Skocz do zawartości

Brak usługi (zasięgu) na MIUI8, global ROM


plakon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako że to mój pierwszy post witam wszystkich użytkowników.

Mam następujący problem: wczoraj poczta dostarczyła mi Redmi Note 3 PRO z romem Global i MIUI8 na pokładzi. Niestety telefon nie łapie w ogóle zasięgu i mam na pasku "brak usługi". Sprawdzone na kartach z play i orange. Proszę o sugestie co może być tego przyczyną. Dodam, że nie jest to mój pierwszy telefon z Chin i zawsze jakoś było OK, a tym razem zonk.

Drugim zauważonym problemem jest komunikat informujący o braku połączenia z kamerą - nie da się uruchomić aparatu. Czy może to być jakoś powiązane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem... Miałem właśnie napisać bardzo podobnego posta.

Plakon, kupowałeś na Banggood?

http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Global-Edition-3GB-RAM-32GB-Snapdragon-650-Hexa-core-4G-Smartphone-p-1084287.html?rmmds=myorder

Na samym spodzie aukcji są pytania i odpowiedzi i wiele ludzi spotkało się z tym samym :/

Podpowiedzcie proszę krok po kroku, jak opanować tą sytuację. Niestety jestem w tym kompletnie zielony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, przemekpal napisał:

Mam identyczny problem... Miałem właśnie napisać bardzo podobnego posta.

Plakon, kupowałeś na Banggood?

http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-Global-Edition-3GB-RAM-32GB-Snapdragon-650-Hexa-core-4G-Smartphone-p-1084287.html?rmmds=myorder

Na samym spodzie aukcji są pytania i odpowiedzi i wiele ludzi spotkało się z tym samym :/

Podpowiedzcie proszę krok po kroku, jak opanować tą sytuację. Niestety jestem w tym kompletnie zielony...

Znajdź na forum poradnik MiFlash oraz MiFlash dla zablokowanego BL, a dalej już sobie poradzisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2016 o 09:37, plakon napisał:

Tak dokładnie, kupowałem na Banggood.

Będziemy flashować więc...

 

Jest lekko po godzinie 23, telefon wrócił do żywych - metodą stąd: 

i tutaj należy podziękować autorowi tego tutoriala.

Mam dokładnie taki sam problem jak Ty. Też kupiłem na banggood. Moja wersja to:  Xiaomi Redmi note 3 Pro International Edition Qualcomm Snapdragon 650 3GB RAM 32GB ROM Hexa core Smartphone  Grey

Sciągnąłem tego roma:  Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download

Wrzuciłem go na telefon. Nie wykonałem roota i niestety dalej mam to samo. Czy udało ci się uruchomić sima (aparat też nie działa)? Jeśli tak, to jakiego roma wrzuciłeś i czy zrobiłeś też roota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, enteriusz napisał:

Mam dokładnie taki sam problem jak Ty. Też kupiłem na banggood. Moja wersja to:  Xiaomi Redmi note 3 Pro International Edition Qualcomm Snapdragon 650 3GB RAM 32GB ROM Hexa core Smartphone  Grey

Sciągnąłem tego roma:  Redmi Note 3 Qualcomm Latest Global Stable Version Fastboot File Download

Wrzuciłem go na telefon. Nie wykonałem roota i niestety dalej mam to samo. Czy udało ci się uruchomić sima (aparat też nie działa)? Jeśli tak, to jakiego roma wrzuciłeś i czy zrobiłeś też roota?

wrzucasz soft pod wersję RN3Pro, nie SE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Nezumi napisał:

Bo to jest soft do Redmi Note 3 Pro, a nie do Redmi Note 3 SE... czy tam pro SE...

Tak, wiem. Napisałem w tym wątku, zamiast w wątku Redmi Note 3 Pro, ponieważ Plakon i PrzemekPal tu już pisali o tym problemie dla Redmi Note 3 Pro: post pierwszy i czwarty. Chyba wątek powinien być przeniesiony do do Redmi Note 3 Pro. W każdym razie wgrałem prawidłowy soft do telefonu i nic to nie dało. Napisałem do banggood z pytaniem jak rozwiążą mój problem. Poprosili o zdjęcia nalepki opakowania (wiec nie wyrzucajcie jej) i filmy z opisem problemu. U mnie nie działa sim i aparat fotograficzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, enteriusz napisał:

Tak, wiem. Napisałem w tym wątku, zamiast w wątku Redmi Note 3 Pro, ponieważ Plakon i PrzemekPal tu już pisali o tym problemie dla Redmi Note 3 Pro: post pierwszy i czwarty. Chyba wątek powinien być przeniesiony do do Redmi Note 3 Pro. W każdym razie wgrałem prawidłowy soft do telefonu i nic to nie dało. Napisałem do banggood z pytaniem jak rozwiążą mój problem. Poprosili o zdjęcia nalepki opakowania (wiec nie wyrzucajcie jej) i filmy z opisem problemu. U mnie nie działa sim i aparat fotograficzny.

