Jump to content

Brak wyboru trypu sieci 2G/3G/4G dla SIM 2 i samoczynne przełączanie na 3G


Koola
 Share

Recommended Posts

Mam Mi5 3/32GB z xiaomi.eu 6.10.13 - używam dwóch kart SIM z Playa - SIM1 (abo) to główna karta do rozmów i netu a SIM2 (prepaid) to dodatkowa karta tylko do rozmów - w telefonie ustawiłem preferowaną kartę do netu (SIM1) a do połączeń zostawiłem "nieustawiona".

W ustawieniach dla SIM1 mogę wybrać preferowany typ sieci (2G/3G/4G) a dla SIM2 nie ma tych opcji?
Czy to normalne?

Dla karty SIM1 wybrałem "tylko sieci 2G" i na sztywno ustawiłem sieć "T-Mobile 2G" - mogę też zmienić typ sieci na 3G/2G i ustawić na sztywno "T-Mobile 3G".
Dla karty SIM2 nie mogę wybrać typu sieci ale ustawiam na sztywno sieć "T-Mobile 2G" - jednak po chwili karta SIM2 sama przełącza się na "T-Mobile 3G".
O ile w przypadku SIM1 chcę przestawiać typ sieci gdybym potrzebował szybszy transfer danych o tyle w przypadku SIM2 chcę ustawić na stałe "T-Mobile 2G" bo to karta ze starym prywatnym numerem tylko do odbierania prywatnych połączeń a u mnie w rejonie jest kiepski zasięg 3G i szybciej zjada baterię.
Czy to normalne że SIM2 przełącza się na 3G?
Czy da się to jakoś ustawić żeby obie karty mogły działać na 2G?

Link to comment
Share on other sites

Dualsim jest o tyle lepszy w MI5 niż w innych telefonach że sim która nie jest od internetu potrafi działać również w 3g a nie w 2g jak w większości telefonów. Po prostu chyba nikt nie wpadł na to że ktoś może chcieć używać 2g na drugiej karcie... ;p Osobiście nie zastanawiałem się nad tym ale faktycznie, jak druga karta ma być tylko do rozmów to szkoda energii na 3g...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Dnia 20.10.2016 o 09:20, dvs999 napisał:

Spróbuj tym sposobem:

Ustawienia - Informacje o telefonie - kliknij 5 razy na Pamięć wew. - uzyskujesz dostęp do menu Status urządzenia 1 i 2.

Tam w opcji Ustaw preferowany tryb sieci wybierasz GSM only.

Chwała ci.

 

Tego szukałem :)

Link to comment
Share on other sites

również miałem taki sam problem - dzieki, ale mam jeszcze inny problem - mam numer w play, który ma roaming krajowy i np gdy na sztywno ustawie inna sieć niż play, to nie chce mi wtedy łączyć z netem, łączy tylko na nadajnikach p4, roaming zagraniczny mam ustawiony na zawsze, ktoś wie czy da się to ogarnąć?

Link to comment
Share on other sites

  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...