Jump to content

Koola

Użytkownicy
 • Posts

  28
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Koola

 1. Ogarnięte - NovaLauncher potrzebował dodatkowych uprawnień które zostały usunięte podczas aktualizacji systemu. Ale teraz jest inna kwestia - ikonka Bluetooth na górnym pasku. Jak jest włączony Bluetooth i nic nie jest podłączone to ikonka jest OK ale jak podłącze słuchawkę to ikonka zamiast się zmienić to znika.
 2. Zaktualizowałem 12.0.3.0 do 12.5.1.0 i jest dziwny problem Mam ustawiony odcisk palca i blokadę wzorem - dodatkowo używam NovaLauncher i tam mam ustawiony gest "dwukrotne dotknięcie" który blokuje ekran. Na wersji 12.0.3.0 wzór prowadzałem po restarcie telefonu a po zablokowaniu ekranu tapnięciem mogłem go odblokować odciskiem - teraz po aktualizacji do 12.5.1.0 przy każdym odblokowaniu ekranu muszę jeszcze dodatkowo wprowadzić wzór odblokowania. Jak teraz wrócić do poprzedniego działania?
 3. Mam w tej chwili zainstalowaną wersję 12.0.3.0.QFBCNXM (Android 10) Telefon nie znajduje mi nowej aktualizacji. Czy można bez problemu aktualizować z pliku czy też trzeba coś wcześniej zaktualizować?
 4. Przymierzam się do zakupu kamerki do monitoringu. Dwa modele na pierwszy rzut oka zbliżone: - MJSXJ05CM - Xiaomi Mi Home Security Camera 360 1080p - CMSXJ16A - IMILAB Xiaomi 1080p 360 Cena zbliżona. Czy te modele mają jakieś zasadnicze różnice? Wykrywanie płaczu dziecka pomijam bo kamerka ma być do magazynu. Czy takie kamery bez problemu będą działać "przez szybę"? Tzn. jedną chciałbym zamontować w pomieszczeniu tak żeby przez okno "patrzyła" na podwórko.
 5. Zainstalowałem i nic takiego nie zauważyłem - przy czym ja używam dodatkowo Nova Launcher.
 6. [Mi9 SE] Czy ktoś już aktualizował Mi9 SE do najnowszego Xiaomi.eu Stable (V11.0.1.0.QFBCNXM)? Nie ma żadnych niespodzianek/problemów po przesiadce z wcześniejszej wersji (V11.0.5.0.PFBCNXM) i wszystko działa poprawnie? [Mi5] Przy okazji kwestia Mi5. Mam wersję Mi5 3/32GB z Xiaomi.eu 6.10.13 (Android 6.0.1 / MIUI 8.1) - chciałbym go zaktualizować do najnowszej wersji Xiaomi.eu Stable V11.0.2.0.OAGCNXM (Android 8.0.0 / MIUI 11). Jak to bezpiecznie zrobić krok po kroku przy przeskoku o tyle wersji Androida i MIUI?
 7. Mam Mi 9 SE z Globalem EEA (11.0.4.0 PFBEUXM) i po przesiadce z Mi 5 (Xiaomi.eu 6.10.13) brakuje mi opcji "zaplanowane zadania". Czy wersje stabilne Xiaomi.eu dla Mi 9 SE mają dodaną opcję "zaplanowane zadania"? Czy z Global EEA 11.0.4.0 PFBEUXM można bez problemu przejść na Xiaomi.eu Stable V11.0.5.0.PFBCNXM ?
 8. Czy w Mi 9 SE (Global 10.3.9.0 PFBEUXM) jest coś takiego jak "zaplanowane zadania"? Przesiadam się z Mi 5 (Xiaomi.eu 6.10.13) gdzie korzystałem z zaplanowanych zadań do wyłączania na noc wszystkiego (synchronizacja, wifi, transfer danych, bluetooth) poza funkcją telefonu i SMS - teraz w Mi 9 SE widzę tylko zaplanowany wyłączanie/włączanie telefonu. Czy jest gdzieś opcja zaplanowanych zadań ewentualnie czy można to dodać? Aktualizacja do Global 11.0.4.0 PFBEUXM nic nie dała ;( Czy w najnowszym Xiaomi.eu jest ta funkcja "zaplanowane zadania"?
 9. czarny -> hx8394F_HD720p_video_BOE biały -> ili9881c_HD720p_video_EbbgDJN Ten BOE chyba lepszy
 10. Pod koniec marca kupiłem w sklepie Maxcomp czarnego Redmi 4X (z europejskiej dystrybucji) a teraz w Proline kupiłem drugiego tym razem białego. Czarny jest ze stycznia 2018 a biały z października 2017. Na oba wrzuciłem tą samą wersję xiaomi.eu i ustawiłem wszystko tak samo (tapeta, jasność, kontrast, kolory neutralne) i jest dość wyraźna różnica w odcieniu białego koloru - czarny wyświetla zimniejsze (bardziej biebieskie/fioletowe) kolory niż ten biały. Czy w Redmi 4X były montowane różne ekrany? Ewentualnie jak zidentyfikować ekrany?
 11. Dzięki A czy jest możliwość by te przyciski bardziej rozsunąć? Teraz są ułożone jak w opcji "compact" -> FOTO a chciałbym je rozsunąć jak w opcji "normal"
 12. Czy jest jakiś sposób żeby w MIUI "wyciągnąć" na ekran przyciski systemowe? Kupiłem Redmi 4X dla starszej osoby a w tym telefonie przyciski nie są podświetlane i na czarnym telefonie są bardzo słabo widoczne. Podświetlić się ich nie da więc chciałbym "wyciągnąć" je na ekran (pasek pod dockiem) - sprawdziłem dwie aplikacje ale taki pasek wygenerowany prze te aplikacje przysłania częściowo ikony docka. Jest jakiś sposób na obejście tego? Używam MIUI w połączeniu z Nova Launcher.
 13. Koola