Ah mój błąd, nie spojrzałem, że masz zwykłego 3Pro...  Próbowałeś po prostu włączyć recovery i podpiąć pod MiPcSuite: http://pcsuite.mi.com ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Nezumi napisał:

Ah mój błąd, nie spojrzałem, że masz zwykłego 3Pro...  Próbowałeś po prostu włączyć recovery i podpiąć pod MiPcSuite: http://pcsuite.mi.com ?

Hmm. PC sute nie moze się połączyć z moim telefonem. Nie mogę też włączyć recovery mode, bo jak nacisne power + vol+ to pojawia się ikona, że mam podłączyć kabel usb do telefonu. Rocovery z poziomu androida też nie pomaga:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze wyżej Ukasz masz wersję SE. Wgraj wszystko jego metodą i telefon musi działać. Ja, jak pisałem wyżej skorzystałem z jego opisu, zresztą bardzo szczegółowego i mój telefon śmiga aż miło. Wgrałem wersję Global dev. Wszystko jest OK. 

Link do postu Ukasza jest w moim poście wyżej. Dla leniwych, wkleję poniżej jeszcze raz:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, plakon napisał:

Jak pisze wyżej Ukasz masz wersję SE. Wgraj wszystko jego metodą i telefon musi działać. Ja, jak pisałem wyżej skorzystałem z jego opisu, zresztą bardzo szczegółowego i mój telefon śmiga aż miło. Wgrałem wersję Global dev. Wszystko jest OK. 

Link do postu Ukasza jest w moim poście wyżej. Dla leniwych, wkleję poniżej jeszcze raz:

 

Niestety MiFlash pisze: missmatching image and device jak wrzucam SE. Chyba nie obejdzie się bez wysyłki do Chin:/.

Edit: Spróbuje jeszcze z wersją SE Global Developer,bo brałem Global Stable.

Edytowane przez enteriusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, enteriusz napisał:

Niestety MiFlash pisze: missmatching image and device jak wrzucam SE. Chyba nie obejdzie się bez wysyłki do Chin:/.

Ze strony en.miui.com ściągasz ten plik:

Redmi Note 3 Special Edition Latest Global Developer Version Fastboot File Download

http://en.miui.com/a-234.html

A dalej robisz tak:

1.Odpalasz Miflasha i wybierasz rozpakowany soft,

2.Poprzez adb (odpalasz przez cmd), przełączasz urządzenie w tryb edl, czyli miga tylko czerwona dioda, musisz mieć włączone debugowanie usb

- adb devices

- adb reboot edl

3. Klikasz refresh w Miflashu i powinien Ci znaleźć urządzenie jeżeli masz dobrze zainstalowane sterowniki.(wykryje port do którego jest podpięte urządzenie, będzie COM i jakiś numer)

- zaznaczasz na dole flash all

4.Klikasz flash, cała akcja trwa ok. 300 s, po tym telefon samoczynnie się uruchomi

Tutaj masz plik ze wszystkimi potrzebnymi programami:

https://1drv.ms/u/s!ArZBW4xKHgRF5SmEjzvm_ION0sVb

Najważniejsze jest prawidłowe zainstalowanie sterowników bo nie są podpisane cyfrowo. Flashuj miflashem z mojego rara

Edytowane przez kamilo23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ukasz napisał:


International Edition to jest Kate, czyli Special Edition, czyli model 2015161

 

8 godzin temu, kamilo23 napisał:

Ze strony en.miui.com ściągasz ten plik:

Redmi Note 3 Special Edition Latest Global Developer Version Fastboot File Download

http://en.miui.com/a-234.html

A dalej robisz tak:

1.Odpalasz Miflasha i wybierasz rozpakowany soft,

2.Poprzez adb (odpalasz przez cmd), przełączasz urządzenie w tryb edl, czyli miga tylko czerwona dioda, musisz mieć włączone debugowanie usb

- adb devices

- adb reboot edl

3. Klikasz refresh w Miflashu i powinien Ci znaleźć urządzenie jeżeli masz dobrze zainstalowane sterowniki.(wykryje port do którego jest podpięte urządzenie, będzie COM i jakiś numer)

- zaznaczasz na dole flash all

4.Klikasz flash, cała akcja trwa ok. 300 s, po tym telefon samoczynnie się uruchomi

Tutaj masz plik ze wszystkimi potrzebnymi programami:

https://1drv.ms/u/s!ArZBW4xKHgRF5SmEjzvm_ION0sVb

Najważniejsze jest prawidłowe zainstalowanie sterowników bo nie są podpisane cyfrowo. Flashuj miflashem z mojego rara

Dzięki Ci wielkie Kamilo23!!! Wytłumaczyłeś mi jak krowie na rowie i teraz wszystko śmiga!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...