Dla kolegów "pieniaczy" polecam się nieco trochę zorientować. Tak jak napisano powyżej 11.11 nie dotyczy Święta Niepodległości, a Chińskiego święta, podczas którego wiele sklepów daje duże promocje. Dlatego pytam o IBG, bo nie wiem jak to wyglądało np. rok temu. Czy ktoś ma doświadczenia w tym temacie? 

Dla kolegów z negatywnymi skojarzeniami polecam zwracać uwagę na emotikony ;) Byłem po prostu ciekawy dlaczego pytałeś o 11.11 bo jedyne co mi się kojarzy z tą datą to właśnie nasze polskie Święto Niepodległości. W każdym razie fajnie dowiedzieć się czegoś nowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, M1si3k napisał:

Ale na IBG jest zwykły oryginalny chinski rom 

Nie prawda :P jeżeli, do danego modelu wyszedł Global, to telefon przychodzi Ci z takim właśnie systemem, kupiłem tam kilkanaście telefonów i z Chińskim przyszedł tylko jeden model Redmi Pro do którego nie ma Globala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Obojętne o której, Mi5 z IBG to pewność że wszystko będzie jak trzeba i możesz mieć gwarancję realizowaną w MiCenter w Polsce, gwarancję za niewielką opłatą możesz przedłużyć do 2lat, telefon na pewno oryginalny i z ROMem global, ja dostałem z 7.5 z OTA do najnowszej 8 Stable global, ale poszedł unblock bootloadera i lecę na MIUI EU 7.5 Stable :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, SlenderJr napisał:


Obojętne o której, Mi5 z IBG to pewność że wszystko będzie jak trzeba i możesz mieć gwarancję realizowaną w MiCenter w Polsce, gwarancję za niewielką opłatą możesz przedłużyć do 2lat, telefon na pewno oryginalny i z ROMem global, ja dostałem z 7.5 z OTA do najnowszej 8 Stable global, ale poszedł unblock bootloadera i lecę na MIUI EU 7.5 Stable :)

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Dobra dzieki za odpowiedz ale zastanawia mnie to że tam bardzo mało jest jakich kolwiek komentarzy odnośnie zakupu dlatego troche nieufnie podchodze do tych zakupów tam ,mimo tego że gwarancja jest na polske :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej pewny zakup z IBG? Zresztą jak koleś może ci zagwarantować brak opłat celnych i VATu? Przecież to jest loteria i jeśli się ktoś złośliwy na granicy trafi to otworzą paczkę i zobaczą co to jest i wtedy możesz zabulić za VAT i inne pierdoły, jeśli chodzi o IBG to masz chociaż pewność że żadnego syfu ci nie wrzucą i będziesz mógł robić aktualizację OTA bo z tego co wiem IBG wrzuca GLOBAL na smartphony od Xiaomi, btw. lepiej jest wrzucić ROM EU/MIUIpolska (to jedno i to samo) niż global, EU ma pewne rzeczy lepiej dopracowane niż GLOBAL. Kolejne btw. ROM global a stabilny ROM global? WTF? ROM global to ROM global, od ciebie zależy czy wrzucisz sobie wersję rozwojową czytaj dev czy wersję stabilną czytaj stable ot cała różnica.

W bardzo prosty sposób, ten sklep. To Top One. Mają serwis w Anglii, wysyłają. DHL telefony Londynu a tam je przepakowują i DHL do pl operacja trwa 3 dni a wysyłka z UK nie może zostać ovatowana + nadawca ma angielskie imię, nazwisko i adres

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, wojtekmarchewka napisał:

Nie prawda :P jeżeli, do danego modelu wyszedł Global, to telefon przychodzi Ci z takim właśnie systemem, kupiłem tam kilkanaście telefonów i z Chińskim przyszedł tylko jeden model Redmi Pro do którego nie ma Globala

Acha  to mam gwarancje 100% że dostane GLOBALNY ROM mimo tego że w opisie nie jest to napisane ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, M1si3k napisał:

Acha  to mam gwarancje 100% że dostane GLOBALNY ROM mimo tego że w opisie nie jest to napisane ? 

Dokładnie tak, oni w opisach w ogóle są oszczędni :D . Te  telefony zapewne są przygotowane z systemami, ponieważ opakowania  przychodzą zalakowane z naklejkami CE i jeżeli telefon idzie do europy łapią właśnie taki model

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...