  MIUI 8.3.29

  Czy w tym MIUI dla Redmi 4X są dostępne "zaplanowane zadania"? Mam nowego Redmi 4X z romem Global Stable 9.2.5.0 (NAMMIEK) i tam brakuje tej opcji ;( - nie wiem czy jest sens pakować miui.eu jeżeli tam też nie ma już tej funkcji ;(
 14. W zasadzie od zakupi Mi5 tylko raz robiłem aktualizację - do 6.10.13 (Android 6.0.1 / MIUI 8.1) - było to rok temu więc chciałem wrzucić nowy soft ale "oszalałem" jak zacząłem szukać info jak zaktualizować 6.10.13 do nowszej wersji. Czy do aktualizacji z 6.10.13 do 7.10.26 trzeba zrobić jak poniżej? Aktualizacja MI5 do Androida 7.0 Aby zainstalować po raz pierwszy 7.0 na MI5 należy: Zaktualizować system xiaomi.eu do ostatniej wersji Android 6.0 6.11.10 Zaktualizować TWRP do najnowszej wersji: https://dl.twrp.me/gemini/ przez fastboot flash recovery twrp.img Przejść do TWRP po instalacji recovery z fastboot boot twrp.img Wykonać backup w TWRP i najlepiej przenieść na komputer katalog /TWRP Instalacja najnowszego romu Android 7 w TWRP (sekcja Install) bez WIPE Czy po wrzuceniu 6.11.10 można wrzucić 7.10.26? Czy aktualizację TWRP można przeprowadzić na początku - przez aktualizacją do 6.11.10? Którą wersję TWRP użyć dla Mi5 3/32GB?
 15. Możesz bez problemu wybrać przez którą kartę SIM ma być wysany SMS i czy na pewno wysyła przez tą wybraną? Pytam bo wcześniej testowałem ChompSMS na Motoroli MotoG 2014 (dual sim) i tam mimo wskazania karty SIM 2 wiadomość była wysyałana przez SIM 1 ale w programie była oznaczona jako wysłana przez SIM 2.
 16. Czy na CM jest opcja nagrywania rozmów? Czy da się automatycznie (za pomocą Lamy) włączać/wyłączać Transfer Danych o zadanych godzinach.
 17. Mam Mi5 3/32GB z xiaomi.eu 6.10.13 - używam dwóch kart SIM z Playa - SIM1 (abo) to główna karta do rozmów i netu a SIM2 (prepaid) to dodatkowa karta tylko do rozmów - w telefonie ustawiłem preferowaną kartę do netu (SIM1) a do połączeń zostawiłem "nieustawiona". W ustawieniach dla SIM1 mogę wybrać preferowany typ sieci (2G/3G/4G) a dla SIM2 nie ma tych opcji? Czy to normalne? Dla karty SIM1 wybrałem "tylko sieci 2G" i na sztywno ustawiłem sieć "T-Mobile 2G" - mogę też zmienić typ sieci na 3G/2G i ustawić na sztywno "T-Mobile 3G". Dla karty SIM2 nie mogę wybrać typu sieci ale ustawiam na sztywno sieć "T-Mobile 2G" - jednak po chwili karta SIM2 sama przełącza się na "T-Mobile 3G". O ile w przypadku SIM1 chcę przestawiać typ sieci gdybym potrzebował szybszy transfer danych o tyle w przypadku SIM2 chcę ustawić na stałe "T-Mobile 2G" bo to karta ze starym prywatnym numerem tylko do odbierania prywatnych połączeń a u mnie w rejonie jest kiepski zasięg 3G i szybciej zjada baterię. Czy to normalne że SIM2 przełącza się na 3G? Czy da się to jakoś ustawić żeby obie karty mogły działać na 2G?
 18. Mam roota ale klawiatury Google nie mogę wyłączyć - wszystkie inne tak a tej od Google nie - przełącznik jest włączony i wyszarzony (nieaktywny)
 19. Witam Za każdym razem jak uruchamia się klawiatura (używam Hacker's Keyboard) na pasku statusu pojawia się zielona ikonka "zmień klawiaturę" (Hacker's Keyboard / klawiatura Google). Jak się tego pozbyć?
 20. Witam Właśnie wróciłem do Xiaomi/Miui po dłuższym używaniu MotoG z czystym Androidem (z Nova Launcher) i próbuje to jakoś ogarnąć. Do obsługi poczty używam AquaMaila a do automatycznych zmian ustawień Llama - całą konfigurację AquaMaila przeniosłem z Motoroli przez export ustawień do pliku a Llame skonfigurowałem ręcznie tak samo jak na Moto. Nova, AquaMail i Llama dodane do autostartu a Nova ma uprawnienia roota. Przy zmianie profilu Llama powinna zmienić ikonkę na górnym pasku (lama z różną ilością kropek) - niestety cały czas wyświetla się taka sama miniaturkowa ikona programu. Jak to "naprawić"? AquaMail po nadejściu maila wyświetla powiadomienie (ikonka na pasku powiadomień) - na Motoroli można było zmienić tą ionkę a teraz na Miui wyświetla się po prostu miniaturowa ikonka programu (jak w przypadku Llamy). Czy da się to jakoś zmienić? Dodatkowo jest problem z AquaMailem - na MotoG bez problemu powiadamia o nowym mailu a na Mi5 jest problem i czasami nawet przez godzinę nie informuje o tym mailu. Co jeszcze trzeba przestawić żeby zewnętrzny program (w tym przypadku AquaMail) poprawnie powiadamiał o mailach? Telefon to Mi 5 Android 6.0.1 MIUI 8.1 - 6.9.29 - xiaomi.eu Root Nova Launcher
 21. Witam Dwa lata temu rozstałem się z Redmi 1s i od tego czasu nie śledziłem tego co się dzieje z MIUI. Teraz kupiłem Mi5 (3/32), przeglądam forum i mam mętlik. Telefon kupiłem w wersji Global od Goldwaya - sprzęt ma wgrane MIUI 8 6.9.1 beta. Zanim zacznę go używać chciałem odpowiednio ogarnąć aktualizację systemu tak żeby później nie było konieczności resetu danych, itp. W związku z czym mam kilka pytań - aktualizację systemu mam przeprowadzić według tego poradnika - https://miuipolska.pl/instalacja-miuipolskaxiaomi-eu-multilang-dla-mi5/ ? - czy z 6.9.1 beta można przejść przez MiFlash 6.4.21 na najnowszy 6.9.22 ( https://miuipolska.pl/download/ ) ? - czy w Mi5 jest opcja usypiania/blokowania telefonu przez podwójne kliknięcie ? - czy w Mi5 (6.9.1 - 6.9.22) jest opcja nagrywania rozmów telefonicznych?
 22. Witam Przymierzam sie do zmiany mojej MotoG 2014 na coś nowszego - wstępnie wybrałem Redmi 3 PRO lub Redmi 3S 3GB jednak po wcześniejszych doświadczeniach z Xiaomi mam kilka pytań. - Czy w Redmi 3 PRO / 3S dźwięk w słuchawce BT jest OK? Miałem Redmi 1s i tam nie dało się rozmawiać przez BT. - Czy w Redmi 3 PRO / 3S jest opcja nagrywania rozmów? - Czy nie ma problemu z polskim ROMem do Redmi 3S 3GB? Chciałem tak jak poprzednio kupić tel u Goldwaya ale tam jest tyle "wersji" że oszalałem Redmi 3S - Official Global ROM - http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-3S-Mobile-Phone-Snapdragon-430-Octa-Core-5-720P-13MP-Camera-Metal-Body/32682893907.html Redmi 3S PRO - http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-3S-Pro-Prime-Mobile-Phone-4100mAh-Fingerprint-ID-Snapdragon-430-Octa-Core-5/32682778786.html Redmi 3S - Multi language (bez wysyłki Seller's Shipping Method) - http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-3S-3-S-Mobile-Phone-Fingerprint-ID-Snapdragon-430-Octa-Core-5-720P/32694758009.html Redmi 3 PRO (1) - http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-3-Pro-Prime-3S-4100mAh-Fingerprint-Snapdragon-616-Octa-Core-Mobile-Phone-3GB/311331_32641733127.html Redmi 3 PRO (2) - http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-3-Pro-Prime-Snapdragon-616-Octa-Core-Mobile-Phone-3GB-RAM-32GB-ROM/311331_32641550000.html Redmi 3 PRO (3) - http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-3-Pro-Prime-International-Version-3GB-RAM-4100mAh-Fingerprint-Snapdragon-616-Mobile-Phone/311331_32658817183.html Która z tych wersji 3S i PRO bedzie najlepsza?
 23. Witam Od niedawna używam 1S i mam dziwny problem - osoby z którymi rozmawiam słyszą mnie ze strasznym pogłosem/echem - ja wszystko słyszę normalnie. Sytuacja ta występuje przy rozmowie przez słuchawkę bluetooth - przy rozmowie przez mikrofon telefonu wszystko jest OK. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim?
×
×
 • Create New...