Skocz do zawartości

Niedziałający autofocus


saimon

Rekomendowane odpowiedzi

Z nudów ( w końcu sobota), rozkręciłem sobie swojego poczciwego mi2s (chciałem zobaczyć czy da się jakoś rozwiązać problem jakby rozlanego ekranu na boku) i tym samym zaaplikowałem sobie trochę problemów na ten weekend.

Po pierwsze to aparat przestał focusować. Czy ktoś kojarzy czym to może być spowodowane? Prócz tego że parę razy drgnął to nic mu więcej nie robiłem podczas wykręcania.

A po drugie wypadła jakaś gumowa część. Telefon działa bez niej bez zarzutów (chyba że ma ona coś wspólnego z focusem). 

Może ktoś posiada mi2s, który leży w szafie bądź zdjęcie płytki po rozkręceniu telefonu i mógłby się nim podzielić?

Temat nie jest jakiś wybitnie pilny, ale będę wdzięczny za każdą odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, saimon napisał:

Prostokątna z dwoma podłużnymi otworami wszerz, za cholere nie chce pasować przy aparacie :-D

aaaaa, taka malutka, ona osłania "coś na krawędzi płyty głównej" - gdzieś tak w połowie wysokości - poszukaj jakiegoś filmu teardown na jednym z nich było widać gdzie ta gumka powinna być, co do focusu musisz rozkręcić i poprawić tą gumke 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odzew. Jutro dam znać jak się sprawy potoczą. 
Wiem że ot, ale mi5 wart swojej ceny? :-D

Czy wart? Zdecydowanie. Tym bardziej, że teraz ta podstawową wersję można dostać za ok 1100zl. To naprawdę świetny telefon.

Napisane z Xiaomi Mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, saimon napisał:

Dodałem tę gumkę i śmiga z focusem:D 

dziękuję za pomoc!

a w ogóle jaką ona pełni rolę? odsuwa tą obudowę od ścianki aparatu czy jak...

ta mała gumka nie ma znaczenia :) ale ta duża, we wgłębieniu na aprat pewnie wskoczyła na swoje miejsce :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